Одберете локација на пристап

Загадениот амбиентален воздух со кој во зимските денови посебно се соочуваат градовите од регионов, е редовна тема на власта, граѓанскиот сектор, локалните управи… со цел како да се надмине овој горлив проблем за населението. Сите
Ненад Ѓоргоски осуден за малверзации во ЕВН на 3 години затвор заокружен со црвено Ѓуро е со плаво кругче, тој е со кривична пријава која е поднесена за фалсификување диплома со цел да се вработи во Основен Суд Охрид со фалсификат диплома
Имаме раст од 3.6% а вие велите дека економијата не растела, даноците одлично се собираат бројкитр тоа го велат, а вие велите дека даноците не се собирале, какви се овие ваши изјави, на што се базирани?! Теменугов го уби Мицковски на Алсат М!
Одлуката на премиерот на Русија Дмитри Медведев да ја распушти владата го шокираше светот, а многумина се прашуваат која е заднината на оваа објава која следеше само неколку часа откако претседателот Владимир Путин предложи уставни измени со кои по
Се вика Антони Атанас. Дошол на само 18 години од Албанија во Америка. Земал на заем пари, некако се снашол и отворил кафана на напуштено пристаниште во Бостон во 1963-та. Кафаната станува најуспешна кафана во Америка со приход од 12 милиона долар
Над 450 деца Роми, чии што семејства се во социјален ризик, се ослободени од плаќање партиципација за посетување на градинка, во рамки на блок дотациите што локалните самоуправи ги добиваат од Министерството за труд и социјална политика, сооп
Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Ејуп Алими, поднел различни амандмани со цел да ги блокира измените на Изборниот законик во насока на формирање на една изборна единица, кои предвидуваат една изборна единица да профункционира секоја годи

Демократски сојуз: Шест месечната кампања ќе се одрази на стабилноста и бизнисот

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Османи: Нема предизборна коалиција со СДСМ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Владата на денешната 162 редовна седница ја одобри гасификација на КПУ Затвор Скопје за намалување на аерозагадувањето, обезбеди буџет за изградба на детски градинки во Чаир и Лозово и за опрема во градинките во Куманово, Брвеница и Босилово, а ја започнува и подготовката за пилот програма за сексуално образование.

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Заев: Ленче Николовска заминува од Владата за мегдан со повеќе пари

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ЈОВЕСКИ: Нема опасност за „бомбите“, но има за вработените во СЈО

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Вучиќ: Во Охрид ќе се дефинирааат приоритетите на соработката за „мал Шенген“

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Иницијативата за една изборна единица ќе се преточи во закон, има поддршка од СДСМ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

СДСМ КОНЕЧНО ЈА КРЕВА РАЧНАТА ЗА ГРАДЕЖНИШТВОТО И ТОА СО ЕПСКИ РАЗМЕРИ: Над 100 згради за 20 000 жители ќе никнат во Расадник, Кисела Вода!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Едуард Кукан: Тешко е да се работи со ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи не сакаат да се променат, Заев го следи интересот на граѓаните и државата

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

САШО НАЦИОНАЛЕ РАСПАЛИ: Наместо Јанко Бачев или рускиот амбасадор во Скопје, руски човек број еден во земјава е Тимоние!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Директорот на Железници транспорт ги најави новите локомотиви од Кина

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Заев: СДСМ поддржува промена на изборниот модел со една изборна единица

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Општина Гази Баба одбележа 43 години од своето постоење

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Министерот Филипче: Формиран е Центар за дојка во Клиничката болница во Битола

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

НЕМОЈТЕ ДА ЖАЛИТЕ ШТО ГО СМЕНИВТЕ ИМЕТО, ТОА ЌЕ ВИ ОВОЗМОЖИ ДА СТАНЕТЕ ЧЛЕНКИ НА НАТО И ЕУ, КАЖА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ САСОЛИ ВО СОБРАНИЕТО

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе