Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

Членот на ДИК од СДСМ, Кондарко: Деркоски едно потпиша друго кажува – роковите ќе ги утврди Владата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Бучковски: СДСМ сигурно ќе победи на овие избори, ВМРО-ДПМНЕ ја пропушти шансата за брзи избори на крајот на 2019

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНИ ОБВИНУВАЊА НА СМЕТКА НА МЕРИ НИКОЛОВА: ЅВЕРСКИ СИ ПОИГРУВАЛА СО СЕМЕЈСТВАТА НА ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ВО МАКЕДОНСКИТЕ ЗАТВОРИ, ЗАПЛАШУВАЛА ПОЛИТИЧАРИ СО НАВОДЕН БУНТ ВО ЗАТВОРИТЕ ДО НАВОДИ ЗА ФИНАНСИСКИ ДУБАРИ НА ГОЛЕМИ СУМИ НА ПАРИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) МАСАКАР НА ТВ АЛФА: Ненад Јовановиќ од Кавадарци преку Скајп живи ги изеде двата куртона намачкани со унгарско масло!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Од 53-та седница на Владата: На Претседателот на државата ќе му биде доставен извештај со предлог за вонредна состојба; Службените патувања на носителите на јавни функции ќе се остваруваат исклучиво со одобрување на Главниот координативен кризен штаб на Владата и само ако тоа службено патување е поврзано со справување со пандемијата со КОВИД-19 и со прашања за евро-атлантските процеси на нашата земја

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Донесен ребалансот на буџетот 2020: Обезбедени средства за мерките за ревитализација на економијата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Од понеделник јавниот превоз во Скопје непрекинато од 5 до 19 часот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

АСОЦИЈАЦИЈА ЗА Е-ТРГОВИЈА НА МАКЕДОНИЈА: ДЕМАНТ по денешната прес-конференција на Наум Стоилковски

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БРАВО, СИ ГО ОБЕЛИЈА ОБРАЗОТ: По 200 евра донираа 48 судии од Кривичниот суд, само пет судии одбиле да се приклучат

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО СВЕДОШТВО НА ПОРАНЕШЕН ГЕРИЛЕЦ НА ВМРО ДПМНЕ: Ако ДИК не ги прифатеше приговорите на ВМРО-ДПМНЕ требаше со молотови коктели да упаднеме во седиштето, сведочеше Младеновски

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ФАКТОР: Владата спрема повисока плата за докторите и персоналот кој се бореше со Ковид-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ОДЛИЧНА ВЕСТ: СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ СЕ СПРЕМАТ ПРОТОКОЛИТЕ ЗА ПАТУВАЊЕ МЕЃУ ЗЕМЈАВА И ГРЦИЈА, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ ОД АТИНА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Смилевски денеска донесе насмевка на 55 детски лица, им подели компјутери и хуманитарни пакети

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

НЕМА КРАЈ СО СКАНДАЛИТЕ ВО ПОШТА: Десет вработени во АД ,,Пошта“ украле 25.000 евра од сметки на граѓаните

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ПЕНДАРОВСКИ: Остатокот од платата над минималецот за април ја донирав во хуманитарна организација

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе