Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

КАКВА ЧЕСТ ЗА НАШАТА ЗЕМЈА: ПРЕМИЕРОТ СПАСОВСКИ НА КОНФЕРЕНЦИСКА ВРСКА РАЗГОВАРАШЕ СО ПРЕМИЕРОТ НА КАНАДА, ЏАСТИН ТРУДО

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЗАЕВ ГО ПОСРАМИ ФЕУДАЛЕЦОТ: ЅИНГО БЕШЕ НА ВЛАСТ 12 ГОДИНИ, АМА ЗАЕВ ГО РЕНОВИРАШЕ НАЈВАЖНИОТ МОСТ ВО КРАТОВО ЗА ДА НЕ ПАДНЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ДЕНЕСКА БРОЈКАТА ПАК ВИСОКА: Во последните 24 часа се направени 1019 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19.

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ГРАЃАНСКАТА ДЕМОКРАТСКА УНИЈА АПЕЛИРА ДО ВЛАСТА: Владата итно да наложи 30-дневен колективен одмор за конфекциите, доста со политички популизам

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Груби: ВМРО-ДПМНЕ бараше избори на 15 јули, ние и СДСМ сме за 5-ти јули, меѓународната е за брзи избори, можно е да се гласа три дена!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

МУДРОСТА НА ЗАЕВ, ПЕНДАРОВСКИ И ДИМИТРОВ РАЃА ПЛОДОВИ: ДАЧИЌ ГО ПОКАНИ ДИМИТРОВ НА СРЕДБА ВО БЕЛГРАД, САМО МЕСЕЦ ДЕНА ПО ТЕШКИТЕ НАВРЕДИ ОД ВУЛИН ЗА НАШИОТ ЈАЗИК НА КОЈ ДРЖАВНИО ВРВ РЕШИ ДА НЕ РЕАГИРА!

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на покана на својот колега, министерот Ивица Дачиќ, утре ќе оствари работна посета на Република Срби...

Повеќе

Се разговара за отворање на аеродромите, но рано е за одлука, вели Сугарески

Се уште е рано да се донесе одлука за отворање на аеродрмите, вели министерот за транспорт и врски Горан Сугарески. -На оваа тема се разговара, н...

Повеќе

Влада: Во моментот не постојат причини за продолжување на вонредната состојба

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА МИЛА ЦАРОВСКА НА ТВ 24: ЗОРАН ЗАЕВ Е НАШИОТ ПРЕДЛОГ ЗА ПРЕМИЕР, И ТОЈ ЌЕ БИДЕ ИДНИОТ ПРЕМИЕР!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Вонредната состојба истекува в сабота, од продолжувањето зависи и датумот за изборите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

АЛО МИЛЕНКО, МИРКА И ЈАНКО БАЧЕВ, РУСИТЕ КОЛКУ НИ ДАДОА: САД донираа уште 450.000 долари за справување со кризата од Ковид 19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

БРАВО ПЕТРЕ, ИМ ДРЖИШ ЛЕКЦИЈА НА НЕБАЊАТИТЕ: ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГРАДИ ЧЕТИРИ НОВИ СКВЕРОВИ ВО СКОПЈЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Заев: Завршивме 80 отсто од гасификацијата, проект кој се одолговлекуваше речиси 20 години

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАТРИОТСКИ ТРАГИ КОМЕДИИ: ЗАПАДОТ Е ИЗОПАЧЕН, САМО РУСИЈА Е СПАС, ИНАЧЕ ЈА СУМ У КАНАДА, ДРЖАВАТА МИ ДАВА МЕНЕ 2000, НА ЖЕНА МИ 2000, НА СИНО 2000 ДОЛАРА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ГАДОВИ РЕЖИМСКИ - ИМА ЗОШТО ДА СЛАВАТ ПЛАТЕНИЧКИТЕ ЃУБРИЊА: СИ ПОДЕЛИЈА 200 000 ЕВРА, КРВ ТЕЧЕШЕ ВО СОБРАНИЕ ДО КОЛЕНА, ОНИ НЕ СЕ СПАСИЈА ОД ЌОРКА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе