Одберете локација на пристап

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од задутре се воведува дополнителна забрана за движење на граѓаните, односно се продолжув
Погледнете ја политичката величина од светски калибар на Заев. Голтна кнедла и го прими со широка прегратка и насмевка загарот на Орбан, Сијарто кој дење ноќе прави мајмунарии против СДСМ но и против нашата земја. Мафијашки го изнесоа Груевски
Vo sorabotka so Opstinskite krizni stabovi na najpogodenite gradovi od korona virusot, Kumanovo i Debar, semejstvoto na Zoran Zaev so pomos na volonterite od strumickiot opstinski krizen stab i humanitarni nevladini drustva, Vo tekot na denesniot d
52 годишен полицаец од Куманово денеска починал, а вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус. Според информациите кои ги пренесе Телма полицаецот бил ангажиран на новиот граничен премин Белановце кон Косово. Последните десетина дена не
Во услови на прогласена пандемија од ковид-19, Клиниката Жан Митрев непречено нуди здравствени услуги за сите пациенти и ги превзема сите мерки и протоколи за заштита на пациентите и вработените. – За оние кои не можат да дојдат во клиниката
На осигурениците на кои им се ускратени правата од задолжителното здравствено осигурување поради нередовно уплаќан придонес или уплатата на придонесот задоцнила повеќе од 60 дена, односно имаат долг за неплатен придонес, можат во здравственит
Медицинската сестра од Домашна посета била заразена со коронавирус од лице кое во Итната медицинска помош побарало да му биде ставена ампуларна терапија и инфузија, но кога бил прашуван по телефон, не кажал дека очекува резулати за КОВИД-19, дали и
Борис Џонсон вчера беше однесен во болница а денеска е ставен на респиратор. Додека е во болница ќе го менува министерот за надворешни Доминик Рааб. Во Британија бројот на заразени се искачи на 51 000 а бројот на починати на 5500.
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки. Како што објави Османи, од среда полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, додека за време на викенд 24
Мактел дознава дека откако успеа да обезбеди помош од Јанез Јанша и Виктор Орбан, Мицковски овие денови фатил 24/7 да врти телефони од една листа која ја нашол на интернет. Речиси успеал сите да ги добие и сите решиле да пратат авиони од типот Иљу
Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена утрово. Станува збор за првиот пациент од Кочани кај кого беше дијагностициран ковид-19. Во ов

ЛУКАРЕВСКА: КРИВИЧНА ЗА „ТОМАТО ПРОДУКЦИЈА“ ВЕЌЕ Е ДОСТАВЕНА ВО ЈО, А ДЕНОВИВЕ ЌЕ БИДЕ ДОСТАВЕНА И ЗА „БМЈ ГРУП“

Уцените, заканите, заплашувањата се минато и секоја реформа, услуга, мерка којашто ја спроведува и нуди Управата за јавни приходи, е доказ дека во и...

Повеќе

Дескоска до Мицкоски: Најдобри правници се добрите математичари кои завршиле правен факултет!

Министерката Рената Дескоска му реплицираше на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој обвини за конфликт на интереси по нејзината номинација...

Повеќе

ОВОЈ ЧОВЕК Е ВИСТИНСКО ПОЛИТИЧКО ОТКРИТИЕ НА ЗАЕВ: Филиче смета дека во изминативе две години јавното здравство е зајакнато

Министерот за здравство Венко Филипче, денеска беше во посета на Клиничката болница во Тетово, каде оствари средба со директорот на установа...

Повеќе

Зоран Заев од ФОН: Дел од програмата која ќе ја презентираме пред гласачите е интернационализација на образованието

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денес учествуваше на меѓународната конференција на ФОН Универзитет посветена на улогата на високото образование и г...

Повеќе

Дескоска: ВМРО-ДПМНЕ бара алиби за одолговлекување, очекувано ја напуштија средбата

Барањето на ВМРО-ДПМНЕ државниот јавен обвинител Љубомир Јовевски да присуствува на средбите за донесување закон за јавно обвинителство за министерк...

Повеќе

(ВИДЕО) ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА ФОН УНИВЕРЗИТЕТ: ВРВНИ СВЕТСКИ ИМИЊА ОД СИТЕ БРАНШИ И ОД СИТЕ КОНТИНЕНТИ СТАНАА ДЕЛ ОД ОДБОРОТ НА ДОВЕРБА НА ФОН УНИВЕРЗИТЕТ!

Повеќе

(ВИДЕО) ПОТСЕТУВАЊЕ ЗА ЈАВНОСТА: ВМРОВЦИТЕ ЈА ДОНЕСОА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА А СЕГА ПЛАЧАТ ШТО ТИЕ НЕМААТ МОНОПОЛ ВРЗ ОВАА ИНДУСТРИЈА

Повеќе

ЌЕ СЕ ГРАДИ НОВ ПАРК ВО СТАР АЕРОДРОМ

Повеќе

(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: НОВО ЗЕЛЕНИЛО ВО ДВОРОТ НА НИКОЛА КАРЕВ

Повеќе

(ВИДЕО) Секоја чест Диме Велковски Шах Мат за ВЛАТЧЕ ЃОРЧЕВ!

Повеќе

(ВИДЕО) Заев во Чегране: Правиот пат ќе не однесе во Европа, а европските вредности ќе ни ги донесе дома

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев заедно со претседателот на комисијата за здравство на СДСМ и министер за здравство, Венко Филипче и директорот на ...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ НАПРАВИ КАРДИНАЛНА ГРЕШКА КОЈА СКАПО ЌЕ ЈА ПЛАТИ: Го ослободи Заев од премиерските должности за да ја ора земјата на долж и попреко!

Повеќе

ХАХАХА, ЗАЕВ БИЛ ХИБРИДЕН ДИКТАТОР, ПА ДА БЕШЕ, ЌЕ СЕ ДРЗНЕА ЛИ СИТЕ ТЕЛЕВИЗИИ ДА ГО БОЈКОТИРААТ И РЕКЕТИРААТ, ТУКУ НАШЛЕ МЕК ДЕМОКРАТСКИ ПРЕМИЕР ПА СЕ ОДНЕСУВААТ КАКО ВОЛЦИ ВО СЕЛО БЕЗ КУЧИЊА!

Можете ли да замислите во Груевизмот, Сител, Канал 5 и останатите да се дрзнат и да ја бојкотираат владата?!?! Па уште утре алфи, тигри, ЕБР, АРМ, ...

Повеќе

Ми-Да Гранд Моторс, новиот овластен импортер на возила и резервни делови на Hyundai Motor Company за Македонија денеска го отвори новиот продажно-сервисен HYUNDAI центар

23.01.2020, Скопје – Ми-Да Гранд Моторс е новиот единствен овластен импортер на возила и резервни делови на Hyundai Motor Company за Македониј...

Повеќе

Е ОВА Е СЛАТКА МАЛА ПОБЕДА: АДВОКАТКАТА НА МАФИЈАТА СМЕНЕТА СО ГРОБАРКАТА НА МАФИЈАТА!

Денеска е прифатена мојата номинација за член на Венецијанската комисија. Тоа е и потврда дека се исполнети критериумите за членство во комисијата. ...

Повеќе