Одберете локација на пристап

Стадото пелистерски диви коњи се вистинска атракција на Пелистер, посебно за љубителите на природата и убавата фотографија, пишува битолскиот портал „апла.мк“. Порталот го објави видеото што на Баба Планина го направи битолчанецот Дани
Во пресрет на Задушница, Отец Пимен вчера на својот фејсбук профил им порача на граѓаните да бидат разумни, со порака живите да им помагаат на живите. -…Друг, пак од учениците Негови Му рече: “Господи, дозволи ми најнапред да отидам
Неуспесите на 18 години владеење на ДУИ не можат да бидат покриени со пуштање на „една рака муви“ за барање за премиер Албанец кога се знае дека тоа е утврдено со закон за начинот на формирање на владите, порача денеска лидерот на БЕСА,
Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки! – констатира лидерот на СДСМ Зоран Заев. Само ако сите ги почитуваме мерките и забраните, ќе можеме да се заштитиме од пандемијата. Ако ние полит
Клубот на гувернеритена централните банки од Централна Азија, Црноморскиот Регион и Балканот ја потврдија заложбата за водење политики кои ги поддржуваат ценовната и финансискатастабилност, а дополнително, во рамки на просторот за делување на
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Општина
Вицепремиерот Бујар Османи на својот профил на Фејсбук објави видео за тоа како новиот опасен корона вирус се пренесува за 30 минути на заедничка вечера. „По втор пат го објавувам ова видео.Како за 30 минути се пренесува вирусот кај
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Близок соработн
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Славјанка Петро
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Најостро ги дем
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитув
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од понеде

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ И КРИЗНИОТ ШТАБ БАРААТ ВЛАДАТА ДА ГО ИЗОЛИРА КУМАНОВО

Се бара зголемување на полицискиот час во Куманово, во времетраење од 18.00 до 06.00 часот.- градоначалникот Максим Димитриевски (Фото: СДК.МК) ...

Повеќе

(ВИДЕО) ФИЛИПЧЕ: ИМАМЕ 7 ЗАБОЛЕНИ ПОМАЛЦЕ ОД ПРЕТХОДНИОТ ДЕН, МОЖНО Е ДА ГО ПОМИНАВМЕ ПИКОТ НО УШТЕ Е РАНО ЗА ТАКОВ ОПТИМИЗАМ

Повеќе

Испитани илјадници примероци – ниту еден не потврдил дека милениците шират Ковид-19

– Наместо да стравуваат и да паничат, сопствениците да уживаат во друштвото на своите миленичиња, посебно во овој период на самоизолација и се...

Повеќе

Меркел: Корона вирусот е најголем предизвик за Германија по Втората светска војна

Ниту еден предизвик не бара таква солидарност од Германците по крајот на Втората светска војна (1939-1945) како сегашната пандемија. Тоа го нагласи ...

Повеќе

ВЛАДА, ВЕНКО, ОЛИВЕР, ПЕТРЕ, ИМАМЕ ПРОБЛЕМ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: НЕЛИ СЕ ПЛАШИТЕ ДЕКА НАРОДОТ ЌЕ ВЕ КАЗНИ НА ИЗБОРИ ЗА ТОА ШТО НАМЕСТО ДА ПОМАГАТЕ ДА СЕ СПРАВИМЕ СО КОРОНА КРИЗАТА, ВИЕ ВОДИТЕ ПОЛИТИЧКА ВОЈНА СО ВЛАДАТА ЗА ПОЛИТИЧКИ ПОЕНИ?!

Саше Политико му постави 3 прашања преку мејл до лидерот на ВМРО ДПМНЕ, 1. Gospodine Mickovski, kako partija, eden den kje podadete raka na vladata...

Повеќе

НОВИ ЛОШИ ВЕСТИ ОКОЛУ КОРОНА ВО ЗЕМЈАВА: ПО ВТОРАТА ЖРТВА НОЌЕСКА, ИМАМЕ И НОВИ 22 ЗАРАЗЕНИ, ВКУПНО СЕГА БРОЈКАТА НА ЗАБОЛЕНИ Е 136!

Почитувани, Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 22 нови случаи на коронавирус во земјата. По градо...

Повеќе

ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ И СЕ НАЛУТИ НА РЕНАТА ДЕСКОВСКА ШТО ПРЕДЛОЖИ ПАРТИИТЕ ДА ГИ ВРАТАТ ПАРИТЕ ВО БУЏЕТОТ, ПА ФАТИ ДА ЈА ПЛУКА ДО СЕДМО КОЛЕНО!

- Идејата на Рената Десковска не е да се заштедат пари туку да се уништи ВМРО ДПМНЕ. Но еве ние ќе ја подржиме оваа идеја под услов Рената и нејзини...

Повеќе

(ВИДЕО) МИЦКОВСКИ ПОБАРА ОД ЗАЕВ ДА НЕ МУ ЈА КРАТИ ПЛАТАТА НА МАШИНСКИ ФАКУЛТЕТ - НЕ МОЖЕ СЕКОЈ ДА ЖИВЕЕ НА МИНИМАЛЕЦ!

Повеќе

ГДУ-Штип: Порадикални мерки за справување со Корона вирусот

Почитувани, ГДУ-Штип апелира до Владата како и до градоначалникот и локалните власти после регистрирањето на нови случаеви на Корона вирус во нашио...

Повеќе

Фејсбук и Инстаграм ја намалија брзината на проток на видео-содржините во Европа

Компанијата Фејсбук објави дека со цел да се избегне оптоварување на интернетот во Европа привремено ја намали брзината на проток на видео-содржинит...

Повеќе

ХУМОРОТ СЕПАК Е НАША ЈАКА СТРАНА ДУРИ И ВО ВАКВИ МОМЕНТИ

Повеќе

НОВИ ЛОШИ ВЕСТИ: ВТОРА ЖРТВА НА КОРОНА ВО ЗЕМЈАВА, НОЌЕСКА НА КЛИНИКАТА ВО СКОПЈЕ ПОЧИНАЛ 63 ГОДИШЕН МАЖ ОД ДЕБАР КОЈ НЕМАЛ ДРУГА ХРОНИЧНА БОЛЕСТ

Почитувани, Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина пациент ...

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: СПРЕМЕТЕ СЕ ОВИЕ СЛЕДНИ ДЕНОВИ ПО 100 НОВИ ЗАБОЛЕНИ ДНЕВНО И ДЕСЕТИЦИ СМРТНИ СЛУЧАИ, НАЈТЕШКОТО Е ПРЕД НАС!

Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Орданоски за Цивил Медиа: Македонија, до овој момент, има само стотина заразени од вирусот, еден ...

Повеќе

ОСУМ ХОТЕЛИ СЕ ПРИЈАВИЈА ДОСЕГА ЗА КАРАНТИН: Седум граѓани кои се вратија од Полска се во изолација во капацитет во Демир Капија, дваесетина во скопскиот хотел „Стоун бриџ“ и околу 40 во хотелот „Ибис стајл“

Денеска до 14 часот преку испраќање писмо за намери треба да се јават на повикот од Владата сите хотели кои се заинтересирани нивните капаци...

Повеќе