Одберете локација на пристап

Далеку е Конче од Велгошти, Охридско...
Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците на 27-ми април и со храброто соочување со режимот со објавувањето на бомбите, за тоа треба сериозни
Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од предизборните активности, на промотивен штанд на коалцијата „Можеме“ се сретна со граѓани н
Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со трговците и пред нив
Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6- Тетово 9- Струга 14- Велес 3- Охрид 10- Кавадарци 3- Гостивар 7- Гевгелија 2- Струмица 1- Крушево 1
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ново продолже
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секој чекор
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Маке
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На граѓанск

„Хенкел“ и „Саманта доо“ донираа производи на Црвен крст за лична хигиена во износ од 1.230.000 денари за најранливите категории

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

СДСМ најостро и целосно ги демантира објавените невистини од Бранко Геровски, тоа се тенденциозни лажни вести

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

УШТЕ ЕДНА БУДАЛАШТИНА НА ВМРОВЦИТЕ - Костадинов: Кочоска по налог на Мицкоски кочи поддршка од 90 милиони евра од Светската банка

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

НОРВЕШКА ЌЕ И ДОНИРА 300 000 ЕВРА НА МАКЕДОНСКАТА АРМИЈА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ВИСТИНСКА ГРАДЕЖНА ОФАНЗИВА ВО ПРИЛЕП: Целосно се гради инфраструктурата во наелбата Точила, значи патишта, водоводи, канализација, паркови!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

СПАСОВСКИ ЗА „27 АПРИЛ“: JАС И ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ПАРТИЈАТА, НЕ ДОЗВОЛИВМЕ НАСОБРАНИТЕ ЛУЃЕ ДА ОДАТ НАКАЈ СОБРАНИЕ ЗА ДА НЕ СЕ НАПРАВИ ПОГОЛЕМ ПРОБЛЕМ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

СКОПЈЕ Е ЕДИНСТВЕН ГРАД ВО СВЕТОТ КАДЕ ПЛОШТАДОТ Е ПРОДАДЕН ДА СЕ ГРАДИ ЗГРАДА, ДОДЕКА СУМ ГРАДОНАЧАЛНИК ОВА ЌЕ БИДЕ ЈАВЕН ПРОСТОР, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ ЗА ТРЕВНИКОТ ПРЕД ГТЦ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА ЗАЕВ, МИЦКО ВЕЧЕРВА ЌЕ ПЛАЧЕ НА ГЛАС: ЌЕ ИМ ДАДЕМЕ НА ГРАЃАНИТЕ СО НИСКИ ПЛАТИ И НЕВРАБОТЕНИТЕ ВАУЧЕРИ ВО ВРЕДНОСТ ОД 100 МИЛИОНА ЕВРА ЗА ДА КУПУВААТ ДОМАШНИ ПРОИЗВОДИ И УСЛУГИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Заев: Да го искористиме моментот за избори сега кога вирусот е совладан, здравјето е најважно

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Заев за Топ Тема: Ќе поднесеме кривична пријава за Наќе Чулев, не ја исполни својата обврска и во Струга дозволи да се прекршуваат мерките

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ЗАЕВ: МИТИНЗИТЕ ЌЕ ГИ ПРАВИМЕ НА БИХАЧКА И ПРЕКУ ВИДЕО СТРИМИНГ НА НЕТ И НА ТВ ЌЕ СТИГНЕМЕ ДО ГЛЕДАЧИТЕ КОИ СЕ ПОТЕНЦИЈАЛНИ ГЛАСАЧИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ: Со третиот пакет економски мерки директно внесуваме 500 милиони евра за јакнење на приватната и јавна потрошувачка

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ПОДЛО, НИСКО, РАСИПАНО: КУРТОНИТЕ ГО НАПАДНАА ФИЛИПЧЕ ДЕКА СЕ ЗБОГАТИЛ И СИ КУПИЛ СКАП ЧАСОВНИК, А ВИСТИНАТА Е ДЕКА ЧАСОВНИКОТ Е СТАР 7 ГОДИНИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: Имаме предност од 6 отсто пред ВМРО-ДПМНЕ, високиот рејтинг се должи на добрите економски мерки и политики

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Спасовски: Со брзата изградба на експресниот пат Штип-Кочани, го градиме забрзано и југоисточниот дел и продолжуваме да ја поврзуваме нашата земја, интензивно без посебно влијание на вонредната состојба заради коронавирусот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе