Одберете локација на пристап

Вработена сум во фирма која ме прати на терен во Струмица. Партиски сум членка на СДСМ па се запознав со сопругата на Вице Заев и се дружевме речиси еден месец во Струмица. Прво, просто е чудо како во Струмица нема повеќе заразени од Корона, затоа
✅Денеска со вицепремиерката за економски прашања, Мила Царовска бевме во посета на стопанствениците во индустриската зона во Пинтија. При посетата, со сопствениците и менаџерските тимови на компаниите разговаравме за ситуацијата во која тие се нао
- Еден месец пред Македонија да потпише партнерство за мир со НАТО, на Киро му прават атентат, најверојатно од ФСБ, руската тајна служба. Сите ние мислиме дека се Србите тие што го направија тоа, но можно е да се работи за руската. Јанко Бачев во
Мистериозно се запали нуклеарната централа во ИРАН во која се произведуваше нуклеарно гориво во центрифуги кои збогатуваа ураниум. Се чини тајната служба на Израел, МОСАД, која се смета за една од најмоќните тајни служби после ЦИА секако, спроведе
„Оваа Влада најмногу инвестирала во последниве 30 години во Гази Баба. Мисајловски кој слугуваше на режимот и беше министер во таа Влада, денеска во Гази Баба ветува ќе вложува. Зошто не вложуваше кога беше министер, кога многу работи зависеа
Поздрав до и од моето теарце.Се грижев и ќе продолжам да се грижам за вашето здравје.Секоја куќа сум ја посетил при секоја ваша потреба.Време е со ваша подршка и со соработка со почитуваните тука присутни колеги идни пратеници да ги решаваме крупни
Со секој изминат месец, вели градоначалникот Саша Богдановиќ, висината на пеналите расте, па според моменталната состојба на терен и динамиката на одвивање на градежните работи, сумата може да стигне и до 10 милиони денари месечно; - Од презентац
Ние како политичка партија која доаѓа со едно опозициско искуство сме спремни да преземеме обврска да владееме, вели во разговор за Фокус Аријанит Хоџа, генерален секретар на БЕСА, која на претстојните избори настапува во предизборна коалиц
Во дуелот на Удинезе и Џенова каде настапуваат македонски репрезентативци Пандев и Несторовски, одиграа нерешено 2:2. Првиот гол за гостите го постигна капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев за во тој момент намалување
Укинувањето на Преспанскиот договор што го најавува ВМРО-ДПМНЕ е еднакво на затворени граници, повторно враќање на диктатура, целосна изолација. Укинувањето значи пропаст на економијата, целосен пропаст и на земјата и на народот Пишув
„Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари, за секој стечаен работник, 12.000 во државата, домашна платежна картичка за купување домашни производи. За секој

Костадинов: Социјалeн работник во Центарот за дневен престој за децата со посебни потреби, активист на ВМРO ДПМНЕ, барал сексуални услуги за завршување услуга

Партијата ВМРО-ДПМНЕ ја тресат скандали, а тоа е една од причините зошто не сакаат избори во јуни, истакна портпаролот на СДСМ, Костадин Коста...

Повеќе

БЕСА: Секој обид за пролонгирање на изборите оди на штета на граѓаните

Соопштение на БЕСА: Централното претседателство на Движењето БЕСА, на онлајн состанокот што се одржа вчера (19.05.2020) разговараше за актуелната п...

Повеќе

НА ОВОЈ НЕ МУ ИДЕ ПАМЕТ - ЈАНКО БУРЕК: ТРЕБА ДА ГИ УБИЕМЕ СИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ВО ЗЕМЈАВА И ДА ГИ НАБИЕМЕ НА КОЛЕЦ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Мерко за дивоградбите: Не да рушиме, се ќе им дадеме да градат, баш нè брига што нè напаѓате

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Манчевски на ТВ 24: Чулев на ниту една седница на Влада на која се дебатираше за ребалансот на буџетот не спомна предлог за доделување награди на припадниците на МВР

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ФУРКАН САЛИУ ЗА ОДЛУКАТА НА МВР ДА НЕ ГИ КАЗНИ БОДИГАРДИТЕ НА ЧУЛЕВ КОИ САКАА ДА ГО ТЕПААТ: Пораката е јасна, ви благодарам МВРО

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Костадинов: Обвинителството отвора предмет за „црните пари“ за перење на Александар Николоски

ВМРО-ДПМНЕ го тресат скандали и тоа е една од причините зошто не сакаат избори, порача портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов во вечерашното издани...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАНЧЕВ: СЕ ЧУДАМ ОД КАЈ МИ Е ТАЛЕНТОТ ЗА ФУБДАЛ, КОГА ЌЕ МИ ТЕКНЕ ТАТКО МИ Е ОД СТРУМИЦА, МОЖЕ ТОА Е ОДГОВОРОТ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ВО КОНДОВО ИМА ЖЕСТОКИ МОМЦИ: 18-годишник со пластичен пиштол на слепоочницата држел полицаец во заложништво, колегата пукал во воздух...

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Манчевски: Утре ќе се знае каков полициски час ќе има за викенд

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА МАНЧЕВСКИ: Дел од новозаразените се резултат на литијата во Струга и ифтарските вечери

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------...

Повеќе

НАРОДОТ СЕ ОПУШТИ, ЕВЕ ЗОШТО СЕ БАРА КАРАНТИН ЗА ВИКЕНДОВ: Нови 40 случаи со Ковид-19, почина пациент од Прилеп, излекувани 11 пациенти

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ДАРКО ПАНЧЕВ: ВО НАШЕ ВРЕМЕ НЕМАШЕ КОМПЈУТЕРИ ПА ПО ЦЕЛ ДЕН МЛАТЕВМЕ ФУДБАЛ НА УЛИЦА И ИМАВ СРЕЌА ДА МЕ ПРИМЕТИ КИРИЛ ДОЈЧИНОВСКИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЖАЛНА МАКЕДОНИЈО, ТЕБЕ НЕ ТЕ СПАСУВА НИ НАТО НИ ЕУ НИ ММФ НИ НАСА: Несовесни битолчани откорнале над 700 садници и истите си ги пресадија во своите домови и дворови

Битолчани кои себеси се доживуваат како граѓани на конзулска Битола никако не се менуваат и што е најлошо, не ги менуваат ни своите навики. Само шт...

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО БАРАЛ ДА СЕ СЛУШНЕ СО ПЕНДАРОВСКИ - МОЖЕТЕ ЛИ ОВА ДА ГО ЗАМИСЛИТЕ ВО ЕРАТА НА ФИКУСОТ ХОРХЕ КОГО 10 ГОДНИ НИКОЈ НЕ ГО ПРАШУВАШЕ НИТУ ВО ВИЛАТА ВОДНО ЗА НАЈБАНАЛНИ СИТНИЦИ?!

Нашиот Стево полека заличува на она што беше Глигоров во 90-тите, претседател кого сите го бараат ако сакаат нешто да истуркаат или па да дознаат шт...

Повеќе