Одберете локација на пристап

Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид
Двата постоечки оператори поради условите предизвикани од Ковид – 19, се за одложување на постапката на доделување радиофреквенции за 5Г за следната година, додека ЕОЛО, заинтересираниот странски инвеститор, смета дека таа треба да се с

Папата ги повика светските лидери да даваат пари за истражување, а не за оружје

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СОВЕТНИКОТ ЗА ОДНОСИ СО ЈАВНОСТ ВО ВЛАДАТА, ЗАБРЧАНЕЦ, ОДИ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА, СЕ СРЕТНАЛ СО ЗЕКИРИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СТЕ ЗНАЕЛЕ ЛИ ВИЕ КОЈ Е ЈАНКО БАЧЕВ?! АКО СТЕ ЗНАЕЛЕ, ШТО СТЕ ЌУТЕЛЕ ДО СЕГА?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЛАБУНИШТА ВО СРЕДЕН ВЕК: Не сакаме да се тестираме за Ковид 19, зашто се плашиме дека ќе завршиме на респиратор!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БЕКТЕШИ: Сите вработени со месечни примања до 15 илјади денари ќе добијат ваучер од 100 евра за летување во Македонија

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Заев немал контакт со Зекири последните 20 дена, седиштето на СДСМ е дезинфицирано

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Заев: Избори мора да има час поскоро, гласањето ќе биде според безбедносните протоколи

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Тимоние: Во Франција имаме избори на 28 јуни, но пандемијата одлучува дали ќе се одржат

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Шекеринска: Ги повикувам традиционалните медиуми да ни помогнат во борбата со лажни вести, црната кампања и говорот на омраза

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Шекеринска: Реакциите за средбата со Дехари доаѓаат од тие кои беа дури 9 години во коалиција со него

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ДИМИТРИЕВСКИ: Полската амбасада донираше 600 пакети со прехранбени производи и средства за хигиена за социјално загрозените семејства

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Новинарката Мрѓа, која ја водеше дебатата меѓу Зекири и Јанушев, оди во самоизолација

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

НИКНУВА НОВА ДИВОГРАДБА ДО ЕЗЕРОТО ВО СВЕТИ СТЕФАН КАЈ ОХРИД, УРНАТИОТ ЅИД ВО ГРАДИШТЕ ПАК СЕ ГРАДИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

НЕКОГАШНИОТ НАПУШТЕН ПРОСТОР ВО КИСЕЛА ВОДА СЕГА Е НОВА ЗЕЛЕНА ПОВРШИНА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ПОЛА - ПОЛА: Скопјаните кои купиле велосипед годинава можат да аплицираат за субвенција

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе