Одберете локација на пристап

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од задутре се воведува дополнителна забрана за движење на граѓаните, односно се продолжув
Погледнете ја политичката величина од светски калибар на Заев. Голтна кнедла и го прими со широка прегратка и насмевка загарот на Орбан, Сијарто кој дење ноќе прави мајмунарии против СДСМ но и против нашата земја. Мафијашки го изнесоа Груевски
Vo sorabotka so Opstinskite krizni stabovi na najpogodenite gradovi od korona virusot, Kumanovo i Debar, semejstvoto na Zoran Zaev so pomos na volonterite od strumickiot opstinski krizen stab i humanitarni nevladini drustva, Vo tekot na denesniot d
52 годишен полицаец од Куманово денеска починал, а вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус. Според информациите кои ги пренесе Телма полицаецот бил ангажиран на новиот граничен премин Белановце кон Косово. Последните десетина дена не
Во услови на прогласена пандемија од ковид-19, Клиниката Жан Митрев непречено нуди здравствени услуги за сите пациенти и ги превзема сите мерки и протоколи за заштита на пациентите и вработените. – За оние кои не можат да дојдат во клиниката
На осигурениците на кои им се ускратени правата од задолжителното здравствено осигурување поради нередовно уплаќан придонес или уплатата на придонесот задоцнила повеќе од 60 дена, односно имаат долг за неплатен придонес, можат во здравственит
Медицинската сестра од Домашна посета била заразена со коронавирус од лице кое во Итната медицинска помош побарало да му биде ставена ампуларна терапија и инфузија, но кога бил прашуван по телефон, не кажал дека очекува резулати за КОВИД-19, дали и
Борис Џонсон вчера беше однесен во болница а денеска е ставен на респиратор. Додека е во болница ќе го менува министерот за надворешни Доминик Рааб. Во Британија бројот на заразени се искачи на 51 000 а бројот на починати на 5500.
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки. Како што објави Османи, од среда полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, додека за време на викенд 24
Мактел дознава дека откако успеа да обезбеди помош од Јанез Јанша и Виктор Орбан, Мицковски овие денови фатил 24/7 да врти телефони од една листа која ја нашол на интернет. Речиси успеал сите да ги добие и сите решиле да пратат авиони од типот Иљу
Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена утрово. Станува збор за првиот пациент од Кочани кај кого беше дијагностициран ковид-19. Во ов

ЦЕЛ ЗАПАДЕН СВЕТ СЕ ОБИДУВА ДА ГИ УБЕДИ ВМРОНИТЕ - Жбогар: Законот за ЈО да се донесе првенствено за граѓаните, за да веруваат во правда и неказнивост

Евроамбасадорот во земјава кој денеска ја претставуваше новата методологија на Европската унија, ја повтори пораката што им ја испрати еврокомесарот...

Повеќе

Зајкова: Студентите ќе добиваат поздрав оброк, пратениците го изгласаа предлогот на ЛДП

Редовните студенти од државните и приватните универзитети од наредната академска година ќе добиваат субвенциониран оброк од 120 денари дневно. Предл...

Повеќе

(ВИДЕО) МОЖЕБИ Е СТОКХОЛМ СИНДРОМ, НО ДОСАДНО Е ВО ЗЕМЈАВА БЕЗ ГРУЈОВОТО ЛУДИЛО!

Линк до едно видео кое е есенција на Груевизмот, овде.

Повеќе

ТЕЖОК И ТАЖЕН ЖИВОТ ИМАЛА НАШАТА АТИЏЕ, ПРОБАЈТЕ ДА НЕ СЕ РАСПЛАЧЕТЕ НА ИНТЕРВЈУТО НА АТИЏЕ ЗА ПОРТАЛОТ ФАКУЛТЕТИ

Секогаш сонувала да има маж и две ќеркички. Сонот не и се исполнил. Посакала да се самоубие кога кучето на соседот ја искасало до таа мера да има 6...

Повеќе

ЗБОРОТ СИ Е ЗБОР - НАМЕСТО ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА, АРАЧИНОВО ДОБИ КАНАЛИЗАЦИЈА!

„Во екот на политичките промени додека некои зборуваа и ги плашеа граѓаните со федерализации и кантонизации, ние ветивме дека овде во Арачинов...

Повеќе

Стартува изградбата на комбинирано игралиште во Ѓорче

Почна изградбата на комбинирано игралиште кај новиот комплекс згради-ДУП Спортски терени. Како што информираат од Општина Ѓорче Петров, станува збо...

Повеќе

Заев: Можам да коалицирам со сите, Мицкоски не може поради национализмот

Разговарам со сите политички партии што ќе настапат на избори, јас сум добар пријател со сите и верувам дека ќе го направиме најдоброто што може, из...

Повеќе

Заев: Има време да се донесе Законот за јавно обвинителство, може во среда на 12-ти да се стави на гласање

Има време да се донесе Законот за јавно обвинителство, верувам дека до крајот на викендот Владата може да го пушти законот со прифатените забелешк...

Повеќе

ВИСТИНАТА ЗА ТОА КОЈ ГО СМЕНИ РЕЖИМОТ

Повеќе

(ВИДЕО) Миленко го обвини Сотир Костов дека му зел 10 илјади евра на Митко Јанчев за телевизија, и дека нит телевизија направил, нит ништо

Линк до видеото, овде.

Повеќе

(ВИДЕО) МИЦКОВСКИ: За старата табла со старото име ќе ја прашате Мизрахи, ја ништо не знам за тоа!

Повеќе

Дваесет и три фантастични филмови кои се сметаат за филмско културно наследство но кои сепак не добиле оскар!

Дипломец во 1967ма изгубил од исто така фантастичниот филм "Во жештината на ноќта" со Сидни Поатје. Ај ќе речете во овој случај академијата во Холи...

Повеќе

ШОКАНТНО: ДРИСЛА МУ ГО ПЛАЌАЛА АДВОКАТОТ НА САШО МИЈАЛКОВ, 4000е МЕСЕЧНО ЛАПАЛ ШВРГОВСКИ!

Вработениот во Дрисла, кој живе во Австралија, а примал плата со месеци е кумашин на поранешниот јавен обвинител Љупчо Шврговски, дознава ...

Повеќе

Усје: Резултатите покажаа дека користиме гориво кое е еколошки безбедно

Цементарница УСЈЕ денеска преку соопштение посочува дека резултатите од вонредната контрола на алтернативното гориво за потребите на компанијата ушт...

Повеќе

ТЕ ТО: Лага и лицемерие се обвинувањата на Хаџи Мишев

Во врска со прес-конференцијата на претставници на Топлификација АД Скопје, одржана на ден 06.02.2020 година, четврток, од Друштвото за производство...

Повеќе