Одберете локација на пристап

Само половина час откако за „360 степени“ кажа дека „нема коментар“ за написите во неколку медиуми на албански јазик дека ДУИ е на чекор до коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и со Левица, портпаролот на ДУИ, Бујар Османи се премисли.
Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Воено медицинскиот персонал се вклучи со поддршка при земањето на брисеви за тестирање од ковид-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ПОРАДИ КОНТАКТИТЕ СО МНОГУ ГРАЃАНИ И СОРАБОТНИЦИ, ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ СЕ ПРВИ НА УДАР: Градоначалникот на Гази Баба примен на Инфективна

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: После пет децении целосно го реновираме објектот на специјалистичко-консултативниот оддел на Институт за трансфузиона медицина

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ДАЛИ СМЕ СИТЕ ЖРТВИ НА ЛИЧНИТЕ ЖИВОТНИ ПРОБЛЕМИ НА ЛИДЕРОТ НА ОПОЗИЦИЈАТА?

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ТЕМЕЛКОВСКИ, КИСЕЛА ВОДА: Градежните работи за поставување на секундарна фекална канализација во селото Усје забрзано се одвиваат

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ГАЗИ БАБА ГО ИМА ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ ВО СКОПЈЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

МАКТЕЛ ДОЗНАВА ШТО СЕ СЛУЧУВАЛО НА ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА: МИЦКОВСКИ БАРАЛ НАЧИНИ ДА НЕ СЕ ДОГОВОРИ ДАТУМ, НЕ САКАЛ ДА СЛУШНЕ ДАТУМ ПРЕД 19-ТИ ЈУЛИ И БАРАЛ ФУЛ КОНТИНГЕНТ НА ОБСЕ ОД ПРВИОТ ДЕН КАМПАЊА, КОМПЛЕТНА РЕВИЗИЈА НА ИЗБИРАЧКИ СПИСОК И ДЕТАЛНА МАПА ЗА ТОА КАЈ Е ГРОБО НА АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ЛАЈМ: ДУИ платиле Комити за вечерва да им го демолират билбордот кои сами го поставија спроти Владата, Бујар вели тоа е лага

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЛЕВ: КОЈ И ДАЛИ НЕКОЈ ЌЕ ИМ ЈА ПЛАТИ ШТЕТАТА НА ЗАСЕГНАТИТЕ ДУЌАНЏИИ ВО ГТЦ-КОЧАНИ?

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Пендаровски: На средбата не беше постигнат договор за датум за предвремените избори, лидерите ќе ја продолжат комуникацијата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ССНМ ја поздрави владината мерка за субвениции на медиумите преку плаќање на придонесите за новинарите за 3 месеци, бара од новинарите да пријават злоупотреби

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ИМАМЕ ЗДРАВСТВО СО СВЕТСКИ КВАЛИТЕТ: Во Жан Митрев Клиник излекуван прв пациент со Ковид-19 со метод прочистување на крв!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Вучиќ: Во голема мера го ценам пријателството со Македонија и Албанија

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Маричиќ: Не сакаме избори без опозиција, но нема да дозволиме бесконечно кочење

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ПЕТАР БОГОЈЕСКИ, ЛИДЕР НА МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ: Мицковски не е дораснат да биде лидер на ВМРО ДПМНЕ а камо ли за премиер, со поразот ќе му олесни и ќе се спаси од овој терет!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе