Одберете локација на пристап

- Ни се случува втор бран, но новите заразени се во рамките на кластерите, применивме нов алгоритам за тестирање па сега ги ловиме новите заразени во рана фаза на болеста, вирусот е ослабнат над 90% ново заразени се со лесна клиничка слика или без
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-109, Куманово-26, Дебар-1, Штип-15, Тетово-12, Струга-1, Велес-1, Битола-1, Охри
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ни се случува м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ❗#Христиј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Љупчо Палевски
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во последните 2
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократс
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Со ср
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ✅Откако целосно ј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Aко ние п
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Идат избори и д
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Кога полицајц
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министеро

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: После денешната одлука на Советот на ЕУ, нема потреба да се чека и губи време, мора Владата да се подготви за преговори и истите да почнат за два до три месеци

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ:ПРЕГОВОРИ И РАБОТА Граѓанскиот и политичкиот консензус за евроинтеграциските процеси финишираше со одлука на ЕУ за започнување ...

Повеќе

КОРОНАТА НЕ ЗАПИРА, ЗА ПРВ ПАТ ЗАБОЛЕН ВО ТЕТОВО: Регистрирани 24 нови случаи на коронавирус во земјата, вкупно 201 дијагностицирани пациенти

Почитувани, Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 24 нови случаи на коронавирус во земјата. По градо...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ОСМАНИ: Добивме 25 респиратори од амбасадата на Норвешка, 30 од фондот на ЕУ, плус добиваме 4 милиони евра помош

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, на прес-конференција истакна дека наскоро Македонија ќе добие 55 респиратори, а ќе има уште од Кина,...

Повеќе

ОХРИД НА ДЕНОТ!

Повеќе

ЕДЕН Е РОБИ ТЕЛЕКАБЕЛ - Телевизија 24 : Од нашето постоење, веќе десетта година, тврдиме дека медиумите на пазарот треба да работат без државни донации, во полза исклучиво на јавниот интерес и на граѓаните

Медиумскиот регулатор АВМУ утре потпишува договор со телевизиите и радијата за враќање на парите што радиодифузерите ги платиле на агенцијата како н...

Повеќе

(ФОТО) МВР НОЌЕСКА АПСЕШЕ БИТАНГИ НИЗ СКОПЈЕ КОИ НЕ ПОЧИТУВАА ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Повеќе

МНОГУ КРАТКО ТРАЕШЕ: Падна Владата на Курти, пратениците изгласаа недоверба

Косово остана без Влада, соопштија косовските медиуми, откако предмалку, пишуваат тие, косовското Собрание изгласало недоверба. Како што е наведено...

Повеќе

СПАСОВСКИ: АПЕЛИРАМ ДО ГРАЃАНИТЕ ДА ПРИЈАВУВААТ НЕПРАВИЛНОСТИ, И АПЕЛИРАМ ДО ФИРМИТЕ ДА РАБОТАТ ОДГОВОРНО И СПОРЕД ПРОПИСИТЕ

Oliver Spasovski Апелирам до граѓаните да ги пријавуваат затекнатите неправилности и непочитување на владините мерки и препораки за спречување на...

Повеќе

БОМБА НА ЊУЈОРК ТАЈМС: СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ СВЕТСКИ ЛИДЕР ВО ПРОИЗВОДСТВО НА МЕДИЦИНСКА МАРИХУАНА!

Во пуста индустриска зона кај главниот град во тек е изградба на објект за одгледување канабис кој, кога ќе заврши, ќе се протега на 178.000 квадр...

Повеќе

ДИРЕКТОРОТ НА ОЧНА КЛИНИКА, ХРИСТИЈАН ДУМА: Во целост ја демантирам веста на порталот "Лидер" и останатите портали во кои се тврди дека "не сум ги почитувал препораките за изолација и сум ги ставил во опасност од зараза своите колеги, како и голем број вработени во комплексот клиники"!

Почитувани медиуми, Во целост ја демантирам веста на порталот "Лидер" и останатите портали во кои се тврди дека "не сум ги почитувал препораките за...

Повеќе

НАРОДНА БАНКА И ВЛАДА: БАНКИТЕ ДА ИМ ПОНУДАТ НОВИ ПОДОБРИ УСЛОВИ НА ОНИЕ КОИ ЗЕМАЛЕ КРЕДИТ, ЗА 10 ДЕНА АКО НЕ ДОБИЈАТ ПОВРАТЕН ОДГОВОР, НОВИОТ ПОНУДЕН ДОГОВОР СЕ СМЕТА ЗА ПРИФАТЕН!

До средствата за јавно информирање Заедничко соопштение на Народната банка и Министерството за финансии ДОНЕСЕНА Е УРЕДБАТА: Промената на догов...

Повеќе

ВЛАДА: Јавен повик за организирање на авионски превоз за државјаните на Република Северна Македонија во странство кои сакаат да се вратат во земјата од Берлин, Бон, и Минхен

Владатa на Република Северна Македонија објави Јавен повик за организирање на авионски превоз за државјаните на Република Северна Македонија во ст...

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРИЛЕП, ЈОВАНОСКИ: Продолжува забраната за Јавниот градски превоз, а од утре Градскиот пазар ќе биде затворен!

За жал ги имаме и првите два потврдени случаи на заразени со коронавирус вонашата општина – истакна на денешната пресконеференција градоначалн...

Повеќе

ТЕСТИРАЊАТА ЗА КОРОНА ЗА СЕГА ЌЕ СЕ ВРШАТ ВО ТРИ ЛАБОРАТОРИИ, ТАА НА КЛИНИЧКИ, ТАА НА ВЕТЕРИНАРЕН ФАКУЛТЕТ И ТАА НА ЖАН МИТРЕВ КЛИНИКА, СЕ ПРАВАТ НАПОРИ СИТЕ ДА БИДАТ ПОКРИЕНИ ОД ФОНДОТ

Пациентите кои тестирање за коронавирус закажуваат на Клиниката „Жан Митрев“ тестот го плаќаат, рече денес министерот за здравство Венко...

Повеќе

СКРИЈ СЕ БЕ ГЕРО, ДА МОЖЕШЕ ДА ТЕ ВИДИ РОБЕРТО КАКО ВЕРНО И ПОНИЗНО И СЛУЖИШ НА МАФИЈАТА ЌЕ СИ ГИ ИСТУРЕШЕ ЦРЕВАТА ОД ПОВРАЌАЊЕ!

Само со Роберто не се скара затоа што човекот е мртов и не може да те види во што се претвори. Со Тричко се скара, со Ненад се скара, со Спасов се ...

Повеќе