Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

ОХРИД НА ДЕНОТ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Костадинов: Мицкоски го достигна пикот во безобразието, лицемерието, неодговорноста

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БОМБА ВО СТРАЗБУР: Државата ќе му исплати отштета на Љубе Бошкоски, немал правично судење за „Кампања“, одлучи Судот за човекови права во Стразбур

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Жерновски за Мицкоски: Замини си, за доброто на сите нас!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ИМА ЛИ ЕДЕН СО ЗДРАВ ПАМЕТ ВО ВМРО ДПМНЕ - Мизрахи: Луѓе со качулки ме пресретнуваат и фотографираат

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ВРЕМЕ Е ДА ПИКНЕМЕ НЕКОЈ ВЛАДИКА ИЛИ ОЏА ВО ЗАТВОР: ВЛАДИКАТА АГАТАНГЕЛ ГИ ПОВИКА ВЕРНИТЕ ЧЕДА ШТО ПОМАСОВНО ДА ДОЈДАТ ВО ЦРКВИТЕ ЗА ЗАДУШНИЦА СО ВАРЕНА ПЧЕНИЦА И ВИНО, ВЕЛЕШКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК КОЦЕВСКИ ПОБАРА ОД МВР САНКЦИИ ЗА ПОВИКОТ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Тачи: Тие кои направија огромен притисок за да се отворат џамиите за Бајрам се главни виновници за оваа ситуација

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Заев: Издржавме и потешки моменти, заедно ќе го поминеме и овој!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ВМРОВСКИТЕ ПОРТАЛИ СЕ УТЕПАА СО ЛАЖНИ ВЕСТИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО - ВМРО ФАТЕНО СО СПУШТЕНИ ГАЌИ: Од ресторанот на „Боемска“ тврделе дека снимачите од видеонадзорот се украдени, но по претрес полицијата ги пронашла

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

КУРТОН МЕДИУМИТЕ КАКО ВО НАЈДОБРИТЕ ВРЕМИЊА НА ГРУЕВИЗМОТ, ИЧ УВО НЕ ИМ ЧУЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ТОООО НАРОДЕ, СЕ НАДМИНАВМЕ: РЕКОРДНИ 120 НОВО ЗАРАЗЕНИ ВО ИЗМИНАТИТЕ 24 ЧАСА ОД КОИ 70 ВО СКОПЈЕ И 20 ВО КУМАНОВО!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ХИХИ, ГИ ЗАЕБАВМЕ ОВИЕ КОМУЊАРИТЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Каков сељачки штос :) Демек вчера ме фативте во криминал, к** ме боли, денес ево ме пак лабаво со другарчето, не ебам жива сила ни за мерки ни за коментари. кој сака гласа за џибери бе прос? :))))

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: ВМРО САКА ДА ГО ИСПЛАШИ НАРОДОТ ПА ВО ПАНИКА ДА ГЛАСА БЕЗ РАЗУМ НА ИЗБОРИТЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе