Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

СДСМ РАСПАЛИЈА СО БОЕВА МУНИЦИЈА, КОСТАДИНОВ ПРЕД ЗАТВОРОТ ШУТКА: Мицкоски да се пријави во Шутка откако излегоа докази дека соработувал со Кичеец

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ПОЛИТИЧКАТА КАРИЕРА НА МИЦКОВСКИ Е ДОВЕДЕНА ВО ПРАШАЊЕ - ЛАЖЕШЕ ПРЕД ЦЕЛА ЈАВНОСТ ДЕКА НЕ СЕ ПОЗНАВА СО ЗОКИ КИЧЕЕЦ, А ТОЈ МУ БИЛ ИЗВРШИТЕЛ ОПЕРАТИВЕЦ?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Честитка по повод 9-ти Мај, Денот на Европа од Петар Колев, претседател на ГДУ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

НСДП: ВМРО-ДПМНЕ во духот „колку полошо за државата, толку подобро за партијата“, тоа е провидно и опасно!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Инфективната клиника доби донација од Црвениот крст обезбедена од Фондацијата на Coca-Cola и Пивара Скопје

Клиниката за инфективни болести во Скопје ги доби неопходните материјали кои како донација ги обезбедија и Фондацијата на Coca-Cola компанијата и Пи...

Повеќе

Клиника за детски болести: Семејството Николовски донираа современ апарат за мерење на концентрација на кислород во крвта

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ПЕТРЕ САМ ГИ ОТЕПА ВМРОВЦИТЕ, ЗАЕВ НЕМА ШТО ДА ФАЌА: Градоначалникот на Скопје ја донираше платата од 54.000 денари!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

МЕДИСКИТЕ КУРТОНИ ЗАТЕЧЕНИ ОД НОВИТЕ БОМБИ ЗА РЕКЕТ - ГЛАСЕН МОЛК НА МИЛЕНКО, ГЕРО, ЗЛАТЕВ, ЕФТОВ...

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

НАЈНОВИТЕ БОМБИ ОТКРИЈА ПИКАНТЕРИИ И АЗДИСАНОСТ ЗА ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ: Се пијанчел до 3 сабајле за време на претседателските избори меѓу Пендаровски и Сиљановска

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Туристите треба да имаат негативен тест на коронавирусoт за да ја посетат Грција

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ВУЧИЌ: Првите пари ги заработив на 16 години, 4 години свирев грчка музика по клубови во Торонто и Атина и правев толку многу пари што им праќав на моите дома и купуваа најмодерен мебел и бела техника, телвизори...

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ДРАГАН ВУЧИЌ: Вашите 5 минути ја украдовме од една Аргентинска телевизија, стари Ѕинго ми нареди јас да ја водам, и од музичар станав тв водител!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

НАЌЕ ЧУЛЕВ СО СТАРА МАНТРА ОД ВРЕМЕТО НА МВРО ВМРО ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО СТРУГА: И МИТКО ЧАВКОВ СЕ ПРАВДАШЕ ТАКА ЗА 27-МИ АПРИЛ, НЕ ИНТЕРВЕНИРАЛ ЗА ДА НЕ ГИ НАЛУТИ ПРОТЕСТАНТИТЕ КОИ ВЛЕТАА ДА ТЕПААТ ВО СОБРАНИЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Интервју со амбасадорката на САД Кејт Брнз: Треба да се гордеете како одговоривте на кризата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ОД БИХАЧКА ЗАПУКАА СО ТЕШКА АРТИЛЕРИЈА: Мицкоски е најголемиот лажго во државата, жив е фатен во сопствените лаги, Кичеец е негов извршител и соработник

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе