Одберете локација на пристап

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде земено со резерва бидејќи конечната одлука ќе се носи најверојатно во недела или понеделник
- И да немаше карантин, Скопјани пак ќе заминеа за продолжен викенд во туристичките места, не им се лутам, под услов да се придружуваат до мерките, да држат дистанца, да не се групираат и да носат маски и да користат средства за дезинфекција! Ние т
- Ни се случува втор бран, но новите заразени се во рамките на кластерите, применивме нов алгоритам за тестирање па сега ги ловиме новите заразени во рана фаза на болеста, вирусот е ослабнат над 90% ново заразени се со лесна клиничка слика или без
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-109, Куманово-26, Дебар-1, Штип-15, Тетово-12, Струга-1, Велес-1, Битола-1, Охри
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ни се случува м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ❗#Христиј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Љупчо Палевски
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во последните 2
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократс
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Со ср
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ✅Откако целосно ј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Aко ние п
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Идат избори и д

ШОКАНТНА СТОРИЈА НА ВАШИНГТОН ПОСТ: Американската амбасада во Кина уште пред две години предупредила за опасноста да протече Корона Вирус од лабораторијата во Вухан која испитувала нови вируси од Љиљаци!

Уште пред две години американската амбасада во Кина предупредувала во централата во Вашингтон дека се загрижени за можноста да протечат вируси од на...

Повеќе

ИЗГЛЕДА СЕПАК НА КРАЈ СИТЕ ЌЕ ЈАДЕМЕ ГЛУВЦИ И ЉИЉАЦИ - ММФ: Не очекува најлошата економска година од Големата депресија која се случи пред 100 години!

Под влијание на пандемијата на новиот корона вирус, глобалната економија во 2020 година ќе ја доживее најлошата година од Големата депресија во 1930...

Повеќе

МПЦ-ОА: Храмовите за Велигден ќе бидат отворени за лична молитва, но со петмина верници

Светиот Архијерејски Синод (САС) на МПЦ-ОА, уште еднаш ја истакнува потребата од продолжување на мерката за јавните собири, која прецизно го огранич...

Повеќе

Градоначалникот на Чаир: Не се менува автентичноста на Чаршијата, оштетениот камен се заменува со камен од ист материјал

Градежните активности во Старата Скопска Чаршија не се во насока да се измени автентичноста на чаршијата, туку да се замени оштетениот камен траверт...

Повеќе

Чулев: Граѓаните да ги завршат обврските до 16 часот во петокот, забраната за движење ќе трае до вторник до 05 часот

Со огледа на продолжениот викенд за време на празникот Велигден и можноста многу граѓани да се упатат кон своите викендички или станови во туристичк...

Повеќе

БРАВО: КИТ ГО МАРКЕТИ ДОНИРАА 300 ПРЕХРАМБЕНИ ПАКЕТИ ВО ШТИП

Повеќе

(ВИДЕО) ФИЛИПЧЕ: МНОГУ НЕ РАДУВА ТОА ШТО ДЕНЕСКА ИМАМЕ 44 ИЗЛЕКУВАНИ КОИ СИ ОДАТ ДОМА, НО ЗА ЖАЛ ДЕНЕСКА ИМА И 6 ПОЧИНАТИ!

Повеќе

ДЕНЕСКА МНОГУ ЛОШИ БРОЈКИ ЗА СОСТОЈБАТА СО КОРОНА: Потврдени 54 нови случаи на Ковид 19 – вкупно во земјата 908 дијагностицирани пациенти, починаа 6 пациенти – регистрирани 42 оздравени

Почитувани, Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје починаа 4 пациенти на воз...

Повеќе

Аман бе луѓе, имајте разбирање, сите сме дома, све дома готвиме, само дома идеме во тоалет, затоа за најмалку 50% е зголемено генерирањето на ѓубре по населбите, од друга страна Комунална Хигиена има намален персонал поради болни, луѓе во самоизолација, родители кои чуваат деца...

Во Груевизмот имавме ЗАСПАНОСТ НА ЈАВНОСТА ДО НИВО НА ОПШТЕСТВЕН АУТИЗАМ! Дега пак во Заевизмот имамте ХИСТЕРИЈА ЗА СЕ И СЕШТО! Сега најнова хистери...

Повеќе

Грчкото обвинителство отвори предмет за причестување во цркви во Атина и на Крф и покрај забраната

Во две цркви, во атинската населба Кукаки и на островот Крф, и покрај забраните и одлуките на Светиот синод на ГПЦ црквите да бидат затворени за вер...

Повеќе

БРАВО: Државна видеолотарија донира над 11 милиони денари за јавното здравство како поддршка за справување со Ковид-19

Државна видеолотаријадонира 11 107 000 денари за јавното здравство со цел да придонесе во напорите за справување со Ковид-19. Десет милиони д...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ СПРЕМААТ БУНТ ЗА ВЕЛИГДЕН, ГОСПОД ЌЕ НЕ СПАСЕЛ А НЕ КАРАНТИН!

Повеќе

(ВИДЕО) ДОБРА ВЕСТ: ОД ДЕНЕСКА ПРЕСТАНУВА КРИЗНАТА СОСТОЈБА ВО ДЕБАР И ЦЕНТАР ЖУПА

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО НАРОДОТ ГО САКА, БОЈКО БОРИСОВ РАСПАЛИ ПО ГАЗДИТЕ: Да го одрвзат ќесето и да не ги отпуштаат работниците, лидери сме во Европа по луксузни автомобили!

Во сиромашна Бугарија има три „бугати“ како на Роналдо, дури 241 „бентли“ „ферари“ – 123, „мејбах&...

Повеќе

(ВИДЕО) ХОШТАПЛЕРИТЕ НАЧЕКАА ШАНСА ДА ПРОФИТИРААТ: ЈАНКО БУРЕК НА СВОИТЕ ГЛЕДАЧИ ИМ НУДИ ХУНЗА МАСЛО ОД СЕМКИ ОД КАЈСИИ КОИ СОДРЖАТ ОТРОВ ЦИЈАНИД КАКО ЛЕК ЗА КОРОНА

Инаку маслото од семки од кајсии е забрането во многу земји затоа што содржи отров - цијанид кој е многу токсичен!

Повеќе