Одберете локација на пристап

Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ
- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно невин! (?!?!?!?!) Сите тие судски процеси треба да се укинат ако дојде нова власт во ликот на ВМРО Д
Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со
Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и термометри наменети за полската болница Rolle 2, во врдност од околу 200 илјади евра, реализирана пр
Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во градовите каде в
– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана. Комплетно е обновен хируршкиот инструментариум, апаратур
Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронични болести, само била донесена со тешка клиничка слика, потврдуваат за „Фокус“ од минист
- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси и да не ги споменуваше договорите со Грција и Бугарија. Според сето ова мене логиката ми вели дека С

(ВИДЕО) ВО СРБИЈА СЕ СЛУЧУВА РЕВОЛУЦИЈА ВО ПОЛИТИЧКАТА ПРОПАГАНДА: ВУЧИЌ ОДРЖА МИТИНГ ПРЕД 1000 ТВ ЕКРАНИ СО СВОИ ФАНОВИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Владо Мисајловски со ново селфи: Во наше време Скопје ги имаше најскапите фасади од стиропор и чинеа милиони евра. Е тоа беше криминал!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ СПРЕМИ ЗА ТЕЖОК ПОРАЗ: СДСМ за избори на 21 јуни

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

„Стандард и Пурс“ и „Фич“: Монетарната политика е соодветна, а банкарскиот систем е здрав и останува стабилен

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЧНУВА ЛЕТНАТА СЕЗОНА, КОИ СЕ 10 НАЈДОБРИ ПЛАЖИ ВО СВЕТОТ?

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ДЕНЕСКА ПОРАСТ НА БРОЈКАТА ПОРАДИ ТЕТОВО: Денеска се потврдени 22 нови случаи на ковид 19, оздравени се 16 пациенти – вкупната бројка на дијагностицирани 1762, почина 1 лицe

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА ОД БИХАЧКА: Милијарда евра помош за економијата преку трите сета мерки на СДСМ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ПЛАСТИЧАРСКА ДЕНЕСКА ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕНА ЗА СООБРАЌАЈ ПОРАДИ ГРАДЕЖНИ АКТИВНОСТИ НА ПОТЕГОТ АМБАСАДА НА САД - КАСАРНА ИЛИНДЕН

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Пендаровски: И да не е коронава, 10 милиони евра за партиите се огромни пари

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

СТЕВО ГИ НАЛУТИ СРБИТЕ: Пендаровски да молчи на јазикот кој никој, освен Србија, не му го признава

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

УБАВИНИТЕ НА ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА: ФОТКИ ОД ЛЕРИН, КОСТУР, КАВАЛА...

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

МИЛИЈАРДЕРОТ ОДЕДНАШ СНЕМА ПАРИ, И ТОА БАШ КОГА ВМРО ПАДНА ОД ВЛАСТ: Самсоненко се повлече од Вардар, клубот го остави на Град Скопје

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ФИЛМСКА ДРАМА НА ДЕВЕ БАИР: Македонка ја срушила рампата на бугарско-македонската граница и им бегала на полицајците до Ќустендил при што оштетила и две полициски возила

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Сугаревски: Не сум криминалец, не може да се оцрнуваат функционери без основ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Кржаловски за 360 Степени: ВМРО-ДПМНЕ молат бога државата да банкротира во кризава, тоа би било супер за нив на изборите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе