Одберете локација на пристап

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од задутре се воведува дополнителна забрана за движење на граѓаните, односно се продолжув
Погледнете ја политичката величина од светски калибар на Заев. Голтна кнедла и го прими со широка прегратка и насмевка загарот на Орбан, Сијарто кој дење ноќе прави мајмунарии против СДСМ но и против нашата земја. Мафијашки го изнесоа Груевски
Vo sorabotka so Opstinskite krizni stabovi na najpogodenite gradovi od korona virusot, Kumanovo i Debar, semejstvoto na Zoran Zaev so pomos na volonterite od strumickiot opstinski krizen stab i humanitarni nevladini drustva, Vo tekot na denesniot d
52 годишен полицаец од Куманово денеска починал, а вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус. Според информациите кои ги пренесе Телма полицаецот бил ангажиран на новиот граничен премин Белановце кон Косово. Последните десетина дена не
Во услови на прогласена пандемија од ковид-19, Клиниката Жан Митрев непречено нуди здравствени услуги за сите пациенти и ги превзема сите мерки и протоколи за заштита на пациентите и вработените. – За оние кои не можат да дојдат во клиниката
На осигурениците на кои им се ускратени правата од задолжителното здравствено осигурување поради нередовно уплаќан придонес или уплатата на придонесот задоцнила повеќе од 60 дена, односно имаат долг за неплатен придонес, можат во здравственит
Медицинската сестра од Домашна посета била заразена со коронавирус од лице кое во Итната медицинска помош побарало да му биде ставена ампуларна терапија и инфузија, но кога бил прашуван по телефон, не кажал дека очекува резулати за КОВИД-19, дали и
Борис Џонсон вчера беше однесен во болница а денеска е ставен на респиратор. Додека е во болница ќе го менува министерот за надворешни Доминик Рааб. Во Британија бројот на заразени се искачи на 51 000 а бројот на починати на 5500.
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки. Како што објави Османи, од среда полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, додека за време на викенд 24
Мактел дознава дека откако успеа да обезбеди помош од Јанез Јанша и Виктор Орбан, Мицковски овие денови фатил 24/7 да врти телефони од една листа која ја нашол на интернет. Речиси успеал сите да ги добие и сите решиле да пратат авиони од типот Иљу
Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена утрово. Станува збор за првиот пациент од Кочани кај кого беше дијагностициран ковид-19. Во ов

Нова ТВ привремено го напушта Советот за етика во медиумите

Советот за етика во медиумите ја прифати жалбата поднесена од поранешниот директор на Агенцијата за разузнавање, Зоран Иванов поднесена против текст...

Повеќе

Пендаровски во Ерусалим положи венец за илјадниците убиени македонски Евреи

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Ерусалим присуствуваше на форумот „Сеќавање на Холокаустот и борба против антисемитизмот“. Н...

Повеќе

(ВИДЕО) Генерал Ангелов ја повика Најчевска во неговата партија, слушнете што му одговори професорката

Стојанче Ангелов од „Достоинство“ во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 ја покани професорката Мирјана Најчевска во неговата па...

Повеќе

НЕ СЕ ПРЕДАВА И ПОНАТАМУ ЛИДЕР НА НСДП: ТИТО ПЕТКОВСКИ СЛАВИ 75-ТИ РОДЕНДЕН!

Честитки од Мактел.мк, да си жив и здрав до 100 и јаче!

Повеќе

ФИЛАНТРОПОТ ЏОРЏ СОРОС ЌЕ ДОНИРА 1 МИЛИЈАРДА ДОЛАРИ ЗА ГЛОБАЛЕН УНИВЕРЗИТЕТ КАДЕ ЌЕ СЕ УЧИ ЗА ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛУВАЊЕ И КАКО ДА СЕ ВОДИ БИТКА СО НАЦИОНАЛИСТИТЕ

Billionaire George Soros said he will commit$1 billionto start a global university to fight authoritarian governments and climate change, calling th...

Повеќе

НАД 250 ДРВЈА ЗАСАДЕНИ НИЗ ВЕЛЕС

Во следниот период ќе се засади висока вегетација и на други локации (Фото: СДК.МК) На повеќе локации во Велес се засадени 250 садници на л...

Повеќе

ГЕРО СЕ ПЛАШИ ОД ЈОЦИ, ЈА МОЛИ ДА СЕ СМИРАТ, ЗАТОА ШТО ТАА ИМА НЕГОВИ КОМПРОМИТИРАЧКИ ПОРАКИ!

Геро е безмилосен суров, нема кај него жал, фер плеј, емоции. Тој е безмилосен! Но, кога е фатен во стапица, тогаш моли и глуми како...

Повеќе

(ВИДЕО) Човекот што беше година и пол технички премиер вели дека не ни треба техничка влада? Па, ако не ви треба „Пржинска влада“, што мајка барате во неа?

Повеќе

Во Пинтија се асфалтираат улици и се гради атмосферска канализација

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски заедно со претседателот на Советот на Општината, Дарио Шимиќ направи увид во градежните ак...

Повеќе

Средби на претседателот Пендаровски со повеќе светски лидери за време на учеството на форумот во Израел по повод Меѓународниот ден за сеќавање на Холокаустот

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, во рамки на учеството на форумот во Израел по повод Меѓународниот ден за сеќавање ...

Повеќе

Шкријељ во Василево: Над 27.000 семејства земаат социјална помош повисока во просек за 300%

Санела Шкријељ, член на Комисијата за труд и социјална политика во СДСМ денеска се сретна со корисници на правата од законите за социјална и д...

Повеќе

БОМБА НА ЖЕРНОВСКИ: За две години во земјава се инвестираа 741 милиони евра директни странски инвестиции

аменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски, пред одржувањето на редовната 4-та седница на Владата во Штип, а во рамки на теренск...

Повеќе

БРАВО: Младите до 23 години кои работат во производство ќе добиваат дополнитeлни 3.000 денари месечно субвенција од државата

Собранието вечерва го донесе Законот за младински додаток по скратена постапка, кој предвидува на млади до 23 години по завршување на средно о...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЈ МОЖЕШЕ ДА ПОВЕРУВА ДЕКА ОВА ЌЕ ГО ДОЧЕКАМЕ - МИЦОТАКИС: ИМАМЕ ЕДНА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА КОЈА ИМА МАКЕДОНЦИ ПРИЗНАЕНИ ВО ДОГОВОРОТ КОИ ГОВОРАТ МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК!

Повеќе

УБЕДЛИВО КОМПАНИЈА КОЈА Е ПРИМЕР ЗА СИТЕ ОСТАНАТИ ВО СЕКОЈ МОЖЕН АСПЕКТ: Пивара Скопје доби нова А-интегрирана еколошка дозвола

Министерството за животна средина и просторно планирање ѝ додели на Пивара Скопје нова А-интегрирана еколошка дозвола со важност во наредните седум ...

Повеќе