Одберете локација на пристап

Стадото пелистерски диви коњи се вистинска атракција на Пелистер, посебно за љубителите на природата и убавата фотографија, пишува битолскиот портал „апла.мк“. Порталот го објави видеото што на Баба Планина го направи битолчанецот Дани
Во пресрет на Задушница, Отец Пимен вчера на својот фејсбук профил им порача на граѓаните да бидат разумни, со порака живите да им помагаат на живите. -…Друг, пак од учениците Негови Му рече: “Господи, дозволи ми најнапред да отидам
Неуспесите на 18 години владеење на ДУИ не можат да бидат покриени со пуштање на „една рака муви“ за барање за премиер Албанец кога се знае дека тоа е утврдено со закон за начинот на формирање на владите, порача денеска лидерот на БЕСА,
Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки! – констатира лидерот на СДСМ Зоран Заев. Само ако сите ги почитуваме мерките и забраните, ќе можеме да се заштитиме од пандемијата. Ако ние полит
Клубот на гувернеритена централните банки од Централна Азија, Црноморскиот Регион и Балканот ја потврдија заложбата за водење политики кои ги поддржуваат ценовната и финансискатастабилност, а дополнително, во рамки на просторот за делување на
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Општина
Вицепремиерот Бујар Османи на својот профил на Фејсбук објави видео за тоа како новиот опасен корона вирус се пренесува за 30 минути на заедничка вечера. „По втор пат го објавувам ова видео.Како за 30 минути се пренесува вирусот кај
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Близок соработн
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Славјанка Петро
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Најостро ги дем
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитув
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од понеде

КАКВО ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Зачленувањето на Македонија во НАТО ја налути Русија

Руското Министерство за надворешни работи издаде соопштение со кое се обиде да го омаловажи и потцени неодамнешното зачленување на Северна Мак...

Повеќе

(ВИДЕО) КОМИЧЕН, МОНТИ ПАЈТОН МОМЕНТ НА КАНАЛ 5: ГОЦЕ ГО ПРАШУВА ЗАЕВ ШТО НАПРАВИЛ ЗА ЗДРАВСТВОТО, ЗАЕВ ПОЧНА ДА РЕДИ, ГОЦЕ МУ ВИКА АБЕ ТИ ВАКА МОЖЕШ ДО САБАЈЛЕ ДА РЕДИШ, АМА ШТО ФАЈДЕ ОД ТОА?!?!

- Господине Заев што направивте за здравството, многу ветувавте, ама освен покачени плати ништо не сработивте? - Не е точно, од 120 болници, 40 рен...

Повеќе

ДУРИ И ВМРОВЦИТЕ МУ СЕ ПОКЛОНУВААТ: На Филипче му веруваат дури 82 отсто од граѓаните

Дури 82 отсто од македонските граѓаните му веруваат на министерот за здравство Венко Филипче во активностите што ги превзема против ширење на корона...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: ЖАЛ МИ Е ШТО ВЛАДАТА НЕ ГО ПРИФАТИ МОЈОТ ПРЕДЛОГ ЗА МИНИМАЛЕЦ ЗА БУЏЕТАРИТЕ, УШТЕ СТОЈАМ ЦВРСТО ЗАД ТОЈ ПРЕДЛОГ, НЕ Е ФЕР ВРАБОТЕНИТЕ ВО ПРИВАТЕН СЕКТОР ДА СЕ БЕЗ ПЛАТИ А БУЏЕТАРИТЕ СО ПОЛН ЏЕБ

- Треба сите заедно да го понесеме товарот на кризата, не е фер буџетарите да се со полн џеб овие месеци а вработените во приватен сектор да се без ...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: АКО ЗА 2 НЕДЕЛИ СТИГНЕМЕ ДО 700 ЗАБОЛЕНИ, ЌЕ ИМА ПОРИГОРОЗНИ МЕРКИ ЗА ДВИЖЕЊЕ, ИМА ДВА НАЧИНИ ДА СЕ СПРАВИМЕ СО КОРОНАТА, МЕТОДА ЧЕКАН И МЕТОДА ТАНЦУВАЊЕ, 99% ОД ЗЕМЈИТЕ ЈА ИЗБРАА ВТОРАТА МЕТОДА, И НИЕ СМЕ ВО ТАА ГРУПА

