Одберете локација на пристап

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од задутре се воведува дополнителна забрана за движење на граѓаните, односно се продолжув
Погледнете ја политичката величина од светски калибар на Заев. Голтна кнедла и го прими со широка прегратка и насмевка загарот на Орбан, Сијарто кој дење ноќе прави мајмунарии против СДСМ но и против нашата земја. Мафијашки го изнесоа Груевски
Vo sorabotka so Opstinskite krizni stabovi na najpogodenite gradovi od korona virusot, Kumanovo i Debar, semejstvoto na Zoran Zaev so pomos na volonterite od strumickiot opstinski krizen stab i humanitarni nevladini drustva, Vo tekot na denesniot d
52 годишен полицаец од Куманово денеска починал, а вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус. Според информациите кои ги пренесе Телма полицаецот бил ангажиран на новиот граничен премин Белановце кон Косово. Последните десетина дена не
Во услови на прогласена пандемија од ковид-19, Клиниката Жан Митрев непречено нуди здравствени услуги за сите пациенти и ги превзема сите мерки и протоколи за заштита на пациентите и вработените. – За оние кои не можат да дојдат во клиниката
На осигурениците на кои им се ускратени правата од задолжителното здравствено осигурување поради нередовно уплаќан придонес или уплатата на придонесот задоцнила повеќе од 60 дена, односно имаат долг за неплатен придонес, можат во здравственит
Медицинската сестра од Домашна посета била заразена со коронавирус од лице кое во Итната медицинска помош побарало да му биде ставена ампуларна терапија и инфузија, но кога бил прашуван по телефон, не кажал дека очекува резулати за КОВИД-19, дали и
Борис Џонсон вчера беше однесен во болница а денеска е ставен на респиратор. Додека е во болница ќе го менува министерот за надворешни Доминик Рааб. Во Британија бројот на заразени се искачи на 51 000 а бројот на починати на 5500.
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки. Како што објави Османи, од среда полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, додека за време на викенд 24
Мактел дознава дека откако успеа да обезбеди помош од Јанез Јанша и Виктор Орбан, Мицковски овие денови фатил 24/7 да врти телефони од една листа која ја нашол на интернет. Речиси успеал сите да ги добие и сите решиле да пратат авиони од типот Иљу
Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена утрово. Станува збор за првиот пациент од Кочани кај кого беше дијагностициран ковид-19. Во ов

ОВА РАЗГАЛЕНО ДЕТИШТЕ ГО ЗАРАЗИ ЦЕЛ КАРПОШ!

Основното јавно обвинителство постапува по кривичната пријава за скопјанецот кој е осомничен дека и покрај изјавата дека ќе биде во самоизолација ко...

Повеќе

ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот за здравство, Венко Филипче

Повеќе

ШОКАНТНО: ПЕНЗИОНИРАН ГЕНЕРАЛ НА АРМ НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ ШИРИ ЛАЖНИ ВЕСТИ ДЕКА КОРОНА Е ОТРОВЕН ГАС ПУШТЕН ОД АМЕРИКА?!?!

Повеќе

КОРОНАТА СЕЕ СМРТ И ПОНАТАМУ: ДВЕ НОВИ ЖРТВИ ОД СТРУГА, 25 НОВИ ЗАРАЗЕНИ, БРОЈКАТА НА ВКУПНО ЗАРАЗЕНИ СЕГА Е 354!

Почитувани, Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина една пац...

Повеќе

АНГЕЛОВСКА: ЛИСТАТА НА МЕДИУМИ КОИ ЌЕ БИДАТ ПОМОГНАТИ ЌЕ ЈА ПРАВИ МИНИСТЕРСТВО ЗА ИНФОРМАТИЧКО ОПШТЕСТВО, ЦЕЛТА Е НИКОЈ МЕДИУМ ДА НЕ БИДЕ ИЗОСТАВЕН ОД ОВАА МЕРКА!

На прашање од Мактел, - Кој ќе ја прави листата на медиуми кои може да аплицираат за субвенција, дел од медиумите не се на регистарот на ЗНМ, а дел ...

Повеќе

АНГЕЛОВСКА: ПОРАДИ КРИЗАТА СО КОРОНА, ВО СЕКТОРОТ ЗДРАВСТВО НАРЕДНИТЕ ТРИ МЕСЕЦИ ЌЕ АЛОЦИРАМЕ ДОПОЛНИТЕЛНИ 5 МИЛИОНИ ЕВРА МЕСЕЧНО!

- Поради кризата со Корона во секторот здравство ќе алоцираме 5 милиони евра дополнително секој месец за следните три месеци. Нина Ангеловска на пр...

Повеќе

НИНА АНГЕЛОВСКА: САМО 4 МИЛИОНИ ЕВРА ВКУПНО ЌЕ ЗАШТЕДИМЕ ЗА ДВА МЕСЕЦИ ОД КРАТЕЊЕТО НА ПЛАТИТЕ НА ФУНКЦИОНЕРИТЕ, А ДУПКАТА ВО БУЏЕТОТ ЌЕ БИДЕ ОКОЛУ 1 МИЛИЈАРДА ЕВРА!

- Околу 250 милиони евра за два месеца ќе се заштедат од кратењето на платите на функционерите и уште околу 1 милион од кратењето на авторските дого...

Повеќе

АНГЕЛОВСКА: НОРМАЛНО Е БАНКИТЕ ДА НАПЛАЌААТ КАМАТА ЗА ГРЕЈС ПЕРИОДОТ, ЗАТОА ШТО АКО НИВ ГИ БАНКРОТИРАМЕ, ТЕК ТОГАШ КРИЗАТА ЌЕ БИДЕ АПОКАЛИПТИЧНА!

- Силни банки се клучни за пребродување на кризата, ако нив го умреме тек тогаш кризата ќе биде страшна и апокалиптична, затоа за грејс периодот од ...

Повеќе

(ВИДЕО) НИНА АНГЕЛОВСКА НА ДЕНЕШНИОТ ПРЕС МУ ДРЕЖЕШЕ ЧАС ПО ЕКОНОМИЈА НА МИЦКОВСКИ КОЈ ВЧЕРА ЖЕСТОКО ЈА НАПАДНА ЗА НЕКАДАРНОСТ!

Повеќе

ШОКАНТНО - ГРУЈО ЈА ИЗНЕНАДИ ЈАВНОСТА: ОД УНГАРИЈА ДОНИРАШЕ 10 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРОНА!

Грујо ја изненади јавноста и од Унгарија донираше 10 милиони евра за борба против Корона. - Ќе скратам од куртон медиумите и од партијата, малце не...

Повеќе

ТЕХНИЧКИОТ МИНИСТЕР ЗА МВР, ЧУЛЕВ, И ДЕНЕСКА НЕ СЕ ПОЈАВИЛ НА РАБОТА ОТКАКО СИНОЌА НЕ СЕ ПОЈАВИ КАЈ ПЕНДАРОВСКИ, ИЗВОРИ ЗА МАКТЕЛ ВЕЛАТ ДЕКА ИМАЛ ТРУЕЊЕ ОД ХРАНА?!?!

Неофицијални извори за Мактел ни велат дека Чулев најверојатно имал труење со храна. Од извори во МВР дознаваме дека тој денеска не се појавил на ра...

Повеќе

ГОШЕВ ПРОДОЛЖУВА ДА СЕ ГЛУПИРА НА СТАРИ ГОДИНИ: ВЛАДАТА НЕ ТРЕБА ДА МУ ЈА КАЖУВА ВИСТИНАТА НА НАРОДОТ ЗА ДУПКАТА ВО БУЏЕТОТ ЗА НАРОДОТ И КРЕДИТОРИТЕ ДА НЕ СЕ УПЛАШАТ?!?!

Да сте гувернер сега, кој клучен потег би го повлекле во однос на евидентната најава за голема криза со финансиските, економските и социјалните теко...

Повеќе

Тотал ТВ дел од United Group донира 100.000 долари за борба против коронавирусот

Компанијата United Group одлучи да помага во државите во регионот со 3 милиона долари заради кризата со корона вирусот. За Македонија се намен...

Повеќе

Шпаркасе Банка Македонија за да и помогне на владата да се справи со кризата денес предвреме го исплати данокот на добивка за 2020 година

Шпаркасе Банка Македонија се приклучи кониницијативатаод Министерството за финансиии Владата на Република Северна Македонијаи денес извршиаконтативн...

Повеќе

Од денеска мобилни тимови во Скопје за тестирање на корона вирусот

Мобилните медицински тимови кои ќе вршат тестирање од корона вирусот од денеска почнуваат со работа во Скопје, најави вчера министерот за здравство ...

Повеќе