Одберете локација на пристап

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде земено со резерва бидејќи конечната одлука ќе се носи најверојатно во недела или понеделник
- И да немаше карантин, Скопјани пак ќе заминеа за продолжен викенд во туристичките места, не им се лутам, под услов да се придружуваат до мерките, да држат дистанца, да не се групираат и да носат маски и да користат средства за дезинфекција! Ние т
- Ни се случува втор бран, но новите заразени се во рамките на кластерите, применивме нов алгоритам за тестирање па сега ги ловиме новите заразени во рана фаза на болеста, вирусот е ослабнат над 90% ново заразени се со лесна клиничка слика или без
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-109, Куманово-26, Дебар-1, Штип-15, Тетово-12, Струга-1, Велес-1, Битола-1, Охри
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ни се случува м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ❗#Христиј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Љупчо Палевски
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во последните 2
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократс
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Со ср
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ✅Откако целосно ј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Aко ние п
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Идат избори и д

ПЕТРИТ САРАЧИНИ ЗА ГЕРО: Оние што плукаа по „пиарчиите“, испаднаа најголеми „пиарчии“ на профитерите и криминалците!

Повеќе

АЛКАЛОИД: Dezintal 0,2 % во ново пакување

Повеќе

ШТО БИ РЕКЛА ГОЦА, РОДЕН ПРЕВАРАНТ - Талески, откако беше осуден на 8 години затвор: Јас овој “трас-трас“ суд не го признавам!

Владимир Талески, откако пред неколку дена беше осуден на казна затвор од осум години како обвинет во случајот „Транспортер“, се огласи ...

Повеќе

Девојката од Штип била претепана пред два месеци: Бев лом, ме тепаа со клоци, се плашев да пријавам!

На татко ми му е лошо откако синоќа го виде видеото на кое ме тепаат со клоци. Тој не заспа и само пуши цигари, вели претепаната девојка, наст...

Повеќе

ГРАФИЧКИ ПРИКАЗ: НАЈГОЛЕМИТЕ ПАНДЕМИИ ВО ИСТОРИЈАТА НА ЧОВЕШТВОТО

Повеќе

(ВИДЕО) ДОКТОР ОД АМЕРИКА ПОКАЖА КАКО КОРОНАТА ГО УНИШТУВА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ И ГИ УБИВА ЗАРАЗЕНИТЕ ЛУЃЕ

Повеќе

ГОСПОДЕ БОЖЕ: ТВИТЕР ОСТРАНИЛ БЛИЗУ 9000 ЛАЖНИ ПРОФИЛИ ОТВОРЕНИ ОД ВЛАДЕЈАЧКАТА ПАРТИЈА НА ВУЧИЌ!

Повеќе

АКО ГО ЧЕПНЕМЕ ВТОРИОТ ПЕНЗИСКИ СТОЛБ, ТОГАШ АЈ И ОД ДОМА ДА ИМ ГИ ЗЕМЕМЕ ПАРИТЕ НА ГРАЃАНИТЕ, КАЖА ЗАЕВ ЗА ПРЕДЛОГОТ НА МИЦКОСКИ

- Ние сме демократска слободна земја која ја гарантира приватната сопственост. Не може туку така да одиме и да им ги земеме парите на граѓаните. Ние...

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: ФИЛИПЧЕ ДА ПРЕСТАНЕ ДА ДРЖИ ДНЕВНИ ПРЕСОВИ И ДА ПРЕСТАНЕ ДА ОДГОВАРА НА ОНИЕ ГЛУПИ ПРАШАЊА НА НОВИНАРИТЕ!

- Венко Филипче ќе се истроши со овие дневни безвезни пресови на кои одговара на глупи прашања на новинарите, можеби некој од СДСМ и посакува Венко ...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО 85% ОД НАРОДОТ МУ ВЕРУВА: МИНИСТЕРОТ ВЕНКО ФИЛИПЧЕ НЕ ГИ ПРИЗНАВА ТЕСТОВИТЕ КОИ ГИ ПРАВИ НЕГОВАТА СТРИНА НА СИСТИНА!

Министерство за здравство денеска излезе со информација дека не ги признава тестовите за Корона на Аџибадем Систина. Она што јавноста веројатно не ...

Повеќе

(ВИДЕО) Филипче: Коронавирус има психијатар од болницата од Демир Хисар, сите колеги во самоизолација, нив ќе ги заменат психијатри од други градови

„Има случај во Психијатриската болница во Демир Хисар, преку Центарот за јавно здравје во Прилеп, потврден е доктор психијатар кој работел во ...

Повеќе

Спасовски: Ако банките не се солидарни, може да се донесе и друга уредба за банкарскиот сектор

Мерките што се донесени се и за да го одржат банкарскиот систем стабилен, рече премиерот Оливер Спасовски одговарајќи на прашањето дали може да се н...

Повеќе

ШОКАНТНА СТОРИЈА НА ИРЛ - КАМЧЕВ ТРГНА ВО ЖЕСТОКА ЦЕНЗУРА, ЗНМ РЕАГИРАШЕ: КУМАНОВЕЦ ПОЧИНАЛ ОД КОРОНА ОТКАКО БИЛ НЕГАТИВЕН НА ТЕСТ ВО СИСТИНА!

Тестовите на Систина можат да дадат лажна надеж на многу ризични пациенти кои потоа ќе се опуштат и ќе починат од Корона, таква судбина го снашло ед...

Повеќе

Прилеп од утре го отвора градскиот пазар поради турканици во маркетите

– Прилепскиот градски пазар ќе се отвори по неколкудневното затворање зашто предизвикува навалици пред маркетите и пиљарите, одлучи прилепскио...

Повеќе

ТИМОТ НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ JA ДОБИ ПРВАTA БИТКА СО КОРОНАТА: Во Дебар во последното деноноќие за првпат нема заразен од корона вирус

Според последните статистички податоци податоци на министерството за здравство може да се забележи дека за првпат во Дебар, градот каде што се прогл...

Повеќе