- Ако за две недли ја надминеме бројката од 700 заразени ќе мораме да ја употребиме мерката ЧЕКАН и да ги засилиме ригорозните мерки за движење. Зас...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев на Канал 5: Ако се земаат пари од вториот пензиски фонд, се земаат пари директно од граѓаните, Мицкоски како инжинер нека праша за еконмија

Повеќе

БРАВО: ЕВН донира 200 000 евра за медицинска опрема и материјали

02.04.2020 година, Скопје – ЕВН Македонија донира 200 000 евра на Министерството за здравство за набавка на медицинска опрема и материјали за ...

Повеќе

Заев за Канал 5: Имаме капацитет и ресурси да ја пребродиме оваа криза

Република Северна Македонија има капацитет и ресурси да ја надмине здравствената, но и економската криза што ја наметна коронавирусот, оцени претсед...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: ПОРАДИ КРИЗАТА СО КОРОНА, СЕМЕЈСТВОТО ЗАЕВИ РЕШИЛЕ ЗНАЧИТЕЛНО ДА ЈА ЗГОЛЕМАТ СУМАТА ЗА ДОНАЦИИ КОЈА РЕДОВНО ЈА ДАВААТ НА БОЛНИ И СИРОМАШНИ

Мактел контактираше близок на семејството Заеви и прашавме дали Заеви имаат намера или веќе донирале околу кризата со Корона. - Тие секоја година д...

Повеќе

РОМИТЕ ТРЕБА ДА МУ ИЗГРАДАТ СПОМЕНИК ВО ШУТКА НА ЏОРЏ СОРОС - СОРОС ФОНДАЦИЈА ќе даде 100 000 евра донација за околу 10.000 граѓани, односно 2.000 ромски семејства кои живеат во скопско Шуто Оризари, Тетово, Гостивар, Битола, Прилеп, Куманово, Делчево, Виница Пехчево и село Црник

Почитувани, Би сакале да ве информираме декаФондацијата Отворено општество - Македонија обезбеди донација од 100.000 долари за ромските семејствако...

Повеќе

АЈДЕ БОГАТАШИ БРКНЕТЕ МАЛЦЕ ВО ЏЕБОВИТЕ, ОВА СЕ ИСТОРИСКИ МОМЕНТИ ЗА НАРОДОТ И ЗА ЗЕМЈАТА: Министерството за здравство отвори посебни сметки за донации, може да се донираат парични средства, но и опрема согласно листата на приоритети на ресорното министерство.

Почитувани, Министерството за здравство им се заблагодарува на сите кои досега со донаци во парични средства и добра дадоа поддршка во напори...

Повеќе

Сите информации за Ковид-19 на едно место - www.koronavirus.gov.mk

Повеќе

ГДУ - ШТИП: Повторно апелираме, 30 дена колективен одмор додека не е доцна!

На вчерашната прес-конференција, Драгица Николоска, директор на Центарот за јавно здравје-Прилеп, изјави дека 59 годишна жена вработена во текстилна...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА СПАСОВСКИ: ЌЕ ДАДЕМЕ ПО 500 ЕВРА НА 250 000 ВРАБОТЕНИ ВО ПРИВАТЕН СЕКТОР!

Повеќе

ДОБРО Е, ДЕНЕСКА НЕМА ПОЧИНАТИ ОД КОРОНА, НОВИ 30 ЗАРАЗЕНИ, СЕГА БРОЈКАТА НА ЗАБОЛЕНИ Е 384!

Потврдени 30 нови случаи позитивни на КОВИД- 19 Вкупната бројка на дијагностицирани изнесува 384 лица Министерството за здравство информира де...

Повеќе