Одберете локација на пристап

Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид
Двата постоечки оператори поради условите предизвикани од Ковид – 19, се за одложување на постапката на доделување радиофреквенции за 5Г за следната година, додека ЕОЛО, заинтересираниот странски инвеститор, смета дека таа треба да се с

КОЈА БРУКА: СОПРУГАТА НА КАМЧЕВ И СИНОВИТЕ НА МИЈАЛКОВ ПРАВЕЛЕ КАРАНТИН ЖУРКА ВО РЕСТОРАН ДО МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО, ПОЛИЦИЈАТА ГИ ИСПОКАЗНИЛА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ОДЛИЧНА ИДЕЈА НА ПЕТРИТ САРАЧИНИ: МАКЕДОНЦИТЕ ДА ИМ ПОМОГНАТ НА АЛБАНЦИТЕ ДА ГО ПОРАЗИМЕ ДУИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Интервју Жарко Караџоски: Нема да се зарази тој што гласа, туку тој што не ги почитува мерките!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ДУИ КОНЕЧНО САМАТА ГО ПРИЗНА ОНА ЗА ШТО ДОЛГО БЕШЕ ОБВИНУВАНА: ДЕКА СЕ АЛБАНСКА ВЕРЗИЈА НА ВМРО ДПМНЕ, ЗНАЧИ ЛОПОВИ, БАРАБИ, БАГРА МАФИЈАШКА НЕПИСМЕНА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Кондарко: Деркоски си зема преголеми овластувања кои не се овластување на ДИК

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ ВЕТУВААТ ДЕКА АКО ДОЈДАТ НА ВЛАСТ ЌЕ ГО ОБЕШТЕТАТ НАРОДОТ ЗА ТРАНЗИЦИЈАТА КОЈА ТРАЕ 30 ГОДИНИ, ЗА ТОА ПЛАНИРААТ 1,5 МИЛИЈАРДИ ЕВРА ОД БУЏЕТОТ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ГАФ ИЛИ СЕ МРДНАЛ ОД УМОТ: ТРИ ПАТИ ВО СЛУШАВ ДЕНЕШНИОТ ГОВОР НА МИЦКОВСКИ И ПРОСТО НЕ МИ СЕ ВЕРУВА ШТО ЗБОРИ ЧОВЕКОТ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

БОГОЈЕСКИ: Албанец може да биде премиер на Македонија, но прво да ја добие довербата од сите граѓани и од оние во Штип и Струмица! Не може со програма само за Тетово и Гостивар, да се бара премиерски мандат!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ДОДЕКА МИЦКО БЕГА ОД ИЗБОРИ КАКО ЃАВОЛ ОД КРСТ, МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ ЈА ЗАСИЛУВА КАМПАЊАТА СО КОЈА СЕ ЗАКАНУВААТ ДА ГО ЗБРИШАТ ВМРО ОД ПОЛИТИЧКАТА МАПА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Бујар Османи, вицепремиер задолжен за Москва и Будимпешта

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Искрена благодарност за грижата – градоначалникот на Гази Баба, Борче Георгиевски се огласи од Инфективна

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ИСТОРИСКА НАСЛОВНА НА МАГАЗИНОТ ЊУЈОРКЕР СО СИТЕ УБИЕНИ ЦРНЦИ ОД СТРАНА НА ПОЛИЦИЈАТА ВО МИНАТОТО

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

ДУИ И ВМРО ДПМНЕ СЕ ОФИЦИЈАЛНО ВО КОАЛИЦИЈА - Џафери: Нека постигнат консензус за датумот, па ќе потпишам ново решение за изборите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Пендаровски ќе прогласи нова вонредна состојба ако партиите се договорат за датум

Претседателот на државата Стево Пендаровски е подготвен да донесе нова одлука за прогласување на вонредна состојба на територијата на цела држава, д...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ СО ПОМОШ НА ДУИ ПРАВАТ НОВ 27-МИ АПРИЛ - ЈА ТУРКААТ ЗЕМЈАТА ВО ТОТАЛЕН ХАОС: Деркоски не сака да свика седница без решение од Талат Џафери

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе