Одберете локација на пристап

– Ратите на кредитите од финансиските друштва и лизинг компаниите се намалуваат за најмалку 70 отсто во следните три месеци за граѓаните, во насока на помош за надминување на ударите од Covid-19, напиша министерката за финансии Нина Ангеловск
Министерот за здравство Венко Филипче во интервју за „360 Степени“ зборуваше за тоа што би се случувало после пикот на коронавирусот во нашата земја кој засега е проектиран за крајот на април. „Сега се бориме со иницијалнио
Редици граѓани пред маркетите, месарниците и аптеките се создадоа попладнево, откако Владата прогласи 24 часовен полициски час за време на викенд во Куманово. Градот и улиците беа блокирани од автомобили од приградските населби, кои дојдоа да наба
Здравствениот систем е подготвен да апсорбира поголем број пациенти, кој се очекува со пикот на коронавирусот кон крајот на април, изјави министерот за здравство, Венко Филипче, на вчерашната прес-конференција. Министерството за здравство има на р
Толку многу пати, безброј пати, Мицковски се посрамоти и промаши пенал и не само што промаши туку топката отиде во неговиот гол! Еј во моменти кога цела нација се плаши дали ќе умре, или од Корона или од глад, да излезеш на тв и така лесно да се глу
Министерството за здравство реагираше дека невистинити се исказите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, изнесени во Само интервју на Канал 5, дека државата има тестови за коронавирусот за само неколку денови. Како што велат од министерствот
Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција рече дека Државниот инспекторат напавил увид во лабораторијата на Систина. -Државниот санитарен и здравствен инспекторат беше на увид, беа констатирани условите во лаборат
Владата на денешната 34-та седница донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денеска) до 05:00 часот во по
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „Само интервју“ на Канал 5, упати бројни критики до власта дека не води сериозна борба против пандемијата на коронавирусот. Тој рече дека Министерството за здра
- Помошта од Јанез Јанша ќе биде минорна споредена со таа што ќе стаса во понеделник од една наша братска владејачка партија од Европа, јас лично го замолив лидерот да ни помогне, во понеделник во Скопје ќе слета авион полн со респиратори, маски, р
На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа двајца пациенти. Едниот пациент на возраст од 70 години од Куманово кој од коморбидитети имал хипертензија и срцева слабост, неговиот резултат на Ковид-19 се уште не е готов. Другиот е

ЛЕЛЕ КАКОВ ДЕН, ЛЕЛЕ ТРИУМФ, МАФИЈАТА Е ПОГРЕБАНА, ВМРО Е ПОГРЕБАНО, ЗНАМЕТО НА НАТО СЕ ВЕЕ ПРЕД СОБРАНИЕ, ЗОКИ ОТВОРИ ВЕЧЕРВА НЕКОЕ ДОБРО ВИСКИ И НАПИ СЕ СО СЛАСТ!!!

Повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ: ЖОАКИН ФЕНИКС ЈАДЕ ФАСТ ФУД СО ДЕВОЈКАТА ОТКАКО ОСВОИ ОСКАР

Двата говори му беа фантастични:

Повеќе

(ВИДЕО) УСПЕАЛ ДА СЕ ПРОСЛАВИ ДУРИ НА 45 ГОДИНИ: Тажната но и инспиративна животна приказна за еден од најголемите комичари на сите времиња во САД, Родни Денџерфилд

Повеќе

Владата ги поништи 89-те распоредувањата на Чулев во МВР

Решенијата за распоредување во Министерството за внатрешни работи кои беа деонесени пред 3-4 дена од техничкиот министер за внатрешни работи Н...

Повеќе

КОМУЊАРИТЕ СО СИЗИФОВСКИ НАПОР И ДЕБЕЛИ НЕРВИ КАКО САЈЛИ ЗА ЛИФТ ПРЕД ИСТОРИСКИ УСПЕХ РАМЕН НА АСНОМ - СДСМ: Политичката согласност не е загрозена, се работеше на технички усогласувања на законот

Политичката согласност околу содржината на Законот за јавно обвинителство воопшто не е загрозена. Денеска се работеше на технички усогласувања околу...

Повеќе

ПАМЕТЕТЕ ГО ДЕНОВ, ДЕНЕСКА СЕ ПОГРЕБУВА МАФИЈАТА, ПИШТЕЊЕ И ВРИШТЕЊЕ СЕ СЛУША НА СИТЕ СТРАНИ: По направените технички корекции, Предлог законот за обвинителство е вратен од влада во Собрание

Владата вечерва преку соопштение информира дека Предлог-зкаоните за јавно обвинителство за Советот за јавни обвинители се повлечени заради технички ...

Повеќе

Владата ќе ја награди екипата на „Медена земја“ со три милиони денари

Владата на денешната седница донесе одлука да додели парична награда од три милиони денари на екипата на филмот „Медена земја“. Ова на с...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Кон крајот на 2019 година во Општата болница во Охрид го отворивме новиот Центар за рани интервенции и третман кај деца со нарушувања од аутистичниот спектар, со поддршка од бугарската амбасада и Здружението на граѓани за третман на лица со аутизам, АДХД и Аспергеров синдром „Во мојот свет“

Повеќе

Прилеп еден од трите градови кои ќе добијат магнетна резонанца во болниците

Министерот за здравство Венко Филипче при посета на Одделението за третман на деца со потешкотии во развојот при Општата болница во Охрид, што б...

Повеќе

Премиерот Спасовски на седницата на Владата во Охрид: Со новата методологија за проширување на ЕУ се најавува и програма за силна финансиска поддршка на земјите што го започнале тој процес меѓу другото наменети и за поддршка на регионалниот развој

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија вечерва ја отвори петтата од серијата 10-те планирани седници, што еднаш месечно се одржу...

Повеќе

Шекеринска со припадниците на Армијата во Касарната Илинден: Направивме пресврт!

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска во пресрет на ратификацијата на НАТО протоколот за членство во Алијансата и гласањето за измените...

Повеќе

(ВИДЕО) Како се правеше филмот 1917-та, еден од најдобрите филмови годинава

Повеќе

(ВИДЕО) ЌЕ СЕ ПОВРЗУВА КИСЕЛА ВОДА СО АЕРОДРОМ И ЌЕ СЕ ГРАДИ ПАРК ВО КИСЕЛА ВОДА КАЈ ПРУГАТА

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ВМРО ДПМНЕ ЌЕ БИДЕ ВЕЧНО ВО ОПОЗИЦИЈА: ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО КАЖА ИДЕОЛОГОТ НА ВМРО ДПМНЕ, МИЛЕНКО ЗА АТИЏЕ И МЕДЕНА ЗЕМЈА!

Повеќе

ГРУЕВАТА ПРОПАГАНДА НИКОГАШ НЕ ПРЕСТАНА ДА МЕЛЕ: Курир, Нетпрес, Алфа и Лидер со два и пол милиони евра ја ширеле антизападната пропаганда во земјaва!

Словенечкиот интернет портал Нецензурирано (necenzurirano.si) денеска излезе со анализа под наслов „Од каде се милионите за медиумите на...

Повеќе