Одберете локација на пристап

Ги слушаме предлозите и идеите на граѓаните, заедно ја креираме програмата за нова победа на 12 април. Денеска одржавме средба со општинската организација во #СДСМ Гази Баба. #НаПравПат,соопшти лидерот на СДСМ Зоран Заев.
Мачорот Лео на обвинителката Лиле Стефанова кој доби големо внимание на социјалните мрежи - (Фото: СДК.МК) Мачето што денеска стана топ тема на социјалните мрежи откако обвинетата Катица Јанева ја нападна нејзината поранешна колешка обвини
- Разликата меѓу куртоните и нас провладините новинари е што додека куртоните слепо за пари му служеа на Грујо, Заев ни служи нас, ги следи нашите очекувања и либерални политики и визии, и во моментов кога ќе престане да го прави тоа сите ние ќе ст
Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска беше во посета на општина Кисела Вода, каде што се сретна со граѓани од населбата Драчево. На средбата Заев се запозна со нивните проблеми и разговараше за можните и ефикасни решенија кои се в
Никој не знае дали и кога ексминистерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, ќе замине на издржување на затворската казна на која беше осудена за случајот „Тенк“. Како што јави Телевизија Телма, петмина судии од Врховниот суд вче
- Можно е да се ревидира па и поништи договорот од Преспа а при тоа да не бидеме исфрлени од НАТО, нити да ни биде попречен патот кон ЕУ нити па ќе имаме финансиски последици. Исфрлањето од НАТО не е толку лесно, па нема да не исфрлат, патот кон ЕУ
Рашелио, маци, зар је ово могуќе?Па, ти сериозно за три недели фотелја, што би се рекло ,,уште неседната", одма си зела да ги ,,дисциплинираш" медиумите!?😂😂😂Еј, на ,,А1ОН" зела да им кажува што да пишуваат😂😂😂 Уште одозгора во пусулчево, жена
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, вечерва се обрати на Свечената академија посветена на Националниот ден на Србите во Република Северна Македонија - празникот „Свети Сава“, која се одржа во МН
Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска беше во посета на општина Кисела Вода каде се сретна од населбата Драчево. На средбата со граѓаните Заев се запозна изворно со проблемите на многубројните граѓани и разговараше за можните и ефикасни решени
Денешните сведочења на обвинителката Лиле Стефанова во суд открија нешто за што одамна сите се сомневавме. Орце Камчев не е заштитен само од ВМРО ДПМНЕ туку од една безбројна сурија судии обвинители бизнисмени уредници на медиуми газди на медиуми раз
По денешното сведочење на обвинителката Лиле Стефанова, пратеникот на СДСМ, Хари Локвенец, рече дека во случајот „Рекет“ всушност станувало збор за поткуп. Тој истакна дека денешните случувања биле најдобар доказ дека се работи за индиц

Богојески: Срам ме изеде од видеото на Мицко со Бојко, за пуста власт Мицко се би сторил, нема за него црвени линии!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Конечно ќе се реши проблемот со уличните кучиња во Скопје – изречена првата казна од 500 евра за напуштање на домашен миленик

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

НОВАТА ШЕФИЦА НА ЕУ - Фон дер Лајен: Западен Балкан – ве уверувам дека стоиме покрај вас

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ЛАНИ И ДАДОА ОЦЕНКА 0 НА ВЛАДАТА: Германските бизнисмени во земјава го поздравуваат пролонгирањето на прогресивното оданочување

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

НОВО ФИЈАСКО ЗА ВМРО ДПМНЕ ОД КОНГРЕСОТ НА ЕПП ВО ЗАГРЕБ: Гласале против Доналд Туск но тој со 93% од гласовите стана нов претседател на ЕПП и го наследи Џозеф Дол?!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

СТОЛТЕНБЕРГ: НАТО ИМА 20 ПАТИ ПОГОЛЕМ БУЏЕТ ОД РУСИЈА

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

МЕРСИ ФРАНС: Франција го ратификуваше протоколот за членство во НАТО, останува уште Шпанија!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

ТВИТЕР МУ ГИ ИЗВАДИ ЏИГЕРИТЕ НА МИЦКО ПО ДЕБАКЛОТ СО БОЈКО: Го гушкале Албанци, договорот со Бугарија бил добар, нема проблем со Северна. А бе Мицко, Мицко, Заев ти е идол. Признај си, полесно ќе ти биде

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЛИТИЧКАТА КАРИЕРА НА МИЦКОВСКИ Е ЗАВРШЕНА, ЖИВ ФАТЕН КАКО ЈА ЛАЖЕ ЈАВНОСТА: Варира договорот во Бугарија. Штетен договор пред македонска јавност, супер договор пред Бојко Борисов!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Децата ја „презедоа“ Владата на Светскиот ден на децата

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ТРЕТ ДЕН ОД СОСЛУШУВАЊЕТО ЗА ИМПИЧМЕНТ НА ТРАМП: ОВОЈ ПАТ СЕ ЧИНИ ДЕКА ПОРТОКАЛОВИОТ ОРАНГУТАН Е ГОТОВ, МУ НЕМА СПАС, ЖИВ Е ФАТЕН СО СВЕДОЦИ СО СВЕ, ОВОЈ ПАТ ДЕМОКРАТИТЕ ЌЕ ГО ДОКРАЈЧАТ!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА АНЃУШЕВ: Светска банка ќе нѐ поддржи со 420 милиони евра!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: МЕРКАТА МОЈ ДДВ ДАВА ГОЛЕМИ РЕЗУЛТАТИ, ДОСЕГА СОБРАНИ СЕ 70 МИЛИОНИ ЕВРА ПОВЕЌЕ ДАНОК ОД ДДВ А НА ГРАЃАНИТЕ ЌЕ ИМ ВРАТИМЕ ОКОЛУ 7 МИЛИОНИ ЕВРА, ЗНАЧИ ЌАРОТ Е 60 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА САМО 4 МЕСЕЦИ КОЛКУ Е ВОВЕДЕНА МЕРКАТА!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

УШТЕ ЕДНА СУБВЕНЦИЈА ЗА ГРАЃАНИТЕ: Младински додаток од 3.000 денари за сите лица до 23 години

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ХРАБРИОТ ЈАНЕ СЕ СРЕТНА СО ДЕЈВИД БЕКАМ, ПОБАРА ПОГОЛЕМИ ПРАВА И ЗАШТИТА НА ДЕЦАТА НА САМИТОТ НА ОН

Јане Велковски како застапник за деца со попреченост од Македонија, зборуваше на глобалниот самит на УНИЦЕФ во Обединетита нации во Њујорк како ...

Повеќе