Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

ПЕТРОВСКА: ГИ ДЕМАНТИРАМ НАПИСИТЕ НА НЕКОИ ПОРТАЛИ, НЕ СУМ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСTВО: Демант до ВМРО-ДПМНЕ: Не е точно дека министерот Филипче прикривал 20 случаи на заболени – дезинформациите креираат паника и се на штета на јавноста

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Филипче: Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: НЕ ИМ СЕ ЛУТАМ НА ТИЕ ШТО ЗАМИНАА ОД СКОПЈЕ, ПОД УСЛОВ ДА СЕ ПРИДРЖУВААТ ДО МЕРКИТЕ И ДА НЕ СЕ ГРУПИРААТ ТАМУ КАДЕ ШТО ЗАМИНАЛЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕНКО СО ДОБРИ ВЕСТИ: НОВИТЕ ЗАРАЗЕНИ СЕ ВО РАМКИТЕ НА КЛАСТЕРИТЕ; ВИРУСОТ СЛАБЕЕ, НАД 90% ОД НОВИТЕ ЗАРАЗЕНИ СЕ СО ЛЕСНА КЛИНИЧКА СЛИКА, ОВОЈ ВТОР БРАН БРЗО ЌЕ ПОМИНЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ОФИЦИЈАЛНО: Денеска се потврдени 180 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 2790, оздравени се 11 пациенти – починати се 2 лица

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ХАОС ВО ДОЈРАН: Ангов со помош на радари и Гранична полиција се справува со несовесните посетители – „Вакво непочитување на мерки во Дојран никогаш не ни се случило“

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО, ЗА ОВА ЌЕ ОДГОВАРА КРИВИЧНО: Мицкоски снимен како без маска влегува во затворениот и забранет дел во кафеаната ,,Чардак”

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Палевски по 8 месеци притвор во Србија се огласи дека е ослободен

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО - НАРОДЕ МАКЕДОНСКИ СО КОИ НАМЕРИ СИ ТИ: Нови 177 позитивни случаи на Ковид-19, oсуммина излечени и две починати лица

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ЗАЕВ И АХМЕТИ СЕ ЗАПУКАА НА ФЕЈСБУК: АХМЕТИ ВЕЛИ ДЕКА Е ВРЕМЕ ЗА АЛБАНЕЦ ПРЕМИЕР, ЗАЕВ ВЕЛИ ДЕКА ТОЈ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР А ДУИ НЕМА ДА БИДЕ ДЕЛ ОД ВЛАДАТА АКО ИНСИСТИРА НА АЛБАНЕЦ ПРЕМИЕР!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ДУИ со апел: Да избегнеме фамилијарни собирања и да прифатиме тестирања

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ВИДЕО – Се асфалтираше патот од с. Волково до манастирот Св. Никола кај с. Прилепец, се рехабилитираат и голем број други патишта во регионот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ГАЗИ БАБА: СЕ ГРАДИ ПЛОШТАД ВО СИНГЕЛИЌ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

НИКОЛОВСКИ: Што да мислат граѓаните кога претседател на партија седи во затворена кафеана како некој локален шериф, загрозувајќи го своето и здравјето на сите други? Па, јасно е и зошто Наќе не казнува никого, тоа е класична саботажа на системот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе