Одберете локација на пристап

Стадото пелистерски диви коњи се вистинска атракција на Пелистер, посебно за љубителите на природата и убавата фотографија, пишува битолскиот портал „апла.мк“. Порталот го објави видеото што на Баба Планина го направи битолчанецот Дани
Во пресрет на Задушница, Отец Пимен вчера на својот фејсбук профил им порача на граѓаните да бидат разумни, со порака живите да им помагаат на живите. -…Друг, пак од учениците Негови Му рече: “Господи, дозволи ми најнапред да отидам
Неуспесите на 18 години владеење на ДУИ не можат да бидат покриени со пуштање на „една рака муви“ за барање за премиер Албанец кога се знае дека тоа е утврдено со закон за начинот на формирање на владите, порача денеска лидерот на БЕСА,
Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки! – констатира лидерот на СДСМ Зоран Заев. Само ако сите ги почитуваме мерките и забраните, ќе можеме да се заштитиме од пандемијата. Ако ние полит
Клубот на гувернеритена централните банки од Централна Азија, Црноморскиот Регион и Балканот ја потврдија заложбата за водење политики кои ги поддржуваат ценовната и финансискатастабилност, а дополнително, во рамки на просторот за делување на
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Општина
Вицепремиерот Бујар Османи на својот профил на Фејсбук објави видео за тоа како новиот опасен корона вирус се пренесува за 30 минути на заедничка вечера. „По втор пат го објавувам ова видео.Како за 30 минути се пренесува вирусот кај
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Близок соработн
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Славјанка Петро
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Најостро ги дем
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитув
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од понеде

ДЕЦА ПАМТЕТЕ ГО ОВОЈ ДЕН ЌЕ ВЕ ПРАШУВААТ ВО ШКОЛО ЗА ОВА: Портпаролот на Стејт департментот преку видео порака посака добредојде на Северна Македонија во НАТО

–Северна Македонија покажа цврсти заложби за трансатлантската заедница и кон нејзините заеднички вредности и безбедност, изјави порт...

Повеќе

Димитров и Брнс со „корона-поздрав“

Пред неколку секунди го направивме последниот чекор од полноправното членство на Македонија во НАТО, последниот чекор од патот кој започна во 1993 г...

Повеќе

ГОРАН СДК: Дали сте свесни дека во два последователни дена нам ни се случува историја? Дека живееме историски моменти за нашата држава?!

Знаете ли дека веќе влеговме во НАТО? Знаете ли дека дека ќе почнеме преговори за влез во Европската унија? Дали сте свесни дека во два последовател...

Повеќе

ПАНДЕВ И ДРУГАРИТЕ ДОНИРАА 30 000 ЕВРА ЗА ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО

Македонската фудбалска репрезентација заедно со стручниот штаб донираа 30.000 евра за Фондот за здравство во битката со коронавирусот во знак на...

Повеќе

МВР НЕ ПРОСТУВА: Уапсени 30 лица кои не го почитувале полицискиот час во Македонија!

Триесет лица биле уапсени на територијата на Македонија, бидејќи не го почитувале полицискиот час, информираат од МВР. Одделението за внатрешни раб...

Повеќе

Татко и син од Струмичко убиени во Швајцарија

– Наум Колев (47) и неговиот син Доне (23) од струмичкото село Мокриево се убиени во Швајцарија во местото Соренс, во кантонот Фрибург. Нивнит...

Повеќе

Со чартер летови на Визер денеска ќе се вратат затекнатите граѓани од Хрватска и Малта

Со чартер летови од Загреб и од Ла Валета во Малта, денеска почнува враќањето во земјава на дел од македонските граѓани затекнати во странство. Држ...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО - И ПРЕМИЕРОТ НА БРИТАНИЈА, БОРИС ЏОНСОН ЗАБОЛЕЛ ОД КОРОНА: ДОБРО СУМ, ИМАМ БЛАГИ СИМПТОМИ!

Повеќе

КОРОНАТА НЕ СЕ ЗАПИРА: НОВИ 18 ЗАРАЗЕНИ, СЕГА БРОЈКАТА ВО ЗЕМЈАВА СЕ ИСКАЧИ НА 219!

Почитувани, Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата. По градо...

Повеќе

ЗА НЕКОЛКУ ДЕНОВИ ПОЧНУВА ЛЕТНО СМЕТАЊЕ НА ВРЕМЕТО, ЧАСОВНИЦИТЕ ПОМЕСТЕТЕ ГИ ЗА 1 ЧАС НАПРЕД

Повеќе

ПАНИКА ВО АНИМА МУНДИ: СТАРАТА КИНЕСКА МУДРОСТ ВЕЛИ ДЕКА ОВА КУЧЕ Е ВО ЖИВОТНА ОПАСНОСТ СЛЕДНИВЕ 24 ЧАСА!

Повеќе

(ВИДЕО) КОНЕЧНО СЛЕТАВМЕ: ТРЕБА ДА СМЕ ГОРДИ ШТО ГО ИМАМЕ НИКОЛА ДИМИТРОВ ЗА МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ, ТОЈ Е КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ВО СВЕТОТ НА ДИПЛОМАТИЈАТА!

Линк овде до легендарната изјава на Никола Димитров дадена пред месец време во Брисел кога пред новинарите изјави дека е време македонскиот авион да...

Повеќе

ДУРИ И НАЈГОЛЕМИТЕ ХЕЈТЕРИ НА ЗАЕВ ПРИЗНАВААТ ДЕКА ВЛАСТА ДОБРО СЕ СПРАВУВА СО КРИЗАТА: Јас би рекол дека никој човек со малку интелектуална искреност и чесност не може да каже дека нашите институции не се соочуваат добро, дури и изненадувачки добро со кризната ситуација!

Во колумна на Дојче Веле, најголемиот критичар на оваа власт признава дека власта одлично се справува со кризата со Корона: -Јас би рекол дека нико...

Повеќе

СРБИТЕ СЕ ПОКАЖАА ВО ПРАВО СВЕТЛО, КОГА Е НАЈТЕШКО РЕШИЈА ДА НИ ПОМОГНАТ!

Повеќе

КАКВА ГОЛЕМА БРУКА ПУКНА ВО ЈАВНОСТА - ВМРО ДПМНЕ СОГОЛЕНИ ДО ГОЛ ГАЗ: Уредбата за укинување на парите за партиите е готова, ВМРО-ДПМНЕ условува

Подготвена е уредбата со законска сила со која треба да биде укинато годишното финансирање на политичките партии, односно оние 4,5 милиони евра кои ...

Повеќе