Одберете локација на пристап

Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците на 27-ми април и со храброто соочување со режимот со објавувањето на бомбите, за тоа треба сериозни
Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од предизборните активности, на промотивен штанд на коалцијата „Можеме“ се сретна со граѓани н
Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со трговците и пред нив
Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6- Тетово 9- Струга 14- Велес 3- Охрид 10- Кавадарци 3- Гостивар 7- Гевгелија 2- Струмица 1- Крушево 1
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ново продолже
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секој чекор
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Маке
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На граѓанск
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Нивната лог

ВЛАДАТА ОБЈАСНИ КАКО ЌЕ СЕ ДЕЛИ МАЈСКАТА ПЕНЗИЈА ПОЧНУВАЈЌИ ОД 27-МИ МАЈ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Владини претставници на доделување донација од 85 респираторни машини и 25 кислородни концентратори наменети за инфективните одделенија во државата: Солидарноста нѐ прави посилни во борбата за надминување на корона кризата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ФИЛИПЧЕ: Има лица од литијата во Струга со белодробен наод кој одговара на Ковид-19

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Филипче: Градинките ќе започнат со работа на почетокот на јуни, а отворањето на границите се очекува кон средината на јули

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: ВМРОВЦИТЕ СПРОВЕДУВААТ ОРГАНИЗИРАН ПЛАН ЗА САБОТАЖА НА ВЛАДИНИТЕ ОБИДИ ДА СЕ СТАВИ КОРОНА ВИРУСОТ ПОД КОНТРОЛА

Филипче вели дека дополнителната министерка за финансии од ВМРО-ДПМНЕ со недели го кочи реализирањето на проектот од 90 милиони евра од Светската Ба...

Повеќе

КОЈА ДИЈАБОЛА Е НАЌЕ, СЕКОЈ ДЕН, НОВА БУДАЛАШТИНА, ОВОЈ САКА ДА НЕ УМРЕ ОД СТРЕС: Наќе Чулев сака да вработи во МВР лице за кое ФБИ водело истрага за хакерски напад, а Интерпол го барал со потерница?!

Техничкиот министер Наќе Чулев сака во МВР да вработи лице по кое своевремено истрага водело американското ФБИ и македонската полиција, велат извори...

Повеќе

ИГОР ЈУГ ДО МИЦКОВСКИ: НЕ ЗАБОРАВИВТЕ ВО ЗАНДАНИТЕ, СЕГА НОВИ ПРИЈАТЕЛЧИЊА ВИ СЕ КИЧЕЕЦ, АЦО ВРУШ И СЛИЧНИ БАРАБИ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Секое парче месо од крава објаснето од кој дел на животното доаѓа и како се готви

Повеќе

ОВОЈ НЕМА ДВЕ ЧИСТИ ВО ГЛАВАТА: Мицковски потврди дека ургирал во МВР, се пофали дека тоа му било навика да врти кај стигне и да ургира, а снимката од теретаната била афера со боени ракавици

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ФАТЕН ВО ЛАГАТА, НИКОЛОВСКИ ЗА САМО ЕДЕН ДЕН ЈА СМЕНИ ИЗЈАВАТА, ГО СЛЕДЕЛЕ НЕ ОД МВР ТУКУ ПАРА ПОЛИЦИЈА?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ СО ДОБРА ВЕСТ: ЗА ПРВ ПАТ ВО НАШАТА ИСТОРИЈА, ВЕЧЕРВА ЌЕ СЕ ПРАВИ ОПЕРАЦИЈА ТРАНСПЛАНТАЦИЈА НА СРЦЕ, ДА ИМ ПОСАКАМЕ НА ДОКТОРИТЕ И НА ПАЦИЕНТОТ УСПЕХ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СЕА ДА ВИ КАЖЕ МИМЧЕ ДВА ЗБОРА ЗА ВЕНКО: 10 СААТ НАВЕЧЕР ПРЕД ДВА МЕСЕЦИ ТОЈ МЕ ЗАМОЛИ ДА НАЈДАМ КОЈ Е АВТОРОТ НА ЕДЕН ТЕКСТ ЗА ЕДНА ЖЕНА БОЛНА ОД РАК

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СУГАРЕВСКИ И КИТАНОВ: Привршуваме со асфалтирање на патот од Дреново до Фариш, еден од најзначајните патни правци кон Прилеп и регионот

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Мицкоски: Да. го познавам Александар Верушевски. Tој e грижлив родител, посветен сопруг, голем патриот...

На денешната прес-конференција пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски потврди дека го познава Александар Верушевски, кој лидерот на СДСМ, ...

Повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ ГИ ИСКАРА МИНИСТРИТЕ АНГЕЛОВСКА И БЕКТЕШИ: Друг пат да бидат повнимателни во односот кон новинарите на прес конференции!

Повеќе