Одберете локација на пристап

АКо ги анализираме минатите избори во 2016-та, ќе видиме дека тогаш ВМРО ЗА МАКЕДОНИЈА и БЕСА освоиле околу 80 000 гласови. Тие сега се во коалиција со СДСМ и се очекува тие гласови сега да легнат на контото на СДСМ. Исто така Павле Трајанов со Т
Многу чести ја критикуваме Лупевска на Мактел, ред е и да ја пофалиме. Нејзиното интервју со Мицковски пред два дена беше вистинско тв ремек дело! Буквално џигерот му го извади и го направи дроб сарма пред него на масата. ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА КОЛЕШКЕ
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ганиу пред дв
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Гласањето вчера
Донација во заштитна медицинска опрема од Народна Република Кина вредна околу 250.000 евра денеска и беше предадена на Армијата на Република Северна Македонија. На примопредавњето во касарната во Ѓорче Петров пруствуваа државниот секре
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев на денешната прес конференција рече дека поранешниот претседател на основниот Кривичен суд во Скопје, Владимир Панчевски се бара со потерница. – Полицијата три пати го барала Владими
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Наќе Чулев на п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министе
Денеска на скопските улици можеа да се заблежат новите еколошки автобуси кои Градот ги купи од компанија „МАН“. Дваесет и пет од набавените 33 екоавтобуси од германскиот производители ги превезуваа патниците на линиите 2, 5, 15 и
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во Охрид продол
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(ВИДЕО) ТРАЈАНОВ: Институциите добро се справија со короната, поклон пред лекарите, полицајците, војниците, аптекарите но и вработените во маркетите!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

КОЛЕВ: ВМРО-ДПМНЕ се однесува како возач кој неконтролирано ги вклучува трепкачите и претставува опасност и за себе и за другите учесници во сообраќајот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ОПШТИНА КИСЕЛА ВОДА СО ПОМОШ НА АМБАСАДА НА СЛОВАЧКА ПОДЕЛИ 13 000 МАСКИ НА ЖИТЕЛИТЕ НА ОПШТИНАТА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ЧАИР, САРАЈ И ГАЗИ БАБА РАСТУРИЈА СО НОВИ ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНА: ДЕНЕСКА ДУРИ 38 НОВО ЗАРАЗЕНИ, 16 ОЗДРАВЕНИ И 3 ПОЧИНАТИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ОВА СЕ ХЕРОИТЕ: Почина првиот здравствен работник од Ковид 19, аптекар од Струга

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ФИЛИПЧЕ: Вакво зголемување никогаш немало во платите на здравствените работници, лекарите специјалисти во болниците и клиниките земаат помеѓу 85 и 170 илјади денари во зависност од бројот на дежурства во месецот. Ова се нето износи!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ЈОВАНОСКИ: Со искористување на обновливите извори на енергија, Општина Прилеп инвестира во заштита на животната средина

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Амбасадорот на Руската федерација во Република Севена Македонија, Сергеј Баздникин беше во посета на Општина Кисела Вода

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ТЕМЕЛКОВСКИ: УШТЕ ЕДЕН КАПИТАЛЕН ПРОЕКТ ВО КИСЕЛА ВОДА - Реконструкција на коловоз на улиците Саса и Јабланица со површина од 7671 м2 Реконструкција на тротоари со површина од 984 м2 Инсталација на атмосферска канализација во должина од 627м

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Бочварски: Ниту кризата со коронавирусот не ја запре градежната офанзива низ секој дел од државата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ СЕ ОБРАТИ ДО ЈАВНОСТА: Нашата татковина има потреба од избори во првиот можен термин за да го дочекаме новиот бран на коронавирусот наесен целосно подготвени

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ТЕМЕЛКОВСКИ: Го потпишавме договорот со фирмата “Енергомонт” и со тоа отпочнува изградбата на секундарната фекална канализација во селото Усје

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Студентите на АУЕ - ФОН продолжуваат со наставата и испитите од дома

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Zdravo. Bi sakal da se slusneme. Hristijan Mickoski! *Send to Grujo, Budapest

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: Од работни обврски остануваат ослободени хронично болните и родителите на деца до 10 години

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе