Одберете локација на пристап

– Ратите на кредитите од финансиските друштва и лизинг компаниите се намалуваат за најмалку 70 отсто во следните три месеци за граѓаните, во насока на помош за надминување на ударите од Covid-19, напиша министерката за финансии Нина Ангеловск
Министерот за здравство Венко Филипче во интервју за „360 Степени“ зборуваше за тоа што би се случувало после пикот на коронавирусот во нашата земја кој засега е проектиран за крајот на април. „Сега се бориме со иницијалнио
Редици граѓани пред маркетите, месарниците и аптеките се создадоа попладнево, откако Владата прогласи 24 часовен полициски час за време на викенд во Куманово. Градот и улиците беа блокирани од автомобили од приградските населби, кои дојдоа да наба
Здравствениот систем е подготвен да апсорбира поголем број пациенти, кој се очекува со пикот на коронавирусот кон крајот на април, изјави министерот за здравство, Венко Филипче, на вчерашната прес-конференција. Министерството за здравство има на р
Толку многу пати, безброј пати, Мицковски се посрамоти и промаши пенал и не само што промаши туку топката отиде во неговиот гол! Еј во моменти кога цела нација се плаши дали ќе умре, или од Корона или од глад, да излезеш на тв и така лесно да се глу
Министерството за здравство реагираше дека невистинити се исказите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, изнесени во Само интервју на Канал 5, дека државата има тестови за коронавирусот за само неколку денови. Како што велат од министерствот
Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција рече дека Државниот инспекторат напавил увид во лабораторијата на Систина. -Државниот санитарен и здравствен инспекторат беше на увид, беа констатирани условите во лаборат
Владата на денешната 34-та седница донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денеска) до 05:00 часот во по
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „Само интервју“ на Канал 5, упати бројни критики до власта дека не води сериозна борба против пандемијата на коронавирусот. Тој рече дека Министерството за здра
- Помошта од Јанез Јанша ќе биде минорна споредена со таа што ќе стаса во понеделник од една наша братска владејачка партија од Европа, јас лично го замолив лидерот да ни помогне, во понеделник во Скопје ќе слета авион полн со респиратори, маски, р
На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа двајца пациенти. Едниот пациент на возраст од 70 години од Куманово кој од коморбидитети имал хипертензија и срцева слабост, неговиот резултат на Ковид-19 се уште не е готов. Другиот е

Ване Цветанов: Вдомувањето на докажаните слуги на режимот, е само доказ дека Мицко се подготвува за возобновување на режимот

Вдомувањето на докажаните слуги на режимот, е само доказ дека Мицко се подготвува за возобновување на режимот.Останува граѓаните да одлучат да...

Повеќе

КОГА ЌЕ ГО ВИДИТЕ КАЛАЈЏИЕВ ОВИЕ ДЕНОВИ НА ТВ ДЕБАТА КАКО ЗБОРИ ЗА СЈО, НЕКА ВИ ТЕКНЕ НА ОВАА ФОТКА!

Повеќе

Еј човече, ние сме луда држава, професори на правен факултет без срам не убедуваат дека МАФИЈАТА треба да биде спасена и тоа било добро за државата?!?!

Еј луѓе, професори на ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ НА УКИМ, значи инкубаторот на македонското право, изворот од кој излегуваат идните судии, обвинители, адвокати, ...

Повеќе

(ВИДЕО) Мираковска: Во работната група за законот за ЈО учествуваа и меѓународни странски обвинители

Повеќе

Забрчанец: Владата предводена од СДСМ успеа пропагандата да ја претвори во транспарентност!

На вечерашната програмска трибина на СДСМ „Агенда 20 – 24 – Отворена Власт” националниот коодинатор за стр...

Повеќе

Морам да признаам дека ВМРО ДПМНЕ ме изненадија, во моментов тие ми наликуваат на бригада терористи самоубијци на Ал Каеда качени во еден од авионите од 11-ти септември во Њујорк!

Некој да ми кажуваше дека ВМРО ДПМНЕ ќе батали и ПР и програма и каков и да било обид да се вратат на власт и дека се ќе фрлат на една карта а тоа е...

Повеќе

(ВИДЕО) Деспотовски распали по Мицкоски во „Само вистина“: Не може Мицкоски да уценува со политичка криза, тоа е неодговорно, да се закануваме со криза доколку не биде по наше

Ако Мицкоски посакува криза, државата може да се движи во тој правец, но таква уцена би била неоговорна, ги коментираше директорот на Фондот з...

Повеќе

(ВИДЕО) ТАЖНО Е ДА СЕ ГЛЕДА ДЕНОВИВЕ САФЕТ БИШЕВАЦ НА ТВ: Сирот ги брани кој знае од кои причини баш оние кои ја затворија А1 телевизија и го оставија 10 години без работа!

Повеќе

ЕУФОРИЈАТА ВО ВМРО ДПМНЕ ЗАЗЕМА ЗАГРИЖУВАЧКИ РАЗМЕРИ, СВЕСНИ СЕ ДЕКА ЌЕ ГО ОБЕРАТ БОСТАНОТ ЗЕЛЕН

Повеќе

НЕМА ЗАБОШОТУВАЊЕ, ТУКУ АПС И ОТКАЗ: Советник на Филипче доби отказ-бил фатен со марихуана

Горјан Гилевски не е повеќе ангажиран со работа во Министерство за здравство и тој не е советник во кабинетот на министерот Филипче, соопштија од ...

Повеќе

Заев – Адемоски: Имаме потенцијал за размена од една милијарда долари, новата влада да назначи министер за туризам

Да се рeализира иницијативата за формирање слободна индустриска зона во гевгелиско-струмичкиот регион, да се имплементира во целост билатералн...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Повеќе од јасно е дека Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не сакаат Закон за СЈО, нека покажат дека не го опструираат законското решение

„Повеќе од јасно е дека Христијан Мицкоски и опозицијата не сакаат законско решение за јавното обвинителство и затоа ги повикувам да ме демант...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Компаниите со турски капитал се двигател на македонска економија и едни од најголемите работодавачи и инвеститори во земјава

„Денеска сме во многу значајна комора - МАТТО, која е репрезент на нашето пријателство со Република Турција. Сериозен израз на инвестиции од м...

Повеќе

Делегација на СДСМ положи свежо цвеќе по повод 148 години од раѓањето на Гоце Делчев

По повод 148 години од раѓањето на еден од највлијателните херои на македонската државност, Гоце Делчев, партиска делегација на СДСМ во состав...

Повеќе

НЕУМОРЛИВИОТ ВЕНКО ФИЛИПЧЕ Е НА НУКЛЕАРНО ГОРИВО: На Клиниката за радиотерапија и онкологија воведовме психосоцијална поддршка за пациентите и нивните семејства!

Се грижиме за подобро здравје на нашите пациенти. За првпат обезбедивме психолошка поддршка на пациентите со онколошки заболувања и оваа поддршка е ...

Повеќе