Одберете локација на пристап

АКо ги анализираме минатите избори во 2016-та, ќе видиме дека тогаш ВМРО ЗА МАКЕДОНИЈА и БЕСА освоиле околу 80 000 гласови. Тие сега се во коалиција со СДСМ и се очекува тие гласови сега да легнат на контото на СДСМ. Исто така Павле Трајанов со Т
Многу чести ја критикуваме Лупевска на Мактел, ред е и да ја пофалиме. Нејзиното интервју со Мицковски пред два дена беше вистинско тв ремек дело! Буквално џигерот му го извади и го направи дроб сарма пред него на масата. ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА КОЛЕШКЕ
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ганиу пред дв
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Гласањето вчера
Донација во заштитна медицинска опрема од Народна Република Кина вредна околу 250.000 евра денеска и беше предадена на Армијата на Република Северна Македонија. На примопредавњето во касарната во Ѓорче Петров пруствуваа државниот секре
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев на денешната прес конференција рече дека поранешниот претседател на основниот Кривичен суд во Скопје, Владимир Панчевски се бара со потерница. – Полицијата три пати го барала Владими
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Наќе Чулев на п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министе
Денеска на скопските улици можеа да се заблежат новите еколошки автобуси кои Градот ги купи од компанија „МАН“. Дваесет и пет од набавените 33 екоавтобуси од германскиот производители ги превезуваа патниците на линиите 2, 5, 15 и
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во Охрид продол
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ - ОЧАЈНОТО ПОСЛЕДНО И ЕДИНСТВЕНО ОРУЖЈЕ НА ВМРО ДПМНЕ ЗА ДА НЕКАКО СЕ ДОКОПААТ ПАК ДО ВЛАСТ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

МАКТЕЛ ДОЗНАВА ОД ИЗВОРИ ВО КАБИНЕТОТ НА БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ: Екс лидерот на СДСМ и екс премиер и претседател на државата, на овие избори ќе му даде активна поддршка на СДСМ и Зоран Заев!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ УСПЕХ НА МАКЕДОНСКОТО ЗДРАВСТВО - ОВОЈ ПАТ ЧАДИКОВСКИ НАПРАВИ СЕРИОЗЕН ПОТФАТ НА СИСТИНА: Оперативниот зафат траел околу 5 часа. За време на интервенцијата, работата на срцето на малиот Хамза морала да се стопира околу еден час, а тој да биде ставен во хипотермија за да се заштити неговиот мозок

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ШИЛЕГОВ И ФИЛИПЧЕ СЕ ГЛАВНАТА ПРИЧИНА ШТО СДСМ ГО ПРЕГАЗИ ВМРО НА АНКЕТИТЕ: Булевар АСНОМ проширен со три коловозни ленти во двете насоки!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ЗАЕВИ ГИ НАТЕРАА ВМРОВЦИТЕ ДА ГО ОДВРЗАТ ЌЕСЕТО: ВМРО – ДПМНЕ обвинува за изборен поткуп а преку партиски активисти, со партиски обележја дели пакети и се рекламира на социјалните мрежи

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Спасовски: Оваа година Рамазан Бајрам, како празник на обновата на духовната сила има посебно значење заради пандемијата на КОВИД-19 и повикува на почитување на препораките за да се заштитиме себе си, нашите блиски и сите околу нас

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Две другарчиња си помагаат да преминат улица

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Денеска е потврден 21 нов случај на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 1999, оздравени се 17 пациенти

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КОМИСИЈАТА ЗА ЕНЕРГЕТИКА ВО ВМРО ДПМНЕ: КОРОНА ВИРУСОТ НЕ Е СМРТОНОСЕН, ВЛАДАТА НЕ ЛАЖЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЈАНУШЕВ: И БОЈКОТ Е ВО ИГРА, НО ВЕРУВАМ ДЕКА ЌЕ СЕ ДОГОВОРИМЕ ЗА ИЗБОРИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Проректори на УКИМ го обвинуваат Јанкуловски дека сака да заврши незаконската постапка за избор на ректор

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

МПЦ РАЗРЕШИ ПОП ВО СТРУМИЦА КОЈ ГРАДЕЛ ЦРКВА НА ДИВО И КРАДЕЛ ОД ЦРКОВНАТА КАСА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Алексов: Изборите не се прекинати туку се замрзнати поради Ковид 19, а по укинувањето на вонредната состојба се бројат 22 дена до избори

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Спасовски: Визионерската мисија и делото на Светите браќа Кирил и Методиј ја обврзува и нашата генерација на визионерство и во услови на КОВИД-19 целите на образованието да ги оствариме со алатките на новите технологии

Во име на Владата на Република Северна Македонија, претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, им го честита на сит...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ПЕТРЕ, ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА ДРУЖЕ: Скопје, една поинаква приказна ...

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе