Одберете локација на пристап

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде земено со резерва бидејќи конечната одлука ќе се носи најверојатно во недела или понеделник
- И да немаше карантин, Скопјани пак ќе заминеа за продолжен викенд во туристичките места, не им се лутам, под услов да се придружуваат до мерките, да држат дистанца, да не се групираат и да носат маски и да користат средства за дезинфекција! Ние т
- Ни се случува втор бран, но новите заразени се во рамките на кластерите, применивме нов алгоритам за тестирање па сега ги ловиме новите заразени во рана фаза на болеста, вирусот е ослабнат над 90% ново заразени се со лесна клиничка слика или без
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-109, Куманово-26, Дебар-1, Штип-15, Тетово-12, Струга-1, Велес-1, Битола-1, Охри
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ни се случува м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ❗#Христиј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Љупчо Палевски
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во последните 2
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократс
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Со ср
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ✅Откако целосно ј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Aко ние п
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Идат избори и д

ВИСТИНСКИТЕ ПРИЈАТЕЛИ СЕ ПОКАЖУВААТ ВО ТЕШКИ ВРЕМИЊА: ДИМИТРОВ ИМ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА МИНИСТРИТЕ ЗА НАДВОРЕШНИ НА БУГАРИЈА И ТУРЦИЈА КОИ НАЈМНОГУ НИ ПОМАГААТ ОВИЕ ДЕНОВИ ЗА ДОТУР НА РОБА И ВРАЌАЊЕ НА НАШИ ГРАЃАНИ ВО ЗЕМЈАВА

- Благодарност до владите на Бугарија и Турција и до моите колеги Чавишоглу и Захариева кои многу ни помагаат овие денови околу дотур на роба и враќ...

Повеќе

МНР ОРГАНИЗИРАШЕ УСПЕШЕН КОНВОЈ: БЛАГОДАРНОСТ ДО ЦРНА ГОРА И КОСОВО КОИ ОВОЗМОЖИЈА КОНВОЈ ОД 63 МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ ДА СЕ ВРАТАТ ДОМА!

МНР организираше репатријација на 63 македонски граѓани од Црна Гора Министерството за надворешни работи на Република Северна Македонија информира ...

Повеќе

ВЛАДАТА ИМ НАРЕДИ НА ТУРИСТИЧКИТЕ АГЕНЦИИ ДА ИЗДАДАТ ВАУЧЕРИ НА ГРАЃАНИТЕ НА КОИ ИМ ПРОПАДНАЛЕ АРАНЖМАНИ ПОРАДИ КРИЗАТА СО КОРОНА

- Туристичките агенции да им издадат ваучери во висина на уплатените аранжмани кои пропаднале поради кризата со Корона. Оние агенции кои нема да го ...

Повеќе

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: И ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЌЕ ПРИМААТ ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНА И ЌЕ ГИ ЛЕЧАТ НА СМЕТКА НА ДРЖАВАТА!

Приватните здравствени установи, кои не вршат дејност за интензивна нега и терапија, ќе ја вршат оваа дејност за укажување на здравствени услуги на ...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДАТА ГО ЗАМРЗНА ЦЕНИТЕ И ГИ УКИНА ЦАРИНИТЕ НА 13 ПРОИЗВОДИ И МАТЕРИЈАЛИ: САПУНИ, ДЕТЕРГЕНТИ, СРЕДСТВА ЗА ДЕЗИНФЕКЦИЈА, МАСКИ, РАКАВИЦИ, ЗАШТИТНИ ОЧИЛА...

Повеќе

ДЕНЕСКА Е ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА НАШАТА ЗЕМЈА, СТИСКАЈТЕ ПАЛЦИ: Во 12 часот на видео-конференција ќе се носи одлука за почетокот на преговорите со Македонија!

Министрите за европски прашања на земјите членки на Европската Унија денеска точно на пладне имаат закажано видео-конференција на која се оч...

Повеќе

ФОТО ГАЛЕРИЈА: ПОЛИЦИЈАТА ВЧЕРА ПРИВЕДЕ ДЕСЕТИНА ГРАЃАНИ КОИ НЕ ГО ПОЧИТУВАА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС!

Камерата на Томислав Георгиев од ФОКУС.МК забележа неколку апсења во градот синоќа поради непочитување на полицискиот час. ПОВЕЌЕ ЗА ОВА НА ФОКУС...

Повеќе

(ВИДЕО) ИТАЛИЈАНСКИ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ ПОЛУДЕА: АБЕ АЛО КАКО СИТЕ СТАНАВТЕ МАРАТОНЦИ, НА КУЧИЊАТА ДУШАТА ИМ ЈА ИЗВАДИВТЕ ОД ШЕТАЊЕ АЛО БРЕ!

Линк до ова лудо видео, овде.

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ЈА БОДРИ НАЦИЈАТА: Немаме друга опција во овој период освен да издржиме! Ве молам, не паѓајте со духот, сите заедно, ќе издржиме!

Претседателот Пендаровски со мотивирачко видео ја бодри нацијата да издржи во овие тешки моменти во битката со Корона.

Повеќе

ДОЈРАНЛИЕВ НА ДЕНОТ!

Повеќе

БАРЕМ ЖИВОТНИТЕ СЕ РААТИСАА ОД НАС

Повеќе

ВЛАДАТА СО ПОРАКА ДО ТИЕ ШТО ЌЕ СЕ ВРАЌААТ ВО ЗЕМЈАВА ДЕНОВИВЕ: БИДЕТЕ НА ГРАНИЦА ОД 10 ДО 20 ЧАСОТ, ВО ТОЈ ПЕРИОД ЌЕ ИМА ПРЕВОЗ ДО КАРАНТИН

Граѓаните кои ќе пристигнат на граничните премини ќе бидат транспортирани до државните карантини секој ден во 10 часот и во 20 часот Владат...

Повеќе

ЗНМ ЈА ИСКАРА ВЛАДАТА ЗА ТОА КАКО ИМ ДЕЛИ ДОЗВОЛИ ЗА ДВИЖЕЊЕ НА НОВИНАРИТЕ ВО ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Во пресрет на најавените мерки за ограничување на движењето на граѓаните во периодот од 21 до 06 часот, Владата на РСМ вечерва објави насо...

Повеќе

Коронавирусот може да преживее во воздухот 3 часа и на пластика со денови

Коронавирусот може да преживее во воздухот 3 часа и на пластика со денови Една нова студија која го разгледува коронавирусот САРС-КоВ-2, што пред...

Повеќе

АГЕНЦИЈА ЗА МЕДИУМИ ЌЕ ГИ ПОМОГНЕ ТЕЛЕВИЗИИТЕ И РАДИЈАТА СО 1,6 МИЛИОНИ ЕВРА!

Македонската асоцијација на новинари (МАН) ја поздравува одлуката на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги за доделување финансиска п...

Повеќе