Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

Стојанче Ангелов го најде Ден Дончев: Ти го мислиш летнал за Австралија, а тој насмеан на кеј во Скопје се шета

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Само Венко Филипче можеше да состави дрим тим од кардиохирурзи од клиниките Жан Митрев, Систина и државна кардиохирургија за првата трансплантација на срце од починат донор во земјава!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Владата ги остави истите термини за шетање на миленичиња во текот на продолжениот викенд

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

СДСМ ГИ ПОКАНИ ВО СЕДИШТЕТО ЗАПАДНИТЕ АМБАСАДОРИ И ИМ ГИ ПРЕСТАВИ АРГУМЕНТИТЕ ЗОШТО ТРЕБА ДА СЕ ОДИ НА ИЗБОРИ НА 21 ЈУНИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

НА БИХАЧКА ОДУШЕВЕНИ ШТО ВМРО УСПЕА ДА НАЈДЕ ПОЛОШ ЛИДЕР ОД ГРУЕВСКИ: Мицкоски призна дека вршел притисок во МВР за теретаната

Христијан Мицкоски денеска самиот призна дека вршел притисок во МВР за случајот со теретаната, реагираше СДСМ преку соопштение. „Не само што ...

Повеќе

ЧУЛЕВ ПРИЗНА ДЕКА ВО СТРУМИЦА ЈА УТНАЛЕ РАБОТАТА И ДЕКА НЕГОВИТЕ ЛАЖАТ ДЕКА НЕКОЈ ГИ СЛЕДЕЛ: Нема пријава дека е следено и прислушкувано раководството на ВМРО – ДПМНЕ, за контролата во магацинот на семејството Заеви има административни пропусти

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ВЛАДАТА ОБЈАСНИ КАКО ЌЕ СЕ ДЕЛИ МАЈСКАТА ПЕНЗИЈА ПОЧНУВАЈЌИ ОД 27-МИ МАЈ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Владини претставници на доделување донација од 85 респираторни машини и 25 кислородни концентратори наменети за инфективните одделенија во државата: Солидарноста нѐ прави посилни во борбата за надминување на корона кризата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ФИЛИПЧЕ: Има лица од литијата во Струга со белодробен наод кој одговара на Ковид-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Филипче: Градинките ќе започнат со работа на почетокот на јуни, а отворањето на границите се очекува кон средината на јули

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: ВМРОВЦИТЕ СПРОВЕДУВААТ ОРГАНИЗИРАН ПЛАН ЗА САБОТАЖА НА ВЛАДИНИТЕ ОБИДИ ДА СЕ СТАВИ КОРОНА ВИРУСОТ ПОД КОНТРОЛА

Филипче вели дека дополнителната министерка за финансии од ВМРО-ДПМНЕ со недели го кочи реализирањето на проектот од 90 милиони евра од Светската Ба...

Повеќе

КОЈА ДИЈАБОЛА Е НАЌЕ, СЕКОЈ ДЕН, НОВА БУДАЛАШТИНА, ОВОЈ САКА ДА НЕ УМРЕ ОД СТРЕС: Наќе Чулев сака да вработи во МВР лице за кое ФБИ водело истрага за хакерски напад, а Интерпол го барал со потерница?!

Техничкиот министер Наќе Чулев сака во МВР да вработи лице по кое своевремено истрага водело американското ФБИ и македонската полиција, велат извори...

Повеќе

ИГОР ЈУГ ДО МИЦКОВСКИ: НЕ ЗАБОРАВИВТЕ ВО ЗАНДАНИТЕ, СЕГА НОВИ ПРИЈАТЕЛЧИЊА ВИ СЕ КИЧЕЕЦ, АЦО ВРУШ И СЛИЧНИ БАРАБИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Секое парче месо од крава објаснето од кој дел на животното доаѓа и како се готви

Повеќе

ОВОЈ НЕМА ДВЕ ЧИСТИ ВО ГЛАВАТА: Мицковски потврди дека ургирал во МВР, се пофали дека тоа му било навика да врти кај стигне и да ургира, а снимката од теретаната била афера со боени ракавици

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе