Одберете локација на пристап

Загадениот амбиентален воздух со кој во зимските денови посебно се соочуваат градовите од регионов, е редовна тема на власта, граѓанскиот сектор, локалните управи… со цел како да се надмине овој горлив проблем за населението. Сите
Ненад Ѓоргоски осуден за малверзации во ЕВН на 3 години затвор заокружен со црвено Ѓуро е со плаво кругче, тој е со кривична пријава која е поднесена за фалсификување диплома со цел да се вработи во Основен Суд Охрид со фалсификат диплома
Имаме раст од 3.6% а вие велите дека економијата не растела, даноците одлично се собираат бројкитр тоа го велат, а вие велите дека даноците не се собирале, какви се овие ваши изјави, на што се базирани?! Теменугов го уби Мицковски на Алсат М!
Одлуката на премиерот на Русија Дмитри Медведев да ја распушти владата го шокираше светот, а многумина се прашуваат која е заднината на оваа објава која следеше само неколку часа откако претседателот Владимир Путин предложи уставни измени со кои по
Се вика Антони Атанас. Дошол на само 18 години од Албанија во Америка. Земал на заем пари, некако се снашол и отворил кафана на напуштено пристаниште во Бостон во 1963-та. Кафаната станува најуспешна кафана во Америка со приход од 12 милиона долар
Над 450 деца Роми, чии што семејства се во социјален ризик, се ослободени од плаќање партиципација за посетување на градинка, во рамки на блок дотациите што локалните самоуправи ги добиваат од Министерството за труд и социјална политика, сооп
Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Ејуп Алими, поднел различни амандмани со цел да ги блокира измените на Изборниот законик во насока на формирање на една изборна единица, кои предвидуваат една изборна единица да профункционира секоја годи

ДОМ - ДОМАЌИН НА СЛЕДНИОТ СОВЕТ НА ЕВРОПСКИТЕ ЗЕЛЕНИ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Рама од Охрид упати критика за неучеството на Косово на лидерската средба

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Демократски сојуз: Балканските држави треба заеднички да се борат против криминалот

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Бочварски: СДСМ инвестира 800 милиони евра за изградба на патишта

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕДНИЧКИ ПРЕС НА ЛИДЕРИТЕ НА ЗАПАДЕН БАЛКАН: Утврдени иницијативи и мерки за подобрување на регионот и забрзување на нашето пристапување во ЕУ преку Берлинскиот процес

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ПОПОВСКИ ЗА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ: Имаме голем проблем, не е само Мари Ле Пен во Франција, и крајно десничарската и ксенофобична Алтернатива за Германија (АфД) е жестоко против нашето членство во ЕУ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

СИНОЌА ДРАМА НА БИТ ПАЗАР: Детали за пукањето - Ранет работник на „Комунална хигиена“, налетал на грабеж, крадците пукале

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Тачи на Фејсбук објави зошто не е на средбата во Охрид

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

Синоќа Премиерите Заев и Рама и Претседателот Вучиќ на трилатерална средба во пресрет на утрешниот состанок со другите лидери од Западен Балкан ja утврдија декларацијата за соработка

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

НАТАЛИЈА ИВЧЕВА: ЉУТА ПЛАВУША, СЕГА ПЛАЧЕ ЗА СОПРУГОТ КОЈ БИЛ ОБВИНЕТ А ПРЕД НЕКОЛКУ ГОДИНИ СЕ ЗАКАНУВАШЕ ДЕКА ЌЕ ФРЛА БЕТОН ВРЗ ОПОЗИЦИЈАТА

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БРАВО: Земјоделците и откупувачите ја оценуваат годинашната сезона како една од најдобрите

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Шокантна исповест на Злата Штерјоска од Кичево на протестот против извршителите: За два ипол денари сега треба да платам 600.000 денари

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ЗА СИТЕ СТУДЕНТИ КОИ СЕ ЉУБИТЕЛИ НА ЛЕТОТО И ВРЕМЕТО ПОМИНАТО ПОКРАЈ ОКЕАН, КОУЗОН ГИ ВОДИ НА НАЈПОПУЛАРНИТЕ ТУРИСТИЧКИ ДЕСТИНАЦИИ ВО АМЕРИКА !

ТОП РАБОТОДАВЦИ ЗА WORK AND TRAVEL 2020THE FLANDERS HOTEL-OCEAN CITY, NJ• ОДЛИЧНА СААТНИЦА ОД $11.00💲💲• ОБЕЗБЕДЕНО СМЕСТУВАЊЕ ОД СТРАНА ...

Повеќе

(ВИДЕО) СО КОУЗОН РАБОТЕТЕ ВО НАЈПОЗНАТОТО ЛЕТУВАЛИШТЕ ВО САД, КЕЈП КОД

KOUZON WORK & TRAVEL 2019ДРАГАНА КОЦЕСКА – CHATHAM BARS INN RESORT ПО ВТОРПАТ МИ ОВОЗМОЖИ НЕЗАБОРАВНО ЛЕТО НА CAPE COD! Во септември, тим...

Повеќе

КОУЗОН WORK & TRAVEL AMERICA 2020 ЗА СТУДЕНТИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА – 100EUR ПОПУСТ

Одбројуваме уште девет денa до крајот на попустот кој го нуди Коузон за Work and Travel 2020. Имено, сите студенти кои ќе аплицираат за програмата д...

Повеќе