Одберете локација на пристап

Далеку е Конче од Велгошти, Охридско...
Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците на 27-ми април и со храброто соочување со режимот со објавувањето на бомбите, за тоа треба сериозни
Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од предизборните активности, на промотивен штанд на коалцијата „Можеме“ се сретна со граѓани н
Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со трговците и пред нив
Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6- Тетово 9- Струга 14- Велес 3- Охрид 10- Кавадарци 3- Гостивар 7- Гевгелија 2- Струмица 1- Крушево 1
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ново продолже
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секој чекор
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Маке
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На граѓанск

(ВИДЕО) Даниловски: Земјава добро се справи со корона кризата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев на Алсат: Мицкоски не знае економија, нека оди да биде професор, каде е примен со ургенции на татко му

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЗНМ: Обезбедувањето на Чулев го прекрши кодексот на однесување на полициски службеници и недолично се однесуваше кон новинарот Салиу

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОТРЕСНО СВЕДОШТВО НА НОВИНАРОТ МИХАЈЛОВСКИ: Ова е проклета болест, со недели си затворен дома и нема кој да ти купи јадење да ти фрли ѓубре!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СЕ ОГЛАСИ И ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Сцените кои ги гледам денес од Струга се крајно разочарувачки за мене, барам да се спроведе истрага како се дозволило да се случи ваков вид на собир кој е строго забранет

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

МПЦ И МВРО ВМРО - ТАНДЕМ ОД ПЕКОЛОТ, ЖИВИ ЌЕ НЕ ЗАКОПААТ!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЈАВНОСТА БЕСНА ЗА ЛИТИЈАТА ВО СТРУГА - Османи: Во Струга 20 отсто од заразените починаа, ќе има одговорност!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ХАОС, ВМРО И ДУИ СЕ ШПИОНИРААТ МЕЃУ СЕБЕ: Синиша Алексовски го следел Талат Џафери

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) КАКОВ УСПЕХ ЗА ЗЕМЈАВА: ДЕНЕСКА МОНТИ ПАЈТОН СНИМАА РИМЕЈК НА ЖИТИЕТО НА БРАЈАН ВО СТРУГА?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СДСМ: Доволно беше, оставка од неспособниот Наќе Чулев за загрозување на здравјето и безбедноста на граѓаните, за непостапување при настан во Струга, за нападот врз новинар и чадната бомба во Скопје

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ДАРВИН ДЕНЕСКА ДИВЕЕШЕ ВО СТРУГА НА ЛИТИЈА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЛЕГЕНДАРНИОТ ФРЧКОВСКИ ОТКРИ ЗА ШТО НАЈМНОГУ СЕ КАЕ ВО СВОЈАТА КАРИЕРА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ ЗА ПРОБЛЕМИТЕ СО БУГАРИЈА: Без паника Македонци мои, ќе најдеме решение кое ќе биде Вин Вин и за двете страни

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: СДСМ ќе истера уште еден мандат!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА РУСКОСКА: Имаме докази дека торбата со парите од кај Камчев завршила кај родителите на Јовановски

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе