Одберете локација на пристап

Над 450 деца Роми, чии што семејства се во социјален ризик, се ослободени од плаќање партиципација за посетување на градинка, во рамки на блок дотациите што локалните самоуправи ги добиваат од Министерството за труд и социјална политика, сооп
Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Ејуп Алими, поднел различни амандмани со цел да ги блокира измените на Изборниот законик во насока на формирање на една изборна единица, кои предвидуваат една изборна единица да профункционира секоја годи
Вечер некаде на Водно, Капиштец, Центар, Тафталиџе, елитната населба Бардовци... Седат мајка и татко тазе истуширани во свилени пењоари, елката голема како куќа во Кратово... - И сега кажи ми до кај сме со овој проблемот, детето веќе дење и ноќе пл
Комората на сметководители при Сојузот на стопански комори бара од надлежните институции итно да расправаат за забраната за употреба на хемиската материја „бисфенол А“ или БПА која ја има во хартијата на која се печатат фискалните сметк
Казните за неплатен паркинг нема да ги пишуваат вработени во претпријатието, туку преку камери ќе се читаат и казните ќе стигнуваат на домашна адреса или на апликацијата која ќе се изготви за оваа намена.(Фото: СДК.МК) Јавното претпријатие
Смешни ми се критиките на онаа агенција за заштита на лични податоци, па заменикот министер не отиде бре дома да ги слика голи како се тушираат или сексаат?! Он ги снимаше на работно место каде имаме право СИТЕ ДА ГИ СНИМАМЕ БИРОКРАТИТЕ за тоа како
На крајот на декември, на последниот завршен концерт на учениците од Средното музичко училиште „Сергеј Михајлов“ што се одржува при крајот на секоја календарска година во Штип, беше поканет и македонскиот пијанист со светска карирера
Дополнителната заменик министерка за труд и социјална политика Санела Шкријељ денеска беше во увид на градежните работи на новата градинка во Општина Конче којашто е во завршна фаза. Јавна установа за деца, “12 Јули” е првата градинка в
Во 2019 година 6.004 лица се вработија преку Младинската гаранција! Оперативниот план за вработување има високи 98,6% реализација и ги дава очекуваните резултати. Невработеноста кај младите во последниот квартал од 2019 е намалена на 35,3%, а в
Според Дирекцијата за заштита на личните податоци денешното објавување на снимката на ненајавената контрола на дополнителниот заменик-министер за земјоделство, Цветан Трипуновски во едно подрачно одделение е неовластено снимање,
Традиционално, секоја година Коузон ги организира најголемите саеми за вработување на студенти во САД кои се дел од програмата Work and Travel.Оваа година имаме три саеми во текот на месец февруари. Првиот ќе се одржи на 3-ти во хотел Мериол во Ско
Состанок на комитетот за управување со сливот на Охридското езеро Денеска во Охрид се одржа првиот меѓувладин состанок на Комитетот за управување со сливот на Охридското езеро, согласно договорот меѓу Владата на Република Северна Македонија

СДСМ КИСЕЛА ВОДА: Ново детско игралиште во дворот на ООУ „Кузман Шапкарев“ во Драчево, се грижиме за најмладите

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Заев од Женева: ЕУ испрати сигнал дека за регионот нема друга алтернатива

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА САША БОГДАНОВИЌ: Дебар Маало наскоро ќе биде пешачка зона, ќе се забрани сообраќај освен за станарите и дотур на роба!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Рашковски: Битна е умешноста на менаџирањето

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) КОМЕДИЈА НА АЛФА: КУРТОНКАТА ИСКРА И САША БОГДАНОВИЌ СЕ СКАРАА ЗА ДРВАТА НА ПЕНОВ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА РАНГЕЛОВА: Мицковски е голем лицемер и манипулант, едно збори пред народ, друго во партија а трето пред дипломатите!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ХАОС НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ПО ИЗЈАВАТА НА НОЛА ИСМАЈЛОСКА; ПА ДОБРО ЗОШТО ВМРО ДПМНЕ ЛАЖЕШЕ ЗА ИМЕТО??!?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО ПРИЗНАНИЕ НА РАНГЕЛОВА: Од партија се плаќаат ботови на социјални мрежи да шират лажни вести и пропаганда и да вршат линч на неистомисленици!!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО, НАДЛЕЖНИТЕ ДА ГО ПОНИШТАТ ОГЛАСОТ ВЕДНАШ: ДВАЈЦА МАКЕДОНЦИ ДОБИЛЕ РАБОТНО МЕСТО ВО АДМИНИСТРАЦИЈА ЛАЖЕЈКИ ДЕКА СЕ ДЕЛ ОД МАЛЦИНСТВАТА!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ГЕРМАНЦИТЕ И ИТАЛИЈАНЦИТЕ ГИНАТ ЗА НАС: Рот - Западен Балкан не е „заден двор“ на европската куќа

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Спасовски: Јанева ми беше сомнителна уште во јануари

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

ЗАЕВ СО РЕАКЦИЈА НА ДОГОВОРОТ НА МОН СО СОНК: ОВА Е ИСТОРИСКИ ДОГОВОР, ВАЖНО Е ДЕЦАТА И МЛАДИТЕ ДА ЈА ДОБИЈАТ НАЈКВАЛИТЕТНАТА ГРИЖА И ЕДУКАЦИЈА!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

СОНК И МОН постигнаа договор: Просветарите од 1-ви јануари ќе добијат повисоки плати за 10%

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

ФОТО: Реновирано живеалиштето за кенгури во Скопје ЗОО со донација од Подравка

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Дац: Ми фали Груевски како глумец, ама не го биваше ич

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе