Одберете локација на пристап

МОИТЕ ТАЈНИ СРЕДБИ СО ПАНЧЕВСКИ Насловот е новинарска класика да привлече читаност затоа што денеска сте окупирани со избори, а веста дека Владимир Панчевски е во притвор заслужува мало внимание. Сепак, постов не е празен. Нема да се сетам точно
Мартин Костовски, директорот на Службен весник, преку видое порака од својот Фејсбук