Одберете локација на пристап

Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ
- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно невин! (?!?!?!?!) Сите тие судски процеси треба да се укинат ако дојде нова власт во ликот на ВМРО Д
Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со
Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и термометри наменети за полската болница Rolle 2, во врдност од околу 200 илјади евра, реализирана пр
Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во градовите каде в
– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана. Комплетно е обновен хируршкиот инструментариум, апаратур
Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронични болести, само била донесена со тешка клиничка слика, потврдуваат за „Фокус“ од минист
- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси и да не ги споменуваше договорите со Грција и Бугарија. Според сето ова мене логиката ми вели дека С

Филипче: За жал дел од граѓаните не се придружуваат до мерките, па дури и не веруваат дека вирусот постои

Министерот за здравство Венко Филипче на вечерашната прес конференција порача дека само почитување на мерките за носење маска, одржување дистанца и ...

Повеќе

Спасовски: Укинувањето на рестриктивните мерки не значи дека корона вирусот е победен, ќе мора да живееме внимателно со свест дека може да се заразиме

Техничкиот премиер Оливер Спасовски на вечерашната прес конференција образложи зошто Владата одлучила да ги укине рестриктивните мерки за заштита од...

Повеќе

НИКОГАШ ПАК ДА НЕ НИ ЗАТРЕБА: Укинат полицискиот час, од утре нема рестрикции на движењето

Владата на денешната седница донесе одлука за укинување на полицискиот час. Ова вечерва на прес конференција се очекува да го соопшти и техничкиот п...

Повеќе

ГДУ-Кичево: Трендот на иселување е сѐ поголем

Почитувани, Животот во Македонија особено во помалите места е претежок и во економска и во социјална смисла. Поради тоа голем број на млади луѓе се...

Повеќе

СЕГА МИЦКО ГИ БРАНИ ИФТАРИТЕ И ЛИТИИТЕ: ДОБРО КАКО МУ УСПЕВА СЕКОГАШ ДА БИДЕ НА ПОГРЕШНАТА СТРАНА НА СЕКОЈА МОЖНА ДЕБАТА И ТЕМА ВО ЈАВНОСТА?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Граѓанско Демократската Унија пред безмалку два месеци, јавно предложи државната помош за вработените да се насочи дирекно на сметките на вработените, а не на сметките на работодавецот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Спасовски: Се прави проценка дали е потребна трета вонредна состојба

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Оваа епидемија со Корона го покажа она кое сите се срамиме или се плашиме да го признаеме - колку сме безнадежно глуп народ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ОВАА ВЛАДА ПРАВИ ЧУДА: ПЛАТИТЕ НА МЕДИЦИНСКИТЕ СЕСТРИ СЕ 50 000 ДЕНАРИ А СПЕЦИЈАЛИСТИТЕ 111 000 ДЕНАРИ ПЛАТА!!!

Венко Филипче Докторите специјалисти сега земаат 111.377 денари бруто плата Наставниот кадар - 122....

Повеќе

НАРОДОТ НЕ ЗНАЕ СО КАКОВ УЖАС СЕ СООЧУВААТ БОЛНИТЕ ОД КОРОНА ВИРУС, БИТКАТА СО СМРТТА Е СТРАШНА, СЕ ГУБАТ И ДО 40% ОД ТЕЖИНАТА, АКО ПРЕЖИВЕАТ, 12 МЕСЕЦИ ПОТОА ИМ ТРЕБА ДА СЕ ПОВРАТАТ ВО НОРМАЛА

ЧИТАЈ...мислам, ако не те мрзи...:-( - Никој не ја гледа реалноста на она што се слчува- Никој не погледна во болниците да ја видат „воената ...

Повеќе

КОНЕЧНО СЕ ВРАЌАМЕ ВО НОРМАЛА: Отворање на кафулињата од утре, пуштање на границите од 1 јуни и укинување на полицискиот час, предлага Комисијата за заразни болести!

На денешната Комисија за заразни болести било разговарано за отворање на кафулињата и рестораните од утре, отворање на границите од 1 јуни во догово...

Повеќе

(ВИДЕО) ГОТОВО, ИЗБОРИТЕ СЕ ДОГОВОРЕНИ, ИНТЕГРА ЃИ ПРИФАТИ, ШТО ПОВЕЌЕ ДА ПОСАКАМЕ ОД ТОА?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

САРАЈ ГАЗИ БАБА И ЧАИР ЛИДЕРИ ПО БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ВО СКОПЈЕ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 10 ДЕНА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

НЕКА ИДАТ У П М СИТЕ ВОЈНИ ВО СВЕТОТ...

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Георгиевски: Заболените во Гази Баба се најмногу од кластери на семејни ифтарски прослави

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе