Одберете локација на пристап

Далеку е Конче од Велгошти, Охридско...
Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците на 27-ми април и со храброто соочување со режимот со објавувањето на бомбите, за тоа треба сериозни
Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од предизборните активности, на промотивен штанд на коалцијата „Можеме“ се сретна со граѓани н
Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со трговците и пред нив
Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6- Тетово 9- Струга 14- Велес 3- Охрид 10- Кавадарци 3- Гостивар 7- Гевгелија 2- Струмица 1- Крушево 1
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ново продолже
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секој чекор
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Маке
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На граѓанск

(ВИДЕО) ДРАМА ВО МВР: Новинарите му се нафрлија на Наќе Чулев - Зошто само Ден Дончев е повикан а не и Мицковски кој со Кичеец објаснува за нелегално финансирање со пари од Орце Камчев а му ветува амнестија за Империја?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО НАЌЕ ЧУЛЕВ: ТОЧНО ЛИ Е ДЕКА СТЕ ЈА ОДНЕЛЕ ФАМИЛИЈАТА НА ДРЖАВЕН ТРОШОК НА ОДМОР ВО ОХРИД ВО ВЛАДИНА ВИЛА?!

Повеќе

(ВИДЕО) МИЦКОВСКИ СЕ ИСПЛАШИ ОД НОВИНАРИТЕ: АРМИЈА OD 20 НОВИНАРИ ГО ЧЕКАШЕ ПРЕД ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА БЕКО КАДЕ ТРЕБАШЕ ДА ДАДЕ ИСКАЗ ЗА СКАНДАЛОТ СО КАФАНАТА ВО ДЕБАР МААЛО!

Повеќе

ШОКАНТНА БОМБА НА ЉУБЧО: ВО 2000-ТА, УЈП НАЈДЕ 6 МИЛИОНА МАРКИ ДАНОЧНО ЗАТАЈУВАЊЕ ВО СИЛЕКС, НО ГРУЕВСКИ КАКО МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ ГО ЗАТАШКА ТОА, И СТАНАА НАЈДОБРИ ДРУГАРИ СО ЅИНГО УШТЕ ТОГАШ!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНА БОМБА НА ГЕОРГИЕВСКИ: САШО МИЈАЛКОВ И КЉУСЕВ ШВЕРЦАА ОРУЖЈЕ ЗА СРБИЈА ВО 1999-ТА, НА БАРАЊЕ НА САД МОРАВ ДА ГИ СМЕНАМ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Царовска во Центар: Го вративме достоинството на најранливите категории

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

ШЕФИЦАТА НА УЈП СО ИЗЈАВА НА ДЕНОТ - Лукаревска: Велат Македонијо исправи се, а 11 години не клекнаа сите на колена

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ГИ ЗАКОПАА СЕКИРИТЕ, СЕ СМИРИЈА: МАКСО ПРИСУТЕН НА ТРИБИНАТА ВО КУМАНОВО, ЗАЕВ ГО ПОФАЛИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Зекири од Куманово: Ќе го поразиме ДУИ, како што ги поразивме ВМРО-ДПМНЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ГУРУТО НА МАРКЕТИНГОТ, ПЕТРОВ: ЗАЕВ ИМА НЕШТО ШТО ДРУГИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ВО МАКЕДОНИЈА ГО НЕМААТ…

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Царовска во Македонски Брод: СДСМ е партија која што препознава родова еднаквост и економски ги јакне жените

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

Заев на средба со пензионери од Штип: Најниските пензии ги зголемуваме за 21%, грижата за сите продожува уште повеќе, уште подобро!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------...

Повеќе

НИКОЛОВСКИ: После 30 години, ова е прва нова градинка изградена во Штип, замислете!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: МИЦКОВСКИ Е ОД ОНИЕ НЕИЗЖИВЕАНИ МАЖИ ШТО НА 50 ГОДИНИ ПОЧНУВААТ ДА ЛУМПУВААТ ПО КАФАНИ ЗАТОА ШТО ВО МЛАДОСТА БИЛЕ БУБАЛИЦИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ИМАЛО КУРТУЛ, ЌЕ СПАСИМЕ ЖИВА ГЛАВА: Кина успешно тестира вакцина против Ковид – 19: Создадени антитела кај 100 отсто од волонтерите кои ја примиле

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе