Одберете локација на пристап

АКо ги анализираме минатите избори во 2016-та, ќе видиме дека тогаш ВМРО ЗА МАКЕДОНИЈА и БЕСА освоиле околу 80 000 гласови. Тие сега се во коалиција со СДСМ и се очекува тие гласови сега да легнат на контото на СДСМ. Исто така Павле Трајанов со Т
Многу чести ја критикуваме Лупевска на Мактел, ред е и да ја пофалиме. Нејзиното интервју со Мицковски пред два дена беше вистинско тв ремек дело! Буквално џигерот му го извади и го направи дроб сарма пред него на масата. ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА КОЛЕШКЕ
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ганиу пред дв
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Гласањето вчера
Донација во заштитна медицинска опрема од Народна Република Кина вредна околу 250.000 евра денеска и беше предадена на Армијата на Република Северна Македонија. На примопредавњето во касарната во Ѓорче Петров пруствуваа државниот секре
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев на денешната прес конференција рече дека поранешниот претседател на основниот Кривичен суд во Скопје, Владимир Панчевски се бара со потерница. – Полицијата три пати го барала Владими
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Наќе Чулев на п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министе
Денеска на скопските улици можеа да се заблежат новите еколошки автобуси кои Градот ги купи од компанија „МАН“. Дваесет и пет од набавените 33 екоавтобуси од германскиот производители ги превезуваа патниците на линиите 2, 5, 15 и
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во Охрид продол
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Пендаровски утре ќе одлучи за вонредната состојба, ќе свика лидерска ако Заев и Мицкоски ги приближат ставовите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ДОКТОР ПАНОВСКИ: Ќе мора да се навикнеме дека дневно ќе умираат по 3 до 5 луѓе од Корона вирус, како што се умира од срцев удар и мозочен удар и за тоа нема што медиумите да известуваат!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

АКТЕРОТ САША БАРОН КОЕН ПРОГЛАСИ НОВА ОСКА НА ЗЛОТО: ТРАМП, ФОКС ЊУЗ И ФЕЈСБУК

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА ДОКТОР ПАНОВСКИ: МНОГУ ОД УМРЕНИТЕ КОИ СЕ ВОДАТ КАКО ЖРТВИ НА КОРОНА, НЕ УМРЕЛЕ ОД КОРОНА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Чекам да завршат изборите за да покренам иницијатива за амнестија за дел од драконски осудените за 27-ми април, некои се мои соборци и херои од војната 2001-ва!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ОСУДЕНИТЕ ЗА 27-МИ АПРИЛ РАСПАЛИЈА ПО МИЦКОВСКИ: Не си не споменал веќе 2 години, не наместивте да скапеме по 14 во зандани и не заборавивте!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

АНБ за тврдењата на Чулев: Немаме ниту опрема за прислушување, ниту уреди за активација, УБК замина во историјата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) КАКВО НЕВЕРОЈАТНО САЛТО МОРТАЛЕ: ТОРТЕВСКИ ВЛЕЗЕ ВО ПОЛИТИКА И СЕГА МУ ПОМАГА НА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ СПАСИ ОД ЗАСЛУЖЕН ПОРАЗ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Зеќири: Чулев намерно не казнуваше, за да може Мицкоски да бега од избори

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Шкариќ: Или избори на 21 јуни или нова вонредна состојба, трето нема!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЕЕЕЈ ЕДНО ВРЕМЕ БЕВМЕ НА ЦНН КАКО ЗЕМЈА ВО РАСПАЃАЊЕ А СЕГА СМЕ ДЕЛ ОД НАЈМОЌНАТА АЛИЈАНСА: Американски и грчки воени авиони утре ќе летаат над нашата земја – летот ќе биде проследен со силен звук

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

КУПЕТЕ ЦВЕЌИЊА ОД БАБЕТО НА ПАРТИЗАНСКА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Стадион: Кој ги добива инвалидските пензии – вистинските инвалиди или, пак, „глумци” за пари?

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Скандалозно однесување – полицајка од Куманово возела како каскадер

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Игротеките бараат помош од Владата и датум за нивно повторно отворање

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе