Одберете локација на пристап

Вработена сум во фирма која ме прати на терен во Струмица. Партиски сум членка на СДСМ па се запознав со сопругата на Вице Заев и се дружевме речиси еден месец во Струмица. Прво, просто е чудо како во Струмица нема повеќе заразени од Корона, затоа
✅Денеска со вицепремиерката за економски прашања, Мила Царовска бевме во посета на стопанствениците во индустриската зона во Пинтија. При посетата, со сопствениците и менаџерските тимови на компаниите разговаравме за ситуацијата во која тие се нао
- Еден месец пред Македонија да потпише партнерство за мир со НАТО, на Киро му прават атентат, најверојатно од ФСБ, руската тајна служба. Сите ние мислиме дека се Србите тие што го направија тоа, но можно е да се работи за руската. Јанко Бачев во
Мистериозно се запали нуклеарната централа во ИРАН во која се произведуваше нуклеарно гориво во центрифуги кои збогатуваа ураниум. Се чини тајната служба на Израел, МОСАД, која се смета за една од најмоќните тајни служби после ЦИА секако, спроведе
„Оваа Влада најмногу инвестирала во последниве 30 години во Гази Баба. Мисајловски кој слугуваше на режимот и беше министер во таа Влада, денеска во Гази Баба ветува ќе вложува. Зошто не вложуваше кога беше министер, кога многу работи зависеа
Поздрав до и од моето теарце.Се грижев и ќе продолжам да се грижам за вашето здравје.Секоја куќа сум ја посетил при секоја ваша потреба.Време е со ваша подршка и со соработка со почитуваните тука присутни колеги идни пратеници да ги решаваме крупни
Со секој изминат месец, вели градоначалникот Саша Богдановиќ, висината на пеналите расте, па според моменталната состојба на терен и динамиката на одвивање на градежните работи, сумата може да стигне и до 10 милиони денари месечно; - Од презентац
Ние како политичка партија која доаѓа со едно опозициско искуство сме спремни да преземеме обврска да владееме, вели во разговор за Фокус Аријанит Хоџа, генерален секретар на БЕСА, која на претстојните избори настапува во предизборна коалиц
Во дуелот на Удинезе и Џенова каде настапуваат македонски репрезентативци Пандев и Несторовски, одиграа нерешено 2:2. Првиот гол за гостите го постигна капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев за во тој момент намалување
Укинувањето на Преспанскиот договор што го најавува ВМРО-ДПМНЕ е еднакво на затворени граници, повторно враќање на диктатура, целосна изолација. Укинувањето значи пропаст на економијата, целосен пропаст и на земјата и на народот Пишув
„Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари, за секој стечаен работник, 12.000 во државата, домашна платежна картичка за купување домашни производи. За секој

НАЈАВА НА НОВИ ИНТЕРНАЦИОНАЛНИ АКТИВНОСТИ НА МАКЕДОНСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ

Во очекување на новите работни активности, Македонските fire watchers – ја презентираа својата спремност со проверка на личната опрема за рабо...

Повеќе

Професоре Милчин, треба да му се поклониш на Заев, тој го реализира во пракса сето она што Џорџ Сорос преку фондацијата Сорос го промовираше како идеали и принципи 30 години во земјава!!!

Сите идеали и принципи што 30 години ги промовира Џорџ Сорос во земјава преку својата фондација Сорос Отворено Општество а чиј шеф над 20 години беш...

Повеќе

МНР упати извинување до српските власти за грешката со поштенската марка но и до граѓаните на Босна и Црна Гора

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ЗЛАТНИ ЛУЃЕ: Кичевци од Америка делат хуманитарна помош за социјално загрозени семејства од родниот град

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

„МИК“-Свети Николе: Инвестиции од 1 милион евра за исполнување на европските стандарди и влез на европските пазари

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СДСМ: Исплашен од пораз, Мицкоски лаже, не се потребни 60 дена за избори после вонредната состојба

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: Во Тетово имало масовен погреб, затоа е зголемен бројот на заразени

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СДСМ: Мицкоски e фатен во лага, му останува само да се пријави во Шутка

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ПРВ ПАТ МИЛЕНКО ДА НАПРАВИ НЕШТО ЧОВЕЧКО И УБАВО, ДА СЕ ВКЛУЧИМЕ СИТЕ ВО ОВАА АКЦИЈА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА Е НАЈДОБРАТА ИДЕА ВО ИСТОРИЈАТА НА ПОЛИТИКАТА: СДСМ потврди дека директно ќе се даваат пари на граѓани, до 10 000 денари по човек за трошење!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ОД БУБРЕЗИ ВО ЛОЈ ЗА ВРЕМЕ НА РЕЖИМОТ ДО МАНАСТИРСКИ ГЛУВЦИ - РЕЖИМСКИТЕ КУРТОНИ НЕ МОЖЕ ЧОВЕК ДА ГИ ПОЗНАЕ 3 ГОДИНИ ПО ПАДОТ НА РЕЖИМОТ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО САМО ОДГОВОРИ НА ПРАШАЊЕ ЗА НОВИТЕ БОМБИ НА ВМРО: ЗАЕВ СОЗРЕА КАКО ПОЛИТИЧАР, ВО МОМЕНТОВ МУ НЕМА РАМЕН НА ДОМАШНАТА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ: НАСКОРО СУБВЕНЦИИ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ И ЕЛЕКТРИЧНИ ТРОТИНЕТИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ДЕНЕСКА СКОПЈЕ СО НАЈМНОГУ НОВО ЗАРАЗЕНИ: Денеска се потврдени 20 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 1642, оздравени се 24 пациенти

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Заев ги собира коалициските партнери на „Бихачка“

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе