Одберете локација на пристап

Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците на 27-ми април и со храброто соочување со режимот со објавувањето на бомбите, за тоа треба сериозни
Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од предизборните активности, на промотивен штанд на коалцијата „Можеме“ се сретна со граѓани н
Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со трговците и пред нив
Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6- Тетово 9- Струга 14- Велес 3- Охрид 10- Кавадарци 3- Гостивар 7- Гевгелија 2- Струмица 1- Крушево 1
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ново продолже
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секој чекор
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Маке
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На граѓанск
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Нивната лог

ОВА Е РЕКОРД: ЈКП Гази Баба започнаа со извршување на седмата по ред целосна дезинфекција на станбените објекти, како и машинското дезинфицирање на улиците во општината

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЗЛАТКО МАРИН: Ја почнавме реконструкцијата на улица „20“ во Долно Лисиче со површина од околу 4 200 м2

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------...

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ГАЗИ БАБА, ГЕОРГИЕВСКИ: Заедно со Црвен крст Гази Баба денес доделивме пакети со прехрамбени производи на социјално ранливи семејства

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Филипче: Додека нема вакцина, ќе се штитиме со „светото тројство“ – маска, дистанца и дезинфекција на раце

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

БОМБА ОД КУМАНОВО: МАКСО ГА НЕМА ЦЕЛИ ТРИ ДНА ДА ПЛУКА ПО СДСМ, МОРА ДА СЕ Е ЗАРАЗИЈА ПА ОД КОРОНУ, ПУ ПУ СКРАЈА ДА Е!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Александрова: Мицкоски сака избори, ама наоѓа илјада и една причина за бегање, сака власт ама без да преземе одговорност

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Доживотен затвор за дебарчанката Поцеста која ги масакрираше родителите и малолетната сестра на спиење

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Османи: Бугарија не планира да го блокира процесот, даде поддршка за почеток на преговори

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Димитров: Нам ни требаат и двете – македонскиот јазик и македонксиот идентитет. Околу таа работа не може да се преговара, особено по Преспанскиот договор

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО: Експресниот пат Штип - Крупиште ќе се вози од јули

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

И ЉУПЧО ЗИКОВ ДОБИЛ ЗАКАНИ И НАВРЕДИ ПО ДУЕЛОТ СО ЗЕВЗЕКОТ НА КАНАЛ 5

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Заев на самитот на ПЕС: ЕУ е најголемиот партнер на Северна Македонија и Западен Балкан, благодарност за поддршката во време на оваа глобална криза

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЦАРОВСКА: СИМПАТИЧНИ МИ БЕА ТИЕ СТОРИИ ДЕКА МИСТИЧНО МЕ СНЕМАЛО ОД ЗЕМЈАВА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Сугарески: Завршува рехабилитацијата на регионалниот пат Прилеп-Тополчани- Битола, капиталните инвестиции со висок степен на реализација

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Два услова на ДУИ за избори – да не се загрози здравјето на граѓаните и да има набљудувачи од ОБСЕ/ОДИХР

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе