Одберете локација на пристап

АКо ги анализираме минатите избори во 2016-та, ќе видиме дека тогаш ВМРО ЗА МАКЕДОНИЈА и БЕСА освоиле околу 80 000 гласови. Тие сега се во коалиција со СДСМ и се очекува тие гласови сега да легнат на контото на СДСМ. Исто така Павле Трајанов со Т
Многу чести ја критикуваме Лупевска на Мактел, ред е и да ја пофалиме. Нејзиното интервју со Мицковски пред два дена беше вистинско тв ремек дело! Буквално џигерот му го извади и го направи дроб сарма пред него на масата. ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА КОЛЕШКЕ
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ганиу пред дв
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Гласањето вчера
Донација во заштитна медицинска опрема од Народна Република Кина вредна околу 250.000 евра денеска и беше предадена на Армијата на Република Северна Македонија. На примопредавњето во касарната во Ѓорче Петров пруствуваа државниот секре
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев на денешната прес конференција рече дека поранешниот претседател на основниот Кривичен суд во Скопје, Владимир Панчевски се бара со потерница. – Полицијата три пати го барала Владими
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Наќе Чулев на п
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министе
Денеска на скопските улици можеа да се заблежат новите еколошки автобуси кои Градот ги купи од компанија „МАН“. Дваесет и пет од набавените 33 екоавтобуси од германскиот производители ги превезуваа патниците на линиите 2, 5, 15 и
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во Охрид продол
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

СТИСКАМЕ ПАЛЦИ СИТЕ - ЗАСЕГА ЗА СРЕЌА ИМАЛЕ САМО ПОКАЧЕНА ТЕМПЕРАТУРА: Зекири, неговата сопруга и ќерка се хоспитализирани на Инфективната клиника

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Новинарката Ивановска-Јоци: Жена му на Чулев ми испраќаше „суптилни“ поздрави за да ме заплашува

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРИЛЕП Е ЕДНО ГОЛЕМО ГРАДИЛИШТЕ: Започна доградбата на канализационата мрежа во населеното место Големо Коњари

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

САМИ СИ ГО БАРАВМЕ: Карантин за Скопје, Тетово, Штип и Куманово од утре 21 до понеделник до 05 часот, предлага Комисијата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

АЛЕКСАНДРОВА ДО ДУРЛОВСКИ: ДАЛИ ЧУВСТУВАШ ДИРЕКТНА ОДГОВОРНОСТ ЗА ЗАКРВУВАЊЕ НА ОДНОСИТЕ МЕЃУ ЛУЃЕТО СО СВОИТЕ СТАВОВИ?

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ГАЗИ БАБА: Преку проект за меѓугранична соработка поддржан од ЕУ во Смилковци ќе се гради фекален колектор за отпадни води

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ДРАМА ВО ДРЖАВНА РЕВИЗИЈА: КАТИЦА ЈАНЕВА ДОЖИВЕАЛА НЕРВЕН СЛОМ, СЕ СОБЛЕКЛА ГОЛА, ПОВИКАЛЕ БРЗА ПОМОШ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

МПЦ ПОВИКУВА ГРАЃАНИТЕ ДА НОСАТ МАСКА НА ГРОБИШТА ЗА ЗАДУШНИЦА И ДА ОДАТ САМО НАЈБЛИСКИТЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ИМАМЕ МЕНАЏЕРИ СО СВЕТСКИ КВАЛИТЕТ: Сопственикот на „НИКОБ“, Кирил Лазаров, лидер за Југоисточна Европа за 2020 година

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

АКО НЕМА КАРАНТИН ЗА ПРОДОЛЖЕНИОТ ВИКЕНД, КОРОНАВИРУСОТ ЌЕ ПОЧНЕ НЕКОНТРОЛИРАНО ДА СЕ ШИРИ, СМЕТААТ ОД КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

ИЗВИНУВАЊЕ ДО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПЕТРОВЕЦ, г-дин БОРЧЕ МИТЕВСКИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

АПТЕКА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ ГИ ПОТВРДИ ШПЕКУЛАЦИИТЕ: Во последните 24 часа се направени 974 тестирања, а регистрирани се 101 нови случаи на ковид-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

АТАНАС КИРОВСКИ: СО ВОЛКУ ПРОСТ НАРОД, МЕ ЧУДИ И ШТО БРОЈКИТЕ НА ЗАРАЗЕНИ И ПОЧИНАТИ НЕ СЕ УШТЕ ПОГОЛЕМИ ОД ШТО СЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

НИКОЛОВСКИ: Граѓаните ќе можат да се одморат и да летуваат дома, а со тоа ќе го зајакнеме домашниот туризам

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе