Одберете локација на пристап

Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците на 27-ми април и со храброто соочување со режимот со објавувањето на бомбите, за тоа треба сериозни
Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од предизборните активности, на промотивен штанд на коалцијата „Можеме“ се сретна со граѓани н
Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со трговците и пред нив
Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6- Тетово 9- Струга 14- Велес 3- Охрид 10- Кавадарци 3- Гостивар 7- Гевгелија 2- Струмица 1- Крушево 1
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ново продолже
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секој чекор
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Маке
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На граѓанск
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Нивната лог

ЌЕ СЕ СПАСИМЕ ОД ПАНДЕМИЈАТА: Американската фармацевтска компанија МОДЕРНА пронајде вакцина за Корона, вакцината дава резултати во првичните тестирања!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЗЛАТКО МАРИН: Денеска ја одбележавме 148-годишнината од раѓањето на истакнатиот македонски револуционер Јане Сандански

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Сугарески: Инвестираме преку 1 милијарда евра во инфраструктурата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ОРДАНОВСКИ: Како што стојат работите, целиот напор на опозицијата е да не дојде до избори, секако не наскоро, тешко и за септември, а можеби ни зимава. Криза им треба, по секоја цена

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СИТЕ УСРАНИ ОД СТРАВ ОД ИЗБОРИТЕ, ЗНААТ ДЕКА СДСМ ЌЕ ГАЗИ И ВО ДВАТА ТАБОРА, САМО ЗАЕВ НАСМЕАН ОД УВО ДО УВО: Што сте се исплашиле од изборите, нема бегање, датумот е 21-ви јуни!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ: БОГ ДА ЧУВА И ДА БРАНИ ОД ОДНЕСУВАЊЕТО НА МИЦКОВСКИ, ИЗБОРИ НА 21-ВИ ЈУНИ ЗАТОА ШТО СЕ ДРУГО Е НЕСЕРИОЗНО И НА ШТЕТА НА ДРЖАВАТА!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

СКОПЈАНИ УШТЕ ШАМПИОНИ ВО НЕОДГОВОРНОСТ: Денеска 25 новозаразени од кои 16 во Скопје!

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 8 оздравени пациенти. - Скопје 7 - Прилеп 1 Во изминатите 24 часа направени се 286 тестирања, а...

Повеќе

Битиќи: Викенд без ДДВ ќе биде со поврат на данокот за оние кои скенираат сметки!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

БРАВО: Судиите од Апелација донираа 487.500 денари од априлската плата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Расположението кај Мицкоски и Јанушев пред да влезат на лидерска средба

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОЧНА ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА КАЈ ПЕНДАРОВСКИ, МИЦКОВСКИ ЈА ДОНЕСЕ СИЉАНОВСКА ВО ОБИД ДА СЕ СПАСИ ОД ИЗБОРИ!

Повеќе

ЕФТОВ ГО ЗАКОПА ВМРО ДПМНЕ ЗА ОВИЕ ИЗБОРИ: Кога ќе ги слушате ВМРОВЦИТЕ на овие избори кога зборат за ПРЕДАВСТВАТА на Заев, да знаете дека тие учествуваа во сите тие предавства со самото тоа што не се ни обидоа да ги спречат!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

НСДП: Неопходно е брзо одржување на парламентарни избори

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Васко Ефтов за Мицкоски: Најголем политички лузер на избори, катастрофално поразен како носител на листата за Скопје

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

БРАВО: ПОЧНА РУШЕЊЕТО НА ПАРАПЕТЧЕТО НА ГРУЈО ВО ГРАДИШТЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе