Одберете локација на пристап

Стадото пелистерски диви коњи се вистинска атракција на Пелистер, посебно за љубителите на природата и убавата фотографија, пишува битолскиот портал „апла.мк“. Порталот го објави видеото што на Баба Планина го направи битолчанецот Дани
Во пресрет на Задушница, Отец Пимен вчера на својот фејсбук профил им порача на граѓаните да бидат разумни, со порака живите да им помагаат на живите. -…Друг, пак од учениците Негови Му рече: “Господи, дозволи ми најнапред да отидам
Неуспесите на 18 години владеење на ДУИ не можат да бидат покриени со пуштање на „една рака муви“ за барање за премиер Албанец кога се знае дека тоа е утврдено со закон за начинот на формирање на владите, порача денеска лидерот на БЕСА,
Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки! – констатира лидерот на СДСМ Зоран Заев. Само ако сите ги почитуваме мерките и забраните, ќе можеме да се заштитиме од пандемијата. Ако ние полит
Клубот на гувернеритена централните банки од Централна Азија, Црноморскиот Регион и Балканот ја потврдија заложбата за водење политики кои ги поддржуваат ценовната и финансискатастабилност, а дополнително, во рамки на просторот за делување на
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Општина
Вицепремиерот Бујар Османи на својот профил на Фејсбук објави видео за тоа како новиот опасен корона вирус се пренесува за 30 минути на заедничка вечера. „По втор пат го објавувам ова видео.Како за 30 минути се пренесува вирусот кај
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Близок соработн
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Славјанка Петро
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Најостро ги дем
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитув
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од понеде

(АУДИО) И РАДИЈАТА СЕ БОРАТ ПРОТИВ КОРОНА СО КРЕВАЊЕ НА ДУХОТ НА НАРОДОТ: БРАВО ЗА АНТЕНА 5 РАДИО ШТО ЈА ПУШТИ ПЕСНАВА ДЕНЕСКА НЕКОЛКУ ПАТИ

Повеќе

ГРАНИТ СО ПРОФИТ ОД 3 МИЛИОНА ЕВРА: Страшо Милковски и менаџерите ќе поделат 500.000 евра награда, акционерите ќе се омрсат со 1,5 милиони евра!

Градежната компанија „Гранит“ нето добивката за 2019 година , во износ од околу 3,1 милион евра (191.319.192 денари ) ќе ја распредели з...

Повеќе

И КОРОНАТА СЕ ПРЕТЕРА, АЈ РАЦЕ МИЕЊЕ, СЕГА ЌЕ ТРЕБА И ДА СЕ БАЊАМЕ!

Повеќе

БОМБА НА ГДУ: Претседателот на ОК ВМРО-ДПМНЕ- Могила, Оливер Ристески, на 11.4 2020 година, за време на полициски час, бил фатен како краде дрва!

Од неофицијални извори добив информација која верувам дека МВР во текот на денешниот ден уредно ќе ја објави во својот билтен, дека претседателот на...

Повеќе

НАЈНОВА СОСТОЈБА ВО ЗЕМЈАВА: 4 ПОЧИНАТИ, 3 ОЗДРАВЕНИ, 26 НОВИ ЗАРАЗЕНИ!

Во изминатото деноноќие се потврдени 26 нови случаи на Ковид 19 и со ова бројот на заболени во земјата се искачи на 854 дијагностицирани пациенти.По...

Повеќе

БОМБА ОД ВЛАДАТА: Нови ограничувања на движењето: Oд петок (17.04) во 16ч, до вторник (21.04) во 05ч, се забранува движењето за сите граѓани. Oд четврток (16.04) 16ч, до вторник (21.04) 05ч, се забранува движење на сите излетнички места, паркови и шуми низ целата држава

Повеќе

Претставници на АРМ од денеска ќе прават ред пред банки и маркети во Прилеп

Претставници на Армијата на Република Северна Македонија од денеска ќе бидат вклучни за обезбедување на ред пред банките и мар...

Повеќе

На социјалните мрежи се шири лажна вест за делење државјанства и лични карти на мигранти, се работи за грчка дозвола за престој

На социјалните мрежи, масовно се споделува лажна вест од различни профили на граѓани. „Еве вирусот за што го измислија и полициски ...

Повеќе

РАМСТОР МАРКЕТИ: Со превентивните мерки на касите придонесуваме кон зачувување на личното и колективното здравје

Со секојдневното зголемување на мерките за безбедност на повисоко ниво, а со цел да се зачува јавното здравје кој е еден од темелните принципи, Рамс...

Повеќе

ФОКУС: Уште четворица пациенти на Инфективната клиника починаа од корона вирус

Четворица позитивни на опасниот корона вирус починаа на скопската Инфективна клиника, дознава „Фокус“. Според досегапните статист...

Повеќе

ХАРИ КОСТОВ: СИТЕ БАРААТ БАНКИТЕ ДА СЕ ОТКАЖАТ ОД КАМАТИТЕ, ТОА Е ИСТО КАКО ДА БАРААТ ВО МАРКЕТИ ДА ПОЛНАТ ТОРБИ БЕЗ ДА ПЛАТАТ, ИЛИ ВО АПТЕКА ИЛИ ВО БУТИК, ИЛИ ПАК ДА ИМ БИДАТ ПРОСТЕНИ СМЕТКИТЕ ЗА СТРУЈА, ВОДА И ПАРНО?!

Да, тоа е така, ама во вакви услови дали банките не можат да покажат поголема солидарност во делот на каматите? Костов:Банките не се хуманитарни ор...

Повеќе

Костов: Банките се столб на финансиската стабилност, тие мора да се грижат за своите штедачи и акционери

Ако се сочува стабилноста на банките, тие, заедно со државата, ќе ја консолидираат здравствено-економската криза. Идеите да се конфискува, одземе де...

Повеќе

Извинување од порталот Мактел.мк за објавена сторија по прифатена жалба од комисијата за жалби при СЕММ од читател кој тврди дека во сторијата има ДИСКРИМИНАЦИЈА И ПРЕКРШУВАЊЕ НА ПРИВАТНОСТ

Читател на Мактел.мк се пожалил во Советот за Етика во Медиумите за објавена сторија на Мактел во која е откриен идентитет на заболен од Корона, во ...

Повеќе

ДОКТОР МИКИЌ ГИ ПОЗДРАВИ АНТИ-ВАКСЕРИТЕ: ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДА СВЕТ БЕЗ ВАКЦИНИ, СЕ УМИРА МАСОВНО И СИТЕ СЕДИМЕ ДОМА ЗАТВОРЕНИ!

- Еве како изгледа свет без вакцини, умираат илјадници во цел свет, сите седиме дома затворени, цел свет е застанат, можно е да се случи и светска р...

Повеќе

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: АКО ОДИ СЕ КАКО ДОСЕГА, МЕРКИТЕ ЌЕ СЕ УКИНАТ НАЈДОЦНА НА СРЕДИНАТА НА МАЈ!

- Ако оди се како досега, ќе седнеме и ќе се договориме со стопанските комори и постепено ќе ги тргаме рестриктивните мерки најдоцна до средината на...

Повеќе