Одберете локација на пристап

Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ
- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно невин! (?!?!?!?!) Сите тие судски процеси треба да се укинат ако дојде нова власт во ликот на ВМРО Д
Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со
Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и термометри наменети за полската болница Rolle 2, во врдност од околу 200 илјади евра, реализирана пр
Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во градовите каде в
– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана. Комплетно е обновен хируршкиот инструментариум, апаратур
Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронични болести, само била донесена со тешка клиничка слика, потврдуваат за „Фокус“ од минист
- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси и да не ги споменуваше договорите со Грција и Бугарија. Според сето ова мене логиката ми вели дека С

ЕКСКЛУЗИВНО - СДСМ МУ ЗАДАДЕ ШАХ МАТ НА ВМРО, ЕВЕ ЗОШТО БЕГААТ ОД ИЗБОРИ КАКО ЃАВОЛ ОД КРСТ: Владата ќе дава картички со пари за невработени, студенти и средношколци, нови кредити за фирмите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

СРАМ ДА ТИ Е АТАНАС КИРОВСКИ, НЕ МУ ПОСТАВИ НИТУ ЕДНО ТЕШКО ПРАШАЊЕ НА МИЦКОВСКИ, НЕ ГО ПРАША ЗА КИЧЕЕЦ, ЗА ДИВЕЕЊЕТО НА НАЌЕ ЧУЛЕВ ВО СТРУМИЦА, ВО СТРУГА, НИШТО, ЦЕЛ СААТ БЛЕДО ДОСАДНО ДО СМРТ ИНТЕРВЈУ, ТРОШИШ СТРУЈА И ЛЕНТА ЏАБЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: Дискриминација нема никаква, секој може да патува надвор од државата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

МИЦКО СЕ САМОУБИ ПОЛИТИЧКИ НА ТЕЛМА - ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ: Не треба владата да им дава ваучери на сиромашните, таа мерка ќе биде контра-продуктивна?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

СДСМ МУ ОДГОВОРИ НА ЛИДЕРОТ НА ВМРО ЗА ИСКАЖАНИТЕ ИЗЈАВИ НА ТЕЛМА: Мицкоски сака да создаде политичка криза, тоа нема да го дозволиме, и во јуни и на „дата икс“ изборен пораз не му бега

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТЕН ЗАКЛУЧОК НА НАУЧНО ИСТРАЖУВАЊЕ ВО ИРСКА: ВИТАМИНОТ Д КЛУЧЕН ЗА ТОА ДАЛИ ЌЕ ПРЕЖИВЕЕТЕ АКО СЕ ЗАРАЗИТЕ СО КОРОНА ВИРУС!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ЛОШИ БРОЈКИ ДЕНЕСКА: ДУРИ 29 НОВО ЗАРАЗЕНИ И САМО 6 ОЗДРАВЕНИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

МИЦКО КОМЕДИЈА НА ТЕЛМА: МЕРКИ ВЕЌЕ НЕ НИ ТРЕБААТ, СЕГА НИ ТРЕБА СТРАТЕГИЈА?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ФОТО) Се става ли крај на сообраќајниот хаос кај Клинички: Се подготвува новиот паркинг!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) КОНЕЧНО НЕКОЈ СЕ ОХРАБРИ ДА НАПРАВИ ДОКУМЕНТАРЕЦ ЗА ФЕУДАЛЕЦОТ ОД КРАТОВО - Локален шериф: Љубисав Иванов Sинго

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Шилегов за Мисајловски: За да лажеш дека тревникот е пола милион евра треба да си шарлатан и класичен хоштаплер

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Утре во 13.30 седница на Советот за безбедност – одлука за вонредната состојба

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Нема веќе посебен полициски час за возрасните и малолетните, одлучи Уставен

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

АЈДЕЕ, МИЦКОВСКИ САКА НА ИЗБОРИ ДУРИ ВО 2024-ТА: Прво да се договориме за алгоритам за датум за избори, па после за рамка за избори, па после за можни датуми и на крај за датум!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ВО СВОЈ СТИЛ: ВМРО СЕ ТЕШКИ ШАРЛАТАНИ ШТО ЛАЖАТ ЗА ТРЕВНИКОТ, ТОЈ Е ДОНАЦИЈА,ДОДЕКА ПЛОЧНИКОТ ОД ГТЦ ДО ФОНТАНАТА И ДО ПОРТА МАКЕДОНИЈА, КАНДЕЛАБРИТЕ, ДРВАТА И УРБАНАТА ОПРЕМА ЧИНАТ 500 000 ЕВРА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе