Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

СЛОНИЦА ВО ПМС ТУРНАЛА ЗАШТИТЕН СТОЛБ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА, НА 15 МИНУТИ ЗООЛОШКАТА БИЛА ЗАТВОРЕНА А ПОСЕТИТЕЛИТЕ ЕВАКУИРАНИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ДА БЕШЕ ОБИЧЕН СМРТНИК ЌЕ ЗАВРШЕШЕ ВЕДНАШ ВО ЗАТВОР: ОЛИГАРХОТ СТОЈМЕНОВ КОЈ СТАНА МИЛИОНЕР КОГА БЕШЕ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ, ОПРУЖЕН СО БОДИГАРДИ ПЦУЕШЕ И НАВРЕДУВАШЕ ПОЛИЦАЈЦИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Заедно може да направиме да биде подобро – Нова кампања на Скопско

„Само ако имаме нешто за сеќавање, само тогаш знаеме колку време сме биле заедно и колку време сме живееле и зошто треба да го браниме тој жив...

Повеќе

Општина Центар најостро и категорично ги демантира наводите изнесени во дел од медиумите од страна на господинот Борис Стојменов, инвеститор на градилиштето кај Беко, за наводно барање на мито во висина од милион евра, од градоначалникот Саша Богдановиќ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

ИМАЛО КУРТУЛ - СЕ СПАСИВМЕ ОД ПОТРЧКОТО НА МИЦКОВСКИ: ЧУЛЕВ МУ ЈА ПРЕДАДЕ ФУНКЦИЈАТА НА НУХИУ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------...

Повеќе

Интервју со Митко Јанчев: На ВМРО-ДПМНЕ ѝ е потребен брз ремонт!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХА, ИНТЕГРА ЗА НЕУСПЕХОТ ДА ВЛЕЗАТ ВО СОБРАНИЕ: ГИ УДАВИВМЕ ГРАЃАНИТЕ СО НАШАТА ПРОГРАМА КОЈА БЕШЕ КАКО ХИДРАНТ НАМЕСТО ФОНТАНА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА АРИФИ: ПРЕГОВОРИТЕ МЕЃУ СДСМ И ДУИ СЕ ВЕЌЕ ПОЧНАТИ И СЕ ВОДАТ ВО СОБРАНИЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

ТЕУТА АРИФИ: СО ЗОРАН ЗАЕВ НЕМА ДА СЕ РАСПРАВАМ ПРЕКУ МЕДИУМИ ЗАТОА ШТО ГО СМЕТАМ ЗА БЛИЗОК ПРИЈАТЕЛ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

КАТАСТРОФА - ОСТАНАВМЕ БЕЗ ВСЕЛЕНСКИ БРОД!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

ДУИ СЕКОЈ ДЕН РЕТЕРИРА - БОМБА НА ТЕУТА АРИФИ: ПРЕДЛОГОТ ПРЕМИЕР АЛБАНЕЦ НЕ Е УЦЕНА, ТУКУ СЕРИОЗЕН ПРЕДЛОГ, КОЈ МОЖЕБИ ЌЕ СЕ ПРИФАТИ А МОЖЕБИ И НЕМА ДА СЕ ПРИФАТИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

10 ПРИЧИНИ ЗОШТО Е ТРАГИ КОМИЧЕН ОБИДОТ НА ВМРОНИТЕ ДА СЕ ОПРАВДААТ ЗА ПОРАЗОТ СО ТЕЗАТА ДЕКА ИЗБОРИТЕ БИЛЕ НЕДЕМОКРАТСКИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

БРУТАЛНА КОЛУМНА НА ЉУПЧО ПОПОВСКИ: Мицкоски – човекот што помисли дека може да биде лидер

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------...

Повеќе

КОУЗОН: СЕ БАРААТ ОБЕЗБЕДУВАЧИ НА БРОДОВИ, ПЛАТА 1200 ДОЛАРИ МЕСЕЧНО!

TOP OFFER FROM KOUZONWORK AS SECURITY GUARD ON A CRUISE SHIP Kouzon is looking for Security Guards to work onboard the Royal Caribbean ships. If yo...

Повеќе

КОУЗОН: АКТИВНИ РАБОТНИ ПОНУДИ ЗА ГЕРМАНИЈА – ШВАЈЦАРИЈА – АВСТРИЈА ВРАБОТУВАЊА ВО ПОВЕЌЕ СЕКТОРИ

Во соработка со нашите колеги од ГЕРМАНИЈА , нудиме можност за вработување во повеќе сектори .Работните понуди се исклучиво за лица кои поседуваат Е...

Повеќе