Одберете локација на пристап

Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид
Двата постоечки оператори поради условите предизвикани од Ковид – 19, се за одложување на постапката на доделување радиофреквенции за 5Г за следната година, додека ЕОЛО, заинтересираниот странски инвеститор, смета дека таа треба да се с
Денеска, со нови демогогии и лаги на тема енергетика се јави Христијан Мицкоски човекот кој беше најлошиот директор на ЕЛЕМ и советник за енергетика на Никола Груевски, во време кога цената на струјата порасна до 100 отсто, се вели во партиск

Кабелските оператори најавуваат гасење на сите програми освен МТВ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Буквално ги фаќаме инфицираните од семејната слава Спасовден во Ресен – тврдат од ЦЈЗ Битола

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Бухова: Не може МВР да не знаело за собири и до 200 луѓе

Директорката на Државен санитарен и здравствен инспекторат, Иринка Сотирова Бухова, денеска пред медиумите рече дека полицијата, односно МВР, ...

Повеќе

Не знаете каде терате, му порачаа кавадарчани на ВМРО ДПМНЕ, откако реагираа против отворање на Ковид-19 одделение во градот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ИМЕР СЕЛМАНИ: МИЦКОВСКИ СО СВОЕТО ОДНЕСУВАЊЕ Е ЛОШ ПРИМЕР ЗА ГРАЃАНИТЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ГДУ: Ова да бидат последните избори без попис на население

Почитувани, Граѓанско демократската унија (ГДУ) уште еднаш го изразува своето големо разочарување од фактот што самонаречените “големи&rdqu...

Повеќе

(ВИДЕО) Сите сме ВМРО историски, не само ДПМНЕ, вели Сашко Николов од СДСМ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

Заев: Бојан Јовановски лаже зошто ги одбив сите барања да му помогнам!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ВТОРИОТ БРАН БЕЗМИЛОСЕН, НЕ НАМАЛУВА ПО ИНТЕНЗИТЕТ: Во последните 24 часа се направени 1348 тестирање, а регистрирани се 182 нови случаи на ковид-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ЈА БИЕ НАЈГОЛЕМАТА БИТКА ВО ИСТОРИЈАТА НА ЗЕМЈАВА: ВАКВА ЗДРАВСТВЕНА КРИЗА ДОСЕГА НЕ СМЕ ИМАЛЕ, ГО МОБИЛИЗИРАМЕ ЦЕЛИОТ ЗДРАВСТВЕН СИСТЕМ, АПЕЛ ДО ЈАВНОСТА ДА НИ ПОМОГНЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БРАВО СДСМ: РЕНОВИРАНА ГРАДИНКАТА БУБА МАРА ВО АЕРОДРОМ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БРАВО СДСМ: Инвестираме над 280 милиони денари за изградба на нови и за реконструкција на постоечките градинки

Секогаш е посебна прилика која заслужува соодветно внимание кога се иницираат проекти од значење за раниот детски развој. Проекти од огромно значење...

Повеќе

ФАЛА ТИ ЗАЕВ, ФАЛА ТИ ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА, ФАЛА ТИ УСА И ЕУ, ЗА ОВА СЕ БОРЕВМЕ, ГОРД СУМ НА МОЈАТА ЗЕМЈА ВО МОМЕНТОВ!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ЛАДИЧ: Во крајна фаза е целосната промена на врати и прозорци во детската градинка ЈОУГД Гоце Делчев - објект Изворче во Злетово

✅Во крајна фаза е целосната промена на врати и прозорци во детската градинка ЈОУГД Гоце Делчев - објект Изворче во Злетово. Проектот е финансиран пр...

Повеќе

БРАВО СДСМ: ИНВЕСТИРАНИ 70 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ВО ОСНОВНО ОБРАЗОВАНИЕ, ИЗГРАДЕНИ 25 СПОРТСКИ САЛИ, ОБНОВЕНИ 13 УЧИЛИШТА...

📍Училиштата се основното скалило за здрави и напредни генерации. Инвестираме во подобри услови и можности за младите.Нашите деца, нашите ученици се...

Повеќе