Одберете локација на пристап

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од задутре се воведува дополнителна забрана за движење на граѓаните, односно се продолжув
Погледнете ја политичката величина од светски калибар на Заев. Голтна кнедла и го прими со широка прегратка и насмевка загарот на Орбан, Сијарто кој дење ноќе прави мајмунарии против СДСМ но и против нашата земја. Мафијашки го изнесоа Груевски
Vo sorabotka so Opstinskite krizni stabovi na najpogodenite gradovi od korona virusot, Kumanovo i Debar, semejstvoto na Zoran Zaev so pomos na volonterite od strumickiot opstinski krizen stab i humanitarni nevladini drustva, Vo tekot na denesniot d
52 годишен полицаец од Куманово денеска починал, а вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус. Според информациите кои ги пренесе Телма полицаецот бил ангажиран на новиот граничен премин Белановце кон Косово. Последните десетина дена не
Во услови на прогласена пандемија од ковид-19, Клиниката Жан Митрев непречено нуди здравствени услуги за сите пациенти и ги превзема сите мерки и протоколи за заштита на пациентите и вработените. – За оние кои не можат да дојдат во клиниката
На осигурениците на кои им се ускратени правата од задолжителното здравствено осигурување поради нередовно уплаќан придонес или уплатата на придонесот задоцнила повеќе од 60 дена, односно имаат долг за неплатен придонес, можат во здравственит
Медицинската сестра од Домашна посета била заразена со коронавирус од лице кое во Итната медицинска помош побарало да му биде ставена ампуларна терапија и инфузија, но кога бил прашуван по телефон, не кажал дека очекува резулати за КОВИД-19, дали и
Борис Џонсон вчера беше однесен во болница а денеска е ставен на респиратор. Додека е во болница ќе го менува министерот за надворешни Доминик Рааб. Во Британија бројот на заразени се искачи на 51 000 а бројот на починати на 5500.
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки. Како што објави Османи, од среда полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, додека за време на викенд 24
Мактел дознава дека откако успеа да обезбеди помош од Јанез Јанша и Виктор Орбан, Мицковски овие денови фатил 24/7 да врти телефони од една листа која ја нашол на интернет. Речиси успеал сите да ги добие и сите решиле да пратат авиони од типот Иљу
Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена утрово. Станува збор за првиот пациент од Кочани кај кого беше дијагностициран ковид-19. Во ов

(ВИДЕО) БОМБА НА ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: ДЕВМРОИЗАЦИЈА кај Македонците е прашање на живот и смрт!

Повеќе

О БОЖЕ ГОСПОДЕ КАКВА РАСИПАНОСТ КАКВА ПОДЛОСТ: ЕВРЕЈКА ВМРОВКА ГИ ОБВИНУВА ПАРТИЗАНИТЕ ЗА ФАШИЗАМ - МЕ МЕНУВАТЕ ЗАТОА ШТО СУМ ЕВРЕЈКА?!?!

- Ме менувате затоа што сум горда Еврејка од Македонија! Ми правите хајка, измислувате причини за да ме смените! Мизрахи од собраниската говорница....

Повеќе

Царовска на 360 на Алсат: Ѓорчев си стави крај на кариерата со тоа што не закажа комисија за покачување на платите на професорите

Царовска на 360 на Алсат: Ѓорчев си стави крај на кариерата со тоа што не закажа комисија за покачување на платите на професорите „Во ови...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ ГО ПРЕТВОРИЈА СОБРАНИЕТО ВО ДЕТСКА ГРАДИНКА: Бараат од Спасовски оставка затоа што погрешил и во говорот заборавил да употреби Северна Македонија

- Аха, Спасовски згреши не го употреби името Северна Македонија во својот говор, бараме оставка и од него како што он бара од Мизрахи! Вака излегоа...

Повеќе

СПАСОВСКИ РАСПАЛИ ОД ГОВОРНИЦА: НАМЕСТО ДА СИ ЈА БРКА СВОЈАТА РАБОТА, МИЗРАХИ ЈА ЗЛОУПОТРЕБИ СВОЈАТА ФУНКЦИЈА ЗА ДА ГИ ВЛОШИ ОДНОСИТЕ СО ГРЦИЈА, МОРАМЕ ДА ЈА СПРЕЧИМЕ ДА НАПРАВИ ПОГОЛЕМА БЕЉА!

- Наместо да помогне да се спреми државата за избори, техничката министерка Мизрахи ја злоупотреби својата функција и ги влоши односите со Грција, м...

Повеќе

Фрчкоски: Ова беше кланица за продадените експерти од правен на УКИМ, има голема нервоза кај опозицијата поради Законот за ЈО и тоа изгледа многу примитивно и просто!

Во парламентот има една нервоза, кругот на закони од владината коалиција ќе поминат сите до еден. Нервозата е голема кај опозицијата и тоа изгледа м...

Повеќе

ЦЕЛА ДРЖАВА ИМ СЕ СМЕЕ НА ВМРОВЦИТЕ ЗА АФРИКАНЦИТЕ

Повеќе

Постигнат договор помеѓу ЈП ПОЦ, Општина Центар, Скопски пазар и пазарџиите од Зелен пазар

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ и директорот на ЈП Паркинзи на Општина Центар, Васко Кичевски, остварија средба со директорот на ...

Повеќе

ТРЕНДАФИЛОВ: ХЕРОИТЕ ОД НАШЕТО МААЛО!

Додека нашиот „надворешно евроатлантски двомоторец“ се труди да остави свеж впечаток среде Париз, во контролната кула во Скопје, повто...

Повеќе

ПЕНДАРОВСКИ ВО ДРУШТВО НА ЏАСТИН ТРУДО НА МИНХЕНСКАТА БЕЗБЕДНОСНА КОНФЕРЕНЦИЈА

Повеќе

ВЕРБАЛНАТА БИТКА ЗАВРШИ, СЕГА СЛЕДУВА НОВА ДРАМА - ПРВО СМЕНА НА МИЗРАХИ ПА ЌЕ СЕ ГЛАСА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈО!

Заврши расправата за законот за ЈО, која траеше цел ден и изобилуваше со навреди и циркузи од страна на пратениците на ВМРО ДПМНЕ. Кулминацијата се...

Повеќе

(ВИДЕО) О БОЖЕ ГОСПОДЕ: Идиот на неделата! СДСМ сакало да донесе 1 милион Африканци, и Македонија да се вика Македонија-Етиопија. Сиктер бре забегани!

Линк до ова урнебесно видео од говорот на еден типичен ВМРОВЕЦ ПАТОЛОШКИ ЛАЖОВ, овде.

Повеќе

Отец Пимен на трибина “Агенда Преспа 20-24”: Да не остане дека знаеме само да произведуваме јаболка, да почнеме да шириме и култура

На трибината “Агенда Преспа 20-24” посветена на развојот на преспанскиот регион, Владиката Пимен, како преспанец по потекло говоре...

Повеќе

Целосно реновиран студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје

Блоковите В и Г во студентскиот дом „Гоце Делчев“ се реновирани и денеска беа официјално пуштени во употреба, со што најголемиот студент...

Повеќе

БОМБА НА РАНГЕЛОВА: Пратениците кои се опфатени во случаите на СЈО не требало да учествуваат во разговорите за Законот за ЈО

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова смета дека пратениците кои се опфатени во случаите кои ги отвори Специјалното јавно обвинителство не т...

Повеќе