Одберете локација на пристап

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од задутре се воведува дополнителна забрана за движење на граѓаните, односно се продолжув
Погледнете ја политичката величина од светски калибар на Заев. Голтна кнедла и го прими со широка прегратка и насмевка загарот на Орбан, Сијарто кој дење ноќе прави мајмунарии против СДСМ но и против нашата земја. Мафијашки го изнесоа Груевски
Vo sorabotka so Opstinskite krizni stabovi na najpogodenite gradovi od korona virusot, Kumanovo i Debar, semejstvoto na Zoran Zaev so pomos na volonterite od strumickiot opstinski krizen stab i humanitarni nevladini drustva, Vo tekot na denesniot d
52 годишен полицаец од Куманово денеска починал, а вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус. Според информациите кои ги пренесе Телма полицаецот бил ангажиран на новиот граничен премин Белановце кон Косово. Последните десетина дена не
Во услови на прогласена пандемија од ковид-19, Клиниката Жан Митрев непречено нуди здравствени услуги за сите пациенти и ги превзема сите мерки и протоколи за заштита на пациентите и вработените. – За оние кои не можат да дојдат во клиниката
На осигурениците на кои им се ускратени правата од задолжителното здравствено осигурување поради нередовно уплаќан придонес или уплатата на придонесот задоцнила повеќе од 60 дена, односно имаат долг за неплатен придонес, можат во здравственит
Медицинската сестра од Домашна посета била заразена со коронавирус од лице кое во Итната медицинска помош побарало да му биде ставена ампуларна терапија и инфузија, но кога бил прашуван по телефон, не кажал дека очекува резулати за КОВИД-19, дали и
Борис Џонсон вчера беше однесен во болница а денеска е ставен на респиратор. Додека е во болница ќе го менува министерот за надворешни Доминик Рааб. Во Британија бројот на заразени се искачи на 51 000 а бројот на починати на 5500.
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки. Како што објави Османи, од среда полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, додека за време на викенд 24
Мактел дознава дека откако успеа да обезбеди помош од Јанез Јанша и Виктор Орбан, Мицковски овие денови фатил 24/7 да врти телефони од една листа која ја нашол на интернет. Речиси успеал сите да ги добие и сите решиле да пратат авиони од типот Иљу
Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена утрово. Станува збор за првиот пациент од Кочани кај кого беше дијагностициран ковид-19. Во ов

Еј човече, ние сме луда држава, професори на правен факултет без срам не убедуваат дека МАФИЈАТА треба да биде спасена и тоа било добро за државата?!?!

Еј луѓе, професори на ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ НА УКИМ, значи инкубаторот на македонското право, изворот од кој излегуваат идните судии, обвинители, адвокати, ...

Повеќе

(ВИДЕО) Мираковска: Во работната група за законот за ЈО учествуваа и меѓународни странски обвинители

Повеќе

Забрчанец: Владата предводена од СДСМ успеа пропагандата да ја претвори во транспарентност!

На вечерашната програмска трибина на СДСМ „Агенда 20 – 24 – Отворена Власт” националниот коодинатор за стр...

Повеќе

Морам да признаам дека ВМРО ДПМНЕ ме изненадија, во моментов тие ми наликуваат на бригада терористи самоубијци на Ал Каеда качени во еден од авионите од 11-ти септември во Њујорк!

Некој да ми кажуваше дека ВМРО ДПМНЕ ќе батали и ПР и програма и каков и да било обид да се вратат на власт и дека се ќе фрлат на една карта а тоа е...

Повеќе

(ВИДЕО) Деспотовски распали по Мицкоски во „Само вистина“: Не може Мицкоски да уценува со политичка криза, тоа е неодговорно, да се закануваме со криза доколку не биде по наше

Ако Мицкоски посакува криза, државата може да се движи во тој правец, но таква уцена би била неоговорна, ги коментираше директорот на Фондот з...

Повеќе

(ВИДЕО) ТАЖНО Е ДА СЕ ГЛЕДА ДЕНОВИВЕ САФЕТ БИШЕВАЦ НА ТВ: Сирот ги брани кој знае од кои причини баш оние кои ја затворија А1 телевизија и го оставија 10 години без работа!

Повеќе

ЕУФОРИЈАТА ВО ВМРО ДПМНЕ ЗАЗЕМА ЗАГРИЖУВАЧКИ РАЗМЕРИ, СВЕСНИ СЕ ДЕКА ЌЕ ГО ОБЕРАТ БОСТАНОТ ЗЕЛЕН

Повеќе

НЕМА ЗАБОШОТУВАЊЕ, ТУКУ АПС И ОТКАЗ: Советник на Филипче доби отказ-бил фатен со марихуана

Горјан Гилевски не е повеќе ангажиран со работа во Министерство за здравство и тој не е советник во кабинетот на министерот Филипче, соопштија од ...

Повеќе

Заев – Адемоски: Имаме потенцијал за размена од една милијарда долари, новата влада да назначи министер за туризам

Да се рeализира иницијативата за формирање слободна индустриска зона во гевгелиско-струмичкиот регион, да се имплементира во целост билатералн...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Повеќе од јасно е дека Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не сакаат Закон за СЈО, нека покажат дека не го опструираат законското решение

„Повеќе од јасно е дека Христијан Мицкоски и опозицијата не сакаат законско решение за јавното обвинителство и затоа ги повикувам да ме демант...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Компаниите со турски капитал се двигател на македонска економија и едни од најголемите работодавачи и инвеститори во земјава

„Денеска сме во многу значајна комора - МАТТО, која е репрезент на нашето пријателство со Република Турција. Сериозен израз на инвестиции од м...

Повеќе

Делегација на СДСМ положи свежо цвеќе по повод 148 години од раѓањето на Гоце Делчев

По повод 148 години од раѓањето на еден од највлијателните херои на македонската државност, Гоце Делчев, партиска делегација на СДСМ во состав...

Повеќе

НЕУМОРЛИВИОТ ВЕНКО ФИЛИПЧЕ Е НА НУКЛЕАРНО ГОРИВО: На Клиниката за радиотерапија и онкологија воведовме психосоцијална поддршка за пациентите и нивните семејства!

Се грижиме за подобро здравје на нашите пациенти. За првпат обезбедивме психолошка поддршка на пациентите со онколошки заболувања и оваа поддршка е ...

Повеќе

ГДУ: Зошто обвинителството молчи 45 дена за опасниот отпад откриен во погоните на МЗТ?!

Зошто обвинителството молчи 45 дена за случајот со опасниот отпад откриен во погоните на Металски завод? Зошто молчат надлежните институции? До кога...

Повеќе

Од 6-тата седница на Владата: Утврден колективниот договор со кој на државната администрација им се враќа К-15; Отпочнува постапката за ХЕЦ Чебрен; Утврден предлог за Закон за меѓународна соработка во кривичната материја; Одобрени се 43,9 милиони денари за поддршка на печатените медиуми

Владата на Република Северна Македонија ја разгледа и усвои Информацијата и го утврди текстот на Гранскиот колективен договор на органи на државна...

Повеќе