Одберете локација на пристап

Над 450 деца Роми, чии што семејства се во социјален ризик, се ослободени од плаќање партиципација за посетување на градинка, во рамки на блок дотациите што локалните самоуправи ги добиваат од Министерството за труд и социјална политика, сооп
Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Ејуп Алими, поднел различни амандмани со цел да ги блокира измените на Изборниот законик во насока на формирање на една изборна единица, кои предвидуваат една изборна единица да профункционира секоја годи
Вечер некаде на Водно, Капиштец, Центар, Тафталиџе, елитната населба Бардовци... Седат мајка и татко тазе истуширани во свилени пењоари, елката голема како куќа во Кратово... - И сега кажи ми до кај сме со овој проблемот, детето веќе дење и ноќе пл
Комората на сметководители при Сојузот на стопански комори бара од надлежните институции итно да расправаат за забраната за употреба на хемиската материја „бисфенол А“ или БПА која ја има во хартијата на која се печатат фискалните сметк
Казните за неплатен паркинг нема да ги пишуваат вработени во претпријатието, туку преку камери ќе се читаат и казните ќе стигнуваат на домашна адреса или на апликацијата која ќе се изготви за оваа намена.(Фото: СДК.МК) Јавното претпријатие
Смешни ми се критиките на онаа агенција за заштита на лични податоци, па заменикот министер не отиде бре дома да ги слика голи како се тушираат или сексаат?! Он ги снимаше на работно место каде имаме право СИТЕ ДА ГИ СНИМАМЕ БИРОКРАТИТЕ за тоа како
На крајот на декември, на последниот завршен концерт на учениците од Средното музичко училиште „Сергеј Михајлов“ што се одржува при крајот на секоја календарска година во Штип, беше поканет и македонскиот пијанист со светска карирера
Дополнителната заменик министерка за труд и социјална политика Санела Шкријељ денеска беше во увид на градежните работи на новата градинка во Општина Конче којашто е во завршна фаза. Јавна установа за деца, “12 Јули” е првата градинка в
Во 2019 година 6.004 лица се вработија преку Младинската гаранција! Оперативниот план за вработување има високи 98,6% реализација и ги дава очекуваните резултати. Невработеноста кај младите во последниот квартал од 2019 е намалена на 35,3%, а в
Според Дирекцијата за заштита на личните податоци денешното објавување на снимката на ненајавената контрола на дополнителниот заменик-министер за земјоделство, Цветан Трипуновски во едно подрачно одделение е неовластено снимање,
Традиционално, секоја година Коузон ги организира најголемите саеми за вработување на студенти во САД кои се дел од програмата Work and Travel.Оваа година имаме три саеми во текот на месец февруари. Првиот ќе се одржи на 3-ти во хотел Мериол во Ско
Состанок на комитетот за управување со сливот на Охридското езеро Денеска во Охрид се одржа првиот меѓувладин состанок на Комитетот за управување со сливот на Охридското езеро, согласно договорот меѓу Владата на Република Северна Македонија

(ВИДЕО) МИЛЕНКО: Грујо за малце ќе станеше национален лидер ако ги испотепаше и испоапсеше сите од опозицијата и станеше нов Енвер Хоџа!

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТЕН СКАНДАЛ: Камерите на Алсат М уловија шефица во УЈП како им наредува на инспектори да не пишуваат казна на едно кафуле кое не издава фискални сметки!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

НАРОДОТ НЕКА ЦЕНИ: ЕДНИ НАБАВИЈА ЖАЛНИ ВРБИ, ДРУГИТЕ НАБАВИЈА ХЕЛИКОПТЕРИ ЗА ЖИВА ГЛАВА ДА СПАСИМЕ АКО СМРТТА НИ ЗАЧУКА НА ВРАТА СО ТОА СРПОТ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

НАРОДЕН ЧОВЕК: Претседателот Пендаровски лета со Виз Ер во економска класа како сите други

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

АЈДЕ БИЗНИСМЕНИ, ЕВЕ ВИ ДОБРА БИЗНИС ИДЕЈА ЗА ДА ВЛОЖИТЕ ПАРИ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Дујовски: Ветингот во МВР ќе покаже дали имотот на вработените одговара на нивните примања

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

СДСМ: Палмите, барокот и уништените паркови се придонесот на ВМРО-ДПМНЕ за пораст на загадувањето, денес се преземаат системски мерки за чист воздух

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОЧВАРСКИ ГО ОТЕПА СОВЕТНИКОТ НА КОЦЕ КАБАНА: Цените кои сте ги користеле за набавка на материјалите на патиштата се 4 пати поголеми од оние кои се на сила денеска додека е СДСМ на власт!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БИТОЛА СЕ ГРИЖИ ЗА БИТОЛЧАНКИ: На клиничка болница Битола пуштена во употреба новиот мамограф!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СИТЕ: Стево денеска беше во посета на Тетово, заедно со Теута ја посетија Шарената Џамија која е заштитен споменик на културата

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ШТЕТИТЕ ОД ВЛАСТА НА ВМРО СЕ ЕПСКИ И КАТАКЛИЗМИЧНИ: Коњановски градел бунгалови со бетон измешан со дрво, наследникот Бесими не пријавил-пропаднале 315.000 евра

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

СДСМ ВАКА ЛИ БЕ ЌЕ ПРАВИТЕ РЕЖИМ, ВМРО ОВДЕ МОЖЕ ЛЕКЦИИ ДА ВИ ДРЖИ: ОТА заклучно со септември посредувала во 369 комуникации

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

И ТЕЛМА СЕ ПРЕТЕРА СО НОВИНАРСТВОТО...

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Шпаркасе Банка и официјално стана нов сопственик на Охридска банка

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Богоев: Салата Партизан ќе биде главно обележје на мојот мандат

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе