Одберете локација на пристап

Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска, денеска точно во 09 часот, заедно со другите членови од избирачкиот одбор, ја посетија Општинската изборна комисија на општина Гази Баба, за да ја земат потребната заштитна опрема,
фото: EPA-EFE/PANTELIS SAITAS Владата на денешната 76-та седница ги усвои протоколите што ги предложи Комисијата за заразни болести, а кои се однесуваат на работата на базените и на плажите во тек на пандемија со ковид-19. „Согласно
Во последните 24 часа се направени 973 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 30-Куманово 8-Дебар 1-Штип 13-Прилеп 5-Тетово 3-Струга 11-Велес 1-Битола 1-Охрид 2-Кавадарци 1-Гостивар 1-Пробиштип 1-Кратово 1-Св
На денешата 76-та седница Владата ја разгледа и усвои Информација за можноста на Република Северна Македонија да се приклучи кон глобалната набавка на вакцини за КОВИД-19, преку COVAX механизмот за обезбедување глобален и рамномерен пристап до
Владата на денешната седница донесе и измени и дополнувања на протоколите за работа на кафулињата и на угостителските објекти за исхрана со кои се укинуваат ограничувањата за седење на две лица на една маса, како и ограничувањето со кое се опре
Гостиварското обвинителство поднесе обвинителен предлог за гостиварецот кој пред неколку дена беше уапсен бидејќи му се закануваше на премиерот на техничката Влада на Фејсбук. -Осомничениот преку својот профил на социјалната мрежа Фејс
- ВМРО ДПМНЕ можеби ќе победи ама дали ќе направи влада, тоа е многу неизвесно. Миленко почна да плаче а уште има 2 дена до изборите. Тек има да плачат и да врескаат и да сечат вени од она што ќе ги снајде!
Владата на Република Северна Македонија најостро ги осудува нападите со говор на омраза врз новинарката Тања Милевска и врз кој било друг новинар и граѓанин воопшто.Владата цврсто стои зад слободата на говор и слободното новинарство и има нула толе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од денеска во
ремудрата Божја Промисла која ги устројува и води сите нешта кон спасение на човечкиот род, денеска уште еднаш го покажа своето блескаво човекољубие. Древниот и преславен храм на Премудроста Божја, соборното средиште на охридски архиепископи, непри
По повод прославата на националниот празник Илинден 2020 година, на денешната седница Владата заклучи Организацискиот одбор за прославата на националниот празник Илинден 2020 година да го предводи Оливер Спасовски, претседател на Владата на Реп
Секој напад врз новинарите е неприфатлив и треба да биде осуден. Новинарите треба да бидат во можност да ја работат својата работа ослободени од насилство, вознемирување и заплашување, реагира денеска Европската комисија во писмено соопштение,

Македонците ќе можат да одат во Црна Гора од 1 јуни

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: ВМРО-ДПМНЕ прави сериозна манипулација со бројките за смртност од коронавирусот и тоа е навистина загрижувачки!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Петар Богојески: Ние Македонците, конечно ќе си го исполниме сонот за Обединета Македонија во Обединета Европа!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Филипче: Имаме два избора, да ги почитуваме мерките или враќање на острите мерки

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Уписите во основните и средните училишта во јуни, на факултетите во август и септември

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Независен синдикат на полицијата: Спасовски и Чулев да се договорат и во јуни да се исплати награда за полицајците

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Породилното отсуство продолжува да важи до завршувањето на времените мерки

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО: Додека „Пошта“ работела со загуба од 10 милиони евра, 7 директори си платиле менаџерско осигурување за 45.000 евра

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Нинџа: Ми се заканија лица кои беа во придружба на ќерката на Чавков, а во затвор добивам закани и од политичари

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ЕК: Не може Македонија да функционира вечно со техничка влада, бојкотот на изборите мора да се избегне

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Дескоска: Ако не се продолжи вонредната – избори на 21 јуни, друга правна можност нема

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ОПАА 50 ЕВРА ЗА КАИШ, НАЌЕ ОТСЈАЈ ГО ПУШТИ ДОЛГОТО РАЧЕ НА ВМРО ВО НАРОДНАТА КАСА: МВР во итна постапка набавило 600 ремени за полицајците за 30 илјади евра

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Османи: Разликите не се ненадминливи, 5 јули е можен компромис за избори

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Пендаровски утре ќе одлучи за вонредната состојба, ќе свика лидерска ако Заев и Мицкоски ги приближат ставовите

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ДОКТОР ПАНОВСКИ: Ќе мора да се навикнеме дека дневно ќе умираат по 3 до 5 луѓе од Корона вирус, како што се умира од срцев удар и мозочен удар и за тоа нема што медиумите да известуваат!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе