Одберете локација на пристап

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од задутре се воведува дополнителна забрана за движење на граѓаните, односно се продолжув
Погледнете ја политичката величина од светски калибар на Заев. Голтна кнедла и го прими со широка прегратка и насмевка загарот на Орбан, Сијарто кој дење ноќе прави мајмунарии против СДСМ но и против нашата земја. Мафијашки го изнесоа Груевски
Vo sorabotka so Opstinskite krizni stabovi na najpogodenite gradovi od korona virusot, Kumanovo i Debar, semejstvoto na Zoran Zaev so pomos na volonterite od strumickiot opstinski krizen stab i humanitarni nevladini drustva, Vo tekot na denesniot d
52 годишен полицаец од Куманово денеска починал, а вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус. Според информациите кои ги пренесе Телма полицаецот бил ангажиран на новиот граничен премин Белановце кон Косово. Последните десетина дена не
Во услови на прогласена пандемија од ковид-19, Клиниката Жан Митрев непречено нуди здравствени услуги за сите пациенти и ги превзема сите мерки и протоколи за заштита на пациентите и вработените. – За оние кои не можат да дојдат во клиниката
На осигурениците на кои им се ускратени правата од задолжителното здравствено осигурување поради нередовно уплаќан придонес или уплатата на придонесот задоцнила повеќе од 60 дена, односно имаат долг за неплатен придонес, можат во здравственит
Медицинската сестра од Домашна посета била заразена со коронавирус од лице кое во Итната медицинска помош побарало да му биде ставена ампуларна терапија и инфузија, но кога бил прашуван по телефон, не кажал дека очекува резулати за КОВИД-19, дали и
Борис Џонсон вчера беше однесен во болница а денеска е ставен на респиратор. Додека е во болница ќе го менува министерот за надворешни Доминик Рааб. Во Британија бројот на заразени се искачи на 51 000 а бројот на починати на 5500.
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки. Како што објави Османи, од среда полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, додека за време на викенд 24
Мактел дознава дека откако успеа да обезбеди помош од Јанез Јанша и Виктор Орбан, Мицковски овие денови фатил 24/7 да врти телефони од една листа која ја нашол на интернет. Речиси успеал сите да ги добие и сите решиле да пратат авиони од типот Иљу
Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена утрово. Станува збор за првиот пациент од Кочани кај кого беше дијагностициран ковид-19. Во ов

ЗИКИ ГИ ИЗВАДИ ТОПОВИТЕ: Груевизмот беше стабилен систем само за тие што беа во дворот на Груевски, за другите беше ИДЕ ДУНАВ!

- Смешна е тезата дека Груевизмот бил стабилен сигурен систем а сега било хаотично. Стабилно беше за тие што беа во дворот на Груевски, особено за т...

Повеќе

ЗИКОВ ГО ЗАКОПА СТЕВЧЕТА: Незамисливо беше, рамно на научна фантастика во Груевизмот јавен обвинител кој побарал мито да отиде во притвор, сега секој што ќе се огреши завршува во ќорка, без разлика дали е од вашите или од нашите!

- Во Груевизмот, судиите и обвинителите бараа мито ама беа заштитени од режимот, сега секој што ќе се огреши од законот завршува во притвор и нема м...

Повеќе

ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ ВО КОУЗОН

Како резултат на потребата од проширување на тимот на Коузон , објавуваме 3 нови вработувања во Скопје и тоа за следниве работни позиции :1. РЕГРУТЕ...

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ ПЛАЧЕ НА КАНАЛ 5: Ич не е фер што мафијата и криминалците не се спасија!

Повеќе

Шапуриќ: Сиот договорен тутун ќе се откупи до 29 февруари

– Откупот на тутунот привршува, се откупува под силен инспекциски надзор и сите откупувачи ветуваат дека до крајот на откупната кампања, 29 фе...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВИ ПРАВАТ НАЈГОЛЕМА ЦРКВА НА БАЛКАНОТ ВО СТРУМИЦА: ГОСПОД ИМ ЈА ПРАТИ РАШЕЛА МИЗРАХИ, ЗА ЈАВНОСТА ДА ВИДИ КОЛКУ СЕ ВМРОВЦИТЕ ТЕШКИ ЛУДАЦИ!

Оваа жена е министерка за труд и социјала, и наместо да помага на сиромашни она решила да почнува дипломатска војна со Грција на само една недела пред...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Комплетно го реновиравме вакциналниот пункт во Поликлиника Ѓорче Петров и набавивме нов рентген апарат кој ќе биде пуштен во употреба во наредните денови!

Повеќе

(ВИДЕО) ДОБРА ОДЛУКА, ГО ЛИЧИ: ЧЕСТА ДА ДРЖИ ГОВОРИ НА ОВОЈ ИСТОРИСКИ ДЕН МУ СЕ ПАДНА НА СТЕВО ПРЕЗИДЕНТЕ!

Повеќе

БОМБА НА МИЛЕНКО: САФЕТ БИШЕВАЦ ДОБИЛ ВЕТУВАЊЕ ДЕКА ЌЕ БИДЕ ПРАТЕНИК НА ЛИСТА НА ВМРО ДПМНЕ, ЗАТОА ВАКА ПЛУКА ПО СДСМ НА ТЕЛЕВИЗИИ!

Повеќе

АТИЏЕ: САКАМ СЕГА МАЛКУ ДА ME ОСТАВИТЕ НА РААТ, ИМАМ РАБОТА СО ПЧЕЛИТЕ

Директно од Холивуд , со песна , медената Атиџе ја отвори денешната онлајн прес конференција на тимот на најдобриот македонски документарен ...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО - ЖИВ ФАТЕН НА ДЕЛО: САМО МИЦКОВСКИ НЕ АПЛАУДИРАШЕ ПО ГЛАСАЊЕТО ЗА РАТИФИКАЦИЈА НА ПРОТОКОЛОТ НА НАТО!!!

Само Мицкоски не аплаудираше за членството во НАТО Сите се радуваат и честитаат горди на успехот на својата татковина, ратификацијата на Договоро...

Повеќе

КАКОВ ЕПСКИ ПРЕСВРТ: АФЕРАТА РЕКЕТ ТРЕБАШЕ ДА БИДЕ ПОГРЕБ ЗА ЗАЕВ А ОТСКОЧНА ДАСКА ЗА ВМРО ДПМНЕ, НО СЕ СЛУЧИ ОБРАТНОТО!!!

Откако не успеаја физички да го убијат на 27-ми април 2017-та, во ВМРО ДПМНЕ решија да го убијат политички во 2019-та. Со помош на Боки, Катица, Кам...

Повеќе

ЗА МНОГУ ГОДИНИ, ВЕЧНА ДА НИ Е ДРЖАВАТА, СИЛНА, БЕЗБЕДНА, БЕРИЌЕТНА!!!

Повеќе

ЛЕЛЕ КАКОВ ДЕН, ЛЕЛЕ ТРИУМФ, МАФИЈАТА Е ПОГРЕБАНА, ВМРО Е ПОГРЕБАНО, ЗНАМЕТО НА НАТО СЕ ВЕЕ ПРЕД СОБРАНИЕ, ЗОКИ ОТВОРИ ВЕЧЕРВА НЕКОЕ ДОБРО ВИСКИ И НАПИ СЕ СО СЛАСТ!!!

Повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ: ЖОАКИН ФЕНИКС ЈАДЕ ФАСТ ФУД СО ДЕВОЈКАТА ОТКАКО ОСВОИ ОСКАР

Двата говори му беа фантастични:

Повеќе