Одберете локација на пристап

Само половина час откако за „360 степени“ кажа дека „нема коментар“ за написите во неколку медиуми на албански јазик дека ДУИ е на чекор до коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и со Левица, портпаролот на ДУИ, Бујар Османи се премисли.
Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид

ИЗЛЕГОА НОВИ АУДИО СНИМКИ ЗА РЕКЕТ, ОД СНИМКИТЕ Е ЈАСНО КАКО БЕЛ ДЕН ДЕКА НЕМА РЕКЕТ ТУКУ ПОТКУП!!!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------...

Повеќе

ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ, ИЗГЛЕДА ГЕРО СЛИКАЛ: МАФИЈАТА И МЕДИСКИТЕ КУЧИЊА НА РЕЖИМОТ, ОВДЕ ФАЛИ САМО ГЕРО!

*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------...

Повеќе

Колев, лидер на ГДУ: Државата не треба да помага на фирми како „Брако“ или некоја кладилница, додека малиот и средниот бизнис едвај собира душа

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ДЕКСАМЕТАЗОН МОЖЕ ДА ГО СПАСИ ЖИВОТОТ НА ПАЦИЕНТИТЕ СО КОВИД-19, ПОКАЖА БРИТАНСКО ИСТРАЖУВАЊЕ

Дексаметазон за една третина го намалува ризикот од смрт кај пациентите приклучени на респиратор Евтин и широко достапен лек наречен дексам...

Повеќе

ПАНДЕМИЈАТА ЌЕ НАПРАВИ ГОЛЕМА СВЕТСКА ЕКОНОМСКА КРИЗА: Германскиот автомобилски гигант БМВ годинава ќе отпушти 6.000 од своите 120.000 вработени, поради последиците од пандемијата на коронавирусот, и ќе ја прекине соработката со Мерцедес-Бенц за развој на самовозечки возила

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА МИЦКОВСКИ: НЕ МИ Е ГАЈЛЕ ЗА ЗДРАВЈЕТО НА ГРАЃАНИТЕ, ВМРО ДПМНЕ Е НАРОДНА ПАРТИЈА И НЕ МОЖЕ БЕЗ МИТИНЗИ!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

БРАВО: СЕ ГРАДИ НОВ ПАРК ВО НАСЕЛБА МИЧУРИН

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Дури сега ми е јасно зошто е Заев толку сигурен во победата - не е ни НАТО, ни ЕУ, ни меџународната...

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Од 70-тата седница на Владата: Кафетериите и рестораните, наместо до 22:00 часот, ќе работат според работно време утврдено во нивните лиценци; Од 0,15 на 0,04 проценти се намалува финансирањето на политичките партии

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СЕКРЕТАРОТ НА СДСМ, НИКОЛОВСКИ: ПОСАКУВАМ МАЈКАТА НА МИЦКОВСКИ ДА ОЗДРАВИ ШТО ПОБРЗО

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ПОРАДИ ПРИРОДАТА НА РАБОТАТА, ГРАДОНАЧЛАНИЦИТЕ СЕ ПРВИ НА УДАР ДА СЕ ЗАРАЗАТ: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СКОПЈЕ ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

Искрено се надевам дека вирусот го немам пренесено никому - Петре Шилегов на плоштадот Македонија во Скопје - (Фото: СДК.МК) Градоначалнико...

Повеќе

ПРОРЕКТОРИТЕ НА УКИМ МУ ПИШАА ОТВОРЕНО ПИСМО НА РЕКТОРОТ ЈАНКУЛОВСКИ: ХАОСОТ ПРОДОЛЖУВА!

Почитуван ректоре, Со оглед на срамниот факт дека хаосот на УКИМ продолжува, а поради неможноста за комуникација со Вас на вообичаен начин, должни ...

Повеќе

ЧУЛЕВ И МИЦКОВСКИ НЕ ГИ ИСПЛАШИЈА: СТРУМИЧАНИТЕ ОД НЕВЛАДИНАТА СИТЕ МОЖЕМЕ ВО НОВ НЕВЕРОЈАТЕН ПОТФАТ - ДА ГИ ОБЕЗБЕДАТ СО ХРАНА СИТЕ 49 НАРОДНИ КУЈНИ ШИРУМ ЗЕМЈАВА!!!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

Заев: Нови 8.000 хектари земја ќе се наводнуваат од браната Конско, земјоделците добиваат навремено снабдување со вода и помали производствени трошоци

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

СЕ НАДМИНАВМЕ, ЈА ПРЕМИНАВМЕ БРОЈКАТА ОД ВКУПНО 5000 ЗАРАЗЕНИ: Денеска се потврдени 185 нови случаи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 5005, оздравени се 41 пациент – починати се 11 лица

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе