Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

БРАВО ПЕТРЕ, ИМ ДРЖИШ ЛЕКЦИЈА НА ВМРОНИТЕ: Стигнаа 7 од 33-те нови еколошки автобуси на ЈСП кои наместо чад емитираат водена пареа!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

АЈДЕЕ СИЉАНОВСКА СО ГЕНИЈАЛЕН ПЛАН ВО ОБИД ДА МУ ПОМОГНЕ НА УПЛАШЕНИОТ ОД ПОРАЗ МИЦКО: ПРЕДЛОЖИЛА РЕФЕРЕНДУМ ЗА ТОА ДАЛИ ДА ОДИМЕ НА ИЗБОРИ НА 21-ВИ ЈУНИ, А НА МИЦКО МУ ШЕПНАЛА ДА ГO БОЈКОТИРА РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИСТИОТ ДА ПРОПАДНЕ И ДА НЕМА ИЗБОРИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

МИЦКОВСКИ ГО НАДМИНА И СВОЈОТ МЕНТОР И ИДОЛ, ГРУЕВСКИ: СЕ ЈАВУВАЛ ПО ТЕЛЕФОН И ГО МАЛТРЕТИРАЛ ПОЛИЦАЕЦОТ ШТО ЈА ТЕРА ИСТРАГАТА ЗА СКАНДАЛОТ СО СНИМКИТЕ ОД ТЕРЕТАНА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ШИЛЕГОВ ДО ПОЖАРНИКАРИТЕ: ВИЕ СТЕ НАШАТА ГОРДОСТ И ГАРАНЦИJА ЗА БЕЗБЕДЕН ЖИВОТ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СУГАРЕВСКИ: Над 1 милион евра инвестиција на санација и комплетно решавање на свлечиштето (Цуцка)во Велес на регионалниот пат Велес- Градско. Со градоначалникот Коцевски и директодот на ЈПДП Китанов извршивме увид во санацијата која коплетно треба да заврши за до есен....

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Од почетокот на епидемијата со КОВИД 19 во земјата се направени 1.771 операции кај пациенти на хируршките клиники во комплексот „Мајка Тереза“, во Градската општа болница „8 Септември“ и Клиниката за хируршки болести „Св. Наум Охридски“ во Скопје

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ: Трет пакет мерки од 355 милиони евра поддршка за граѓаните и стопанството за нова развојна економија

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Филипче: Комисијата предложи до Владата полициски час за викендот да почне од сабота во 19 часот и да трае до вторник 5 часот наутро

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА БЕШЕ НЕЗАМИСЛИВО 30 ГОДИНИ: Денес, на заедничка иницијатива на министерот за надворешни работи на Северна Македонија Никола Димитров и на министерот за надворешни работи на Грција Никос Дендиас, се одржа министерска видео-конференција, на министрите за надворешни работи од земјите од Западен Балкан и земји членки на ЕУ од ЈИЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ВМРОВЦИТE СЕ ПРЕТЕРАА: СМРДЛА, СТАРА ЉУБОВНИЦА - СО ПОГРДНИ ЗБОРОВИ ЗА ПОРТПАРОЛКАТА НА СДСМ ДУРИ ГИ НАПАДНАА И НЕЈЗИНИТЕ ДЕЦА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Богојески: Ставот на ВМРО-ДПМНЕ дека Заев бара брзи избори за да ги изгуби е трагикомичен

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА 360 СТЕПЕНИ - НАЌЕ ЈА ЗАРАЗИ ПОЛИЦИЈАТА: Седум полицајци од ЕБР се заразени со Ковид 19, 4 од нив биле на прославата на МВР

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

КАТЕРИНА ГЕТЕВА ВО ЕМИСИЈАТА ШТО НЕ Е ЈАСНО НА АЛФА ТВ ПОКАЖА ДЕКА НЕЈЗЕ НИШТО НЕ И Е ЈАСНО!

- На сите им е јасно дека владините уредби имаат правно дејство само додека трае вонредната состојба! Катерина Гетева во емисијата Што не е јасно н...

Повеќе

Дел од заболените се поради семејни собирања, тоа мора да се избегнува, тврди Филипче

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ПРИКАЗНАТА ЗА ЕДЕН ТАТИН СИН КОЈ МИСЛЕШЕ ДЕКА ЗАЕВ Е ЛЕСЕН ПОЛИТИЧКИ ПРОТИВНИК

КАКО МИЦКОСКИ БЕГА ОД ИЗБОРИ? 1. Му понудија брзи избори во декември 2019г. Се исплаши, па побара дополнително неколку месеци за да се подготвел по...

Повеќе