Одберете локација на пристап

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од задутре се воведува дополнителна забрана за движење на граѓаните, односно се продолжув
Погледнете ја политичката величина од светски калибар на Заев. Голтна кнедла и го прими со широка прегратка и насмевка загарот на Орбан, Сијарто кој дење ноќе прави мајмунарии против СДСМ но и против нашата земја. Мафијашки го изнесоа Груевски
Vo sorabotka so Opstinskite krizni stabovi na najpogodenite gradovi od korona virusot, Kumanovo i Debar, semejstvoto na Zoran Zaev so pomos na volonterite od strumickiot opstinski krizen stab i humanitarni nevladini drustva, Vo tekot na denesniot d
52 годишен полицаец од Куманово денеска починал, а вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус. Според информациите кои ги пренесе Телма полицаецот бил ангажиран на новиот граничен премин Белановце кон Косово. Последните десетина дена не
Во услови на прогласена пандемија од ковид-19, Клиниката Жан Митрев непречено нуди здравствени услуги за сите пациенти и ги превзема сите мерки и протоколи за заштита на пациентите и вработените. – За оние кои не можат да дојдат во клиниката
На осигурениците на кои им се ускратени правата од задолжителното здравствено осигурување поради нередовно уплаќан придонес или уплатата на придонесот задоцнила повеќе од 60 дена, односно имаат долг за неплатен придонес, можат во здравственит
Медицинската сестра од Домашна посета била заразена со коронавирус од лице кое во Итната медицинска помош побарало да му биде ставена ампуларна терапија и инфузија, но кога бил прашуван по телефон, не кажал дека очекува резулати за КОВИД-19, дали и
Борис Џонсон вчера беше однесен во болница а денеска е ставен на респиратор. Додека е во болница ќе го менува министерот за надворешни Доминик Рааб. Во Британија бројот на заразени се искачи на 51 000 а бројот на починати на 5500.
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки. Како што објави Османи, од среда полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, додека за време на викенд 24
Мактел дознава дека откако успеа да обезбеди помош од Јанез Јанша и Виктор Орбан, Мицковски овие денови фатил 24/7 да врти телефони од една листа која ја нашол на интернет. Речиси успеал сите да ги добие и сите решиле да пратат авиони од типот Иљу
Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена утрово. Станува збор за првиот пациент од Кочани кај кого беше дијагностициран ковид-19. Во ов

ГОРЧЛИВ КОМПРОМИС - МАФИЈАТА ПОРАЗЕНА, ПАРТИСКОТО СЕДИШТЕ НА ВМРО ДПМНЕ ДОБИ ШАНСА ДА СЕ СПАСИ: Независните пратеници од ВМРО ДПМНЕ успеале да ги олеснат случаите Талир 1 и Талир 2 во кои е запленето партиското седиште!

На барање на пратениците што беа исклучени од ВМРО-ДПМНЕ прислушуваните разговори нема да бидат докази во судските процеси „Талир “1 и &...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЕФТИМ КЛЕТНИКОВ: Ѓорѓе Иванов се исплаши и не го спроведе тајниот договорот со Путин - да поднесе процес во ООН за поништување на договорот од Преспа!

Повеќе

АТИЏЕ НА ОСКАРИТЕ НОСИ НАРОДНА НОСИЈА

Повеќе

(ВИДЕО) МАЛКУ ЛУЃЕ ВО ЗЕМЈАВА ЗНААТ, НО НИЕ ВЕЌЕ ЕДНАШ ИМАМЕ ДОБИЕНО ОСКАР, ГИШ ВО 1999-ТА!

Повеќе

(Фото) Пицула, Фајон и Флекенштајн: Вие сте сонце во регионот – ја имате нашата целосна поддршка

Лесно е да се заложиме за вас кога сте позитивен пример, рекоа европратениците Тања Фајон и Тонино Пицула на средбата со претседателот на СДСМ, Зо...

Повеќе

СЕ ОГЛАСИ И ЗАЕВ ПО ВЕСТА ДЕКА СЕ СОБРАНИ 80 ГЛАСОВИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈО: Законот гарантира дека сите судски процеси кои произлегуваат од СЈО ќе добијат своја правна разрешница пред надлежните судови, низ професионална и фер постапка, базирана на докази

Zoran Zaev Вечерва е постигната доволно добра основа за да почне процедурата за носење Закон за јавно обвинителство. Очекувам Владата вечерва да ...

Повеќе

(ВИДЕО) МАНЧЕВСКИ: АЛАЛ ДА ИМ Е НА ДЕЧКИТЕ ОД МЕДЕНА ЗЕМЈА, ГОЛЕМ УСПЕХ НАПРАВИЈА

Повеќе

(ВИДЕО) На најголемиот брод на светот се готват 30 000 порции со храна секој ден!

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА ТЕЛМА: Власта обезбеди 2/3-тинско мнозинство за законот за Јавно обвинителство!

Власта обезбеди 80 гласови за законот за јавно обвинителство, дознав Телма од владини извори. За вечервa во 22 часот е закажaна седница на владата ...

Повеќе

ДРАМА ВО СОБРАНИЕТО: Луѓето на Груевски и Мицкоски ги тероризираат пратениците што сакаат да гласаат за законот за ЈО, фрчат закани, поткупи, убедувања 24/7!

Од низа извештаи од теренот, поткрепени со фотографии, изјави и извадоци од социјалните мрежи, се формира сликата за офанзивата на политичкото подзе...

Повеќе

ЦРТАНИОТ ФИЛМ ТОМ И ЏЕРИ НАПОЛНИ 80 ГОДИНИ: Децата од цел свет растат со креацијата на дуото аниматори Хана и Барбера од САД

Целата сторија на ББЦ

Повеќе

ЖУТИ КОМБИЊА, АЛБАНЦИ ОД СЕРАВА, ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА ЌЕ ГО РЕВИДИРАМЕ, КАМПОВИ ЗА БЕГАЛЦИ, КАНТОНИЗАЦИЈА, ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА, НЕМАЛО НОВА ТАБЛА - МИСТЕРИЈА: ЗОШТО НА ВМРОВЦИТЕ НЕ ИМ Е СРАМ КОГА ДРСКО ЛАЖАТ?!?!

Сите политичари лажат. Но ВМРОВЦИТЕ маме ебат човече! Сите политичари малце ги филуваат бројките, ветувањата, гафовите на противниците, пумпаат, фи...

Повеќе

СДСМ ИЗВАДИ ТЕШКА АРТИЛЕРИЈА ПРОТИВ ЗАЛУТАНАТА ВЕТЕРИНАРКА: Не само што крши Устав, Мизрахи дрско лаже, нова табла има, таа е олицетворение на груевизмот и работи против ЕУ и НАТО

Послушничката на Христијан Мицкоски и кадарот на Груевски Рашела Мизрахи не само штого крши Уставот и го загрозува членството во НАТОи ЕУтуку и дрск...

Повеќе

О БОЖЕ ГОСПОДЕ, ВЕТЕРИНАРКАТА СКРОЗ ЗАБЕГА: СПОРЕД МИЗРАХИ, ДЕМОКРАТСКО ПРАВО БИЛО НА СЕКОЈ МИНИСТЕР КАКВА ТАБЛА ЌЕ ИМА ВО МИНИСТЕРСТВО??!?!?!

Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи денеска изјави дека таблата поставена пред Министерството е наследена. Како што појасни, не...

Повеќе

ЦЕЛА ДРЖАВА ЌЕ НАВИВА ДО ДОЦНА ВО НОЌТА: Оскарите ноќеска ексклузивно на Телма!

Во театарот „Долби“ во Лос Анџелес ноќеска ќе бидат соопштени добитниците на Оскар за 2019 година во24 категории, според гласањето на чл...

Повеќе