Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

Е ОВА Е ЕПСКА ИРОНИЈА: ПРОТЕСТАНТИТЕ ЗА 5G ПРЕД ВЛАДА КОРИСТЕА БЕЗЖИЧЕН МИКРОФОН КОЈ ЗРАЧИ 10 ПАТИ ПОВЕЌЕ ОД КОЈА БИЛО 5Г АНТЕНА!

* реклама -------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Од утре упис на првачиња во Аеродром според протокол

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Слушнете ја новата песна на Тамара

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

И Манчевски во самоизолација

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ВИДЕО Српскиот актер Сергеј Трифуновиќ нападнат среде Белград

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Папата ги повика светските лидери да даваат пари за истражување, а не за оружје

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СОВЕТНИКОТ ЗА ОДНОСИ СО ЈАВНОСТ ВО ВЛАДАТА, ЗАБРЧАНЕЦ, ОДИ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА, СЕ СРЕТНАЛ СО ЗЕКИРИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СТЕ ЗНАЕЛЕ ЛИ ВИЕ КОЈ Е ЈАНКО БАЧЕВ?! АКО СТЕ ЗНАЕЛЕ, ШТО СТЕ ЌУТЕЛЕ ДО СЕГА?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЛАБУНИШТА ВО СРЕДЕН ВЕК: Не сакаме да се тестираме за Ковид 19, зашто се плашиме дека ќе завршиме на респиратор!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БЕКТЕШИ: Сите вработени со месечни примања до 15 илјади денари ќе добијат ваучер од 100 евра за летување во Македонија

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Заев немал контакт со Зекири последните 20 дена, седиштето на СДСМ е дезинфицирано

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Заев: Избори мора да има час поскоро, гласањето ќе биде според безбедносните протоколи

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Тимоние: Во Франција имаме избори на 28 јуни, но пандемијата одлучува дали ќе се одржат

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Шекеринска: Ги повикувам традиционалните медиуми да ни помогнат во борбата со лажни вести, црната кампања и говорот на омраза

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Шекеринска: Реакциите за средбата со Дехари доаѓаат од тие кои беа дури 9 години во коалиција со него

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе