Одберете локација на пристап

Загадениот амбиентален воздух со кој во зимските денови посебно се соочуваат градовите од регионов, е редовна тема на власта, граѓанскиот сектор, локалните управи… со цел како да се надмине овој горлив проблем за населението. Сите
Ненад Ѓоргоски осуден за малверзации во ЕВН на 3 години затвор заокружен со црвено Ѓуро е со плаво кругче, тој е со кривична пријава која е поднесена за фалсификување диплома со цел да се вработи во Основен Суд Охрид со фалсификат диплома
Имаме раст од 3.6% а вие велите дека економијата не растела, даноците одлично се собираат бројкитр тоа го велат, а вие велите дека даноците не се собирале, какви се овие ваши изјави, на што се базирани?! Теменугов го уби Мицковски на Алсат М!
Одлуката на премиерот на Русија Дмитри Медведев да ја распушти владата го шокираше светот, а многумина се прашуваат која е заднината на оваа објава која следеше само неколку часа откако претседателот Владимир Путин предложи уставни измени со кои по
Се вика Антони Атанас. Дошол на само 18 години од Албанија во Америка. Земал на заем пари, некако се снашол и отворил кафана на напуштено пристаниште во Бостон во 1963-та. Кафаната станува најуспешна кафана во Америка со приход од 12 милиона долар
Над 450 деца Роми, чии што семејства се во социјален ризик, се ослободени од плаќање партиципација за посетување на градинка, во рамки на блок дотациите што локалните самоуправи ги добиваат од Министерството за труд и социјална политика, сооп
Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Ејуп Алими, поднел различни амандмани со цел да ги блокира измените на Изборниот законик во насока на формирање на една изборна единица, кои предвидуваат една изборна единица да профункционира секоја годи

НАРОДЕН ЧОВЕК: Претседателот Пендаровски лета со Виз Ер во економска класа како сите други

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

АЈДЕ БИЗНИСМЕНИ, ЕВЕ ВИ ДОБРА БИЗНИС ИДЕЈА ЗА ДА ВЛОЖИТЕ ПАРИ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Дујовски: Ветингот во МВР ќе покаже дали имотот на вработените одговара на нивните примања

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

СДСМ: Палмите, барокот и уништените паркови се придонесот на ВМРО-ДПМНЕ за пораст на загадувањето, денес се преземаат системски мерки за чист воздух

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОЧВАРСКИ ГО ОТЕПА СОВЕТНИКОТ НА КОЦЕ КАБАНА: Цените кои сте ги користеле за набавка на материјалите на патиштата се 4 пати поголеми од оние кои се на сила денеска додека е СДСМ на власт!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БИТОЛА СЕ ГРИЖИ ЗА БИТОЛЧАНКИ: На клиничка болница Битола пуштена во употреба новиот мамограф!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СИТЕ: Стево денеска беше во посета на Тетово, заедно со Теута ја посетија Шарената Џамија која е заштитен споменик на културата

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ШТЕТИТЕ ОД ВЛАСТА НА ВМРО СЕ ЕПСКИ И КАТАКЛИЗМИЧНИ: Коњановски градел бунгалови со бетон измешан со дрво, наследникот Бесими не пријавил-пропаднале 315.000 евра

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

СДСМ ВАКА ЛИ БЕ ЌЕ ПРАВИТЕ РЕЖИМ, ВМРО ОВДЕ МОЖЕ ЛЕКЦИИ ДА ВИ ДРЖИ: ОТА заклучно со септември посредувала во 369 комуникации

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

И ТЕЛМА СЕ ПРЕТЕРА СО НОВИНАРСТВОТО...

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Шпаркасе Банка и официјално стана нов сопственик на Охридска банка

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Богоев: Салата Партизан ќе биде главно обележје на мојот мандат

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Пендаровски: Правиме усилби да закажеме средба со Макрон

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

САСОЛИ: Северна Македонија треба и мора да почне преговори со ЕУ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ДРАМА НА ТЕЛМА: ЛУПЕВСКА ГО ИЗВАДИ ОД ТАКТ КРЕШНИК БЕКТЕШИ СО КАВГАЏИСКИ ПРАШАЊА, ГО ИЗРЕМЕТИ ЧОВЕКОТ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе