Одберете локација на пристап

- И да немаше карантин, Скопјани пак ќе заминеа за продолжен викенд во туристичките места, не им се лутам, под услов да се придружуваат до мерките, да држат дистанца, да не се групираат и да носат маски и да користат средства за дезинфекција! Ние т
- Ни се случува втор бран, но новите заразени се во рамките на кластерите, применивме нов алгоритам за тестирање па сега ги ловиме новите заразени во рана фаза на болеста, вирусот е ослабнат над 90% ново заразени се со лесна клиничка слика или без
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-109, Куманово-26, Дебар-1, Штип-15, Тетово-12, Струга-1, Велес-1, Битола-1, Охри
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ни се случува м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ❗#Христиј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Љупчо Палевски
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во последните 2
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократс
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Со ср
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ✅Откако целосно ј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Aко ние п
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Идат избори и д
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - Кога полицајц

(ВИДЕО) Филипче, Арслани, Караџовски и Микиќ на видеосесија - „КОВИД-19 - Прашања и одговори: Сѐ за коронавирусот"

Повеќе

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД ПЕТОК ДО ВТОРНИК ЗА ВЕЛИГДЕН, А ПОТОА ЌЕ СЕ РАЗГОВАРА ДАЛИ ЌЕ СЕ ПРОДОЛЖИ ТАКА И ЗА НАРЕДНИТЕ ВИКЕНДИ, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

Д-р Владимир Микиќ, министерот за здравство Венко Филипче, д-р Жарко Караџовски и заменик-министерот за здравство Арменд Арслани на денешната отво...

Повеќе

Пендаровски ја посети Лабораторијата за вирусологија и молекуларна дијагностика

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ја посети Лабораторијата за вирусологија и молекуларна дијагностика при Ин...

Повеќе

ОДЛИЧНИ ВЕСТИ: Вакцина за Ковид-19 од Оксфорд, ефикасна и до 80 отсто, најавуваат уште во септември

И покрај тврдењата дека вакцина против коронавирусот нема да биде достапна барем во наредните 12 до 18 месеци, тим научници од Оксфорд тврдат дека с...

Повеќе

Изедначувањето на акцизата на црвената нафта и дизелот, освен поголеми приходи во буџетот, според пресметките на Стопанската комора може да резултира и со намалување на емисијата на сулфур во воздухот за 100 пати од 50 илјади килограми, на 500 килограми на годишно ниво

Изедначувањето на акцизата на црвената нафта и дизелот, освен поголеми приходи во буџетот, според пр...

Повеќе

(ВИДЕО) Фирмите кои имале пад на приходот од над 30% ќе добијат финансиска поддршка од 14.500 месечно по вработен за април и мај, исклучок се вработени со плати над 40 000 денари и фирми каде има плати поголеми од 120 000 денари!

На денешната прес-конференција во Владата, министерката за финансии Нина Ангеловска објаснуваше како компаниите можат да ги искористат мерките за по...

Повеќе

ЧОВЕКОТ ШТО НАЕДНАШ СЕ РАЗБОЛЕ ПРЕД СЕДНИЦАТА НА СОВЕТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ КАЈ ПЕНДАРОВСКИ - Чулев за РСЕ се жали дека од владата не го викале на заеднички пресови и не го дружеле на социјалните мрежи

Мерки против коронавирусот се преземаа пред сè поради менталитетот на луѓето што живеат во нашата држава и коишто се многу друштвени. Имаме ...

Повеќе

(ВИДЕО) Ангеловска: Финансиската поддршка 14.500 денари по вработен може да се искористи за задржување на вработените, но и за задржување на платите

Мерката 14.500 денари по вработен е финансиска поддршка, која на фирмите кои се афектирани од коронакризата им е ликвидносна инјекција и помош за ис...

Повеќе

Доаѓаат 297 македонски граѓани од Северна Италија, во карантин ќе бидат три недели

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев најави дека во вторник ќе пристигнат 297 наши сограѓани од Северна Италија. – Ова се лица со зголе...

Повеќе

БРАВО, КОНЕЧНО И ВО ЗЕМЈАВА ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ОТВОРААТ ПЕЈ ПАЛ СМЕТКИ ЗА ПРИМАЊЕ НА ПАРИ ОД ПРОДАЖБА НА ДОБРА И УСЛУГИ ВО ЦЕЛ СВЕТ!

Упатство за тоа како да си отворите буизнис акаунт на Пеј Пал и да може да примате пари од цел свет од продажба на добра и услуги, на следниов линк....

Повеќе

АКО СТАВИШ ЛЕПТИР МАШНА И СВЕЧЕНО ОДЕЛО, МОЖЕ НЕМА ДА ПРИМЕТАТ ДЕКА СИ ЗЕТА БУДАЛА НАЈГОЛЕМА УНАЗАД 400 000 ГОДИНИ ВО ИСТОРИЈАТА

Повеќе

ЛОШИ БРОЈКИ ДЕНЕСКА: ДУРИ 68 НОВИ ЗАРАЗЕНИ, 14 СЕ БОРАТ ЗА ЖИВОТ И СЕ НА РЕСПИРАТОР!

Почитувани, Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 68 нови случаи на Ковид-19. По градови: Скопје &nd...

Повеќе

ВЛАДАТА АПЕЛИРА: Лицата со попреченост не треба да вадат дозвола за движење, со себе да носат наод

На актуелни прашања за социјалните мерки што ги донесе Владата на Република Северна Македонија, во рамки на серијата информативни видеосесии „...

Повеќе

АМАН БЕ ЛУЃЕ, СЕДЕТЕ ДОМА - МВР: Приведени 121 лице поради непочитување на забраната за движење

Фото: МИА Во текот на изминатото деноноќие на ниво на целата држава 138 лица не ја почитувале забраната за движење, при што се приведени 121 ли...

Повеќе

Култура во време на корона: Шилегов ќе организира маалски концерти, публиката ќе следи од балкони, изведувачите ќе добиваат по 14.500 денари

Град Скопје денеска ги претстави мерките со кои што излегува во пресрет на барањата на независната културна сцена да им се овозможи социјална ...

Повеќе