Одберете локација на пристап

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од денеска во
ремудрата Божја Промисла која ги устројува и води сите нешта кон спасение на човечкиот род, денеска уште еднаш го покажа своето блескаво човекољубие. Древниот и преславен храм на Премудроста Божја, соборното средиште на охридски архиепископи, непри
По повод прославата на националниот празник Илинден 2020 година, на денешната седница Владата заклучи Организацискиот одбор за прославата на националниот празник Илинден 2020 година да го предводи Оливер Спасовски, претседател на Владата на Реп
Секој напад врз новинарите е неприфатлив и треба да биде осуден. Новинарите треба да бидат во можност да ја работат својата работа ослободени од насилство, вознемирување и заплашување, реагира денеска Европската комисија во писмено соопштение,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Екипи на Општин
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Дирек
Јавното претпријатие за државни патишта ја известува јавноста дека делницата Штип – Крупиште која е дел од експресниот пат во изградба А3 Штип - Кочани, е во функција, односно може да се користи за сообраќај. Посакувајќи им пријатно и удобно
Министерството за внатрешни работи испрати известување до СВР Велес дека треба да го известат Основниот суд Велес за распишување на потерница по поранешниот претседател на Основниот кривичен суд, Владимир Панчевски, потврдија од МВР заМКД.мк.
Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ

Филипче: Градинките ќе започнат со работа на почетокот на јуни, а отворањето на границите се очекува кон средината на јули

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: ВМРОВЦИТЕ СПРОВЕДУВААТ ОРГАНИЗИРАН ПЛАН ЗА САБОТАЖА НА ВЛАДИНИТЕ ОБИДИ ДА СЕ СТАВИ КОРОНА ВИРУСОТ ПОД КОНТРОЛА

Филипче вели дека дополнителната министерка за финансии од ВМРО-ДПМНЕ со недели го кочи реализирањето на проектот од 90 милиони евра од Светската Ба...

Повеќе

КОЈА ДИЈАБОЛА Е НАЌЕ, СЕКОЈ ДЕН, НОВА БУДАЛАШТИНА, ОВОЈ САКА ДА НЕ УМРЕ ОД СТРЕС: Наќе Чулев сака да вработи во МВР лице за кое ФБИ водело истрага за хакерски напад, а Интерпол го барал со потерница?!

Техничкиот министер Наќе Чулев сака во МВР да вработи лице по кое своевремено истрага водело американското ФБИ и македонската полиција, велат извори...

Повеќе

ИГОР ЈУГ ДО МИЦКОВСКИ: НЕ ЗАБОРАВИВТЕ ВО ЗАНДАНИТЕ, СЕГА НОВИ ПРИЈАТЕЛЧИЊА ВИ СЕ КИЧЕЕЦ, АЦО ВРУШ И СЛИЧНИ БАРАБИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Секое парче месо од крава објаснето од кој дел на животното доаѓа и како се готви

Повеќе

ОВОЈ НЕМА ДВЕ ЧИСТИ ВО ГЛАВАТА: Мицковски потврди дека ургирал во МВР, се пофали дека тоа му било навика да врти кај стигне и да ургира, а снимката од теретаната била афера со боени ракавици

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ФАТЕН ВО ЛАГАТА, НИКОЛОВСКИ ЗА САМО ЕДЕН ДЕН ЈА СМЕНИ ИЗЈАВАТА, ГО СЛЕДЕЛЕ НЕ ОД МВР ТУКУ ПАРА ПОЛИЦИЈА?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ СО ДОБРА ВЕСТ: ЗА ПРВ ПАТ ВО НАШАТА ИСТОРИЈА, ВЕЧЕРВА ЌЕ СЕ ПРАВИ ОПЕРАЦИЈА ТРАНСПЛАНТАЦИЈА НА СРЦЕ, ДА ИМ ПОСАКАМЕ НА ДОКТОРИТЕ И НА ПАЦИЕНТОТ УСПЕХ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СЕА ДА ВИ КАЖЕ МИМЧЕ ДВА ЗБОРА ЗА ВЕНКО: 10 СААТ НАВЕЧЕР ПРЕД ДВА МЕСЕЦИ ТОЈ МЕ ЗАМОЛИ ДА НАЈДАМ КОЈ Е АВТОРОТ НА ЕДЕН ТЕКСТ ЗА ЕДНА ЖЕНА БОЛНА ОД РАК

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СУГАРЕВСКИ И КИТАНОВ: Привршуваме со асфалтирање на патот од Дреново до Фариш, еден од најзначајните патни правци кон Прилеп и регионот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Мицкоски: Да. го познавам Александар Верушевски. Tој e грижлив родител, посветен сопруг, голем патриот...

На денешната прес-конференција пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски потврди дека го познава Александар Верушевски, кој лидерот на СДСМ, ...

Повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ ГИ ИСКАРА МИНИСТРИТЕ АНГЕЛОВСКА И БЕКТЕШИ: Друг пат да бидат повнимателни во односот кон новинарите на прес конференции!

Повеќе

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Забраната за движење во недела, на 24-ти мај, стапува во 11:00 часот и ќе трае до вторник, 26-ти мај, до 05:00 часот наутро, задолжителниот државен карантин за лица кои доаѓаат од странство се заменува со домашна изолација со приложен негативен ПЦР тест

Владата на Република Северна Македонија на денешната 56-та седница ја дополни Одлуката за забрана и посебен режим на движење на целата територија ...

Повеќе

ЕВН: Ниеден корисник нема да биде оштетен. ЕВН никогаш нема да наплати од корисниците повеќе од тоа што корисниците го имаат реално потрошено

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЈА ЕПСКА БУДАЛА Е ОВОЈ - ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА РЕПУБЛИКА СРПСКА НА ПРЕС: Ги слушам телефоните на цела опозиција, власт сум ми се може!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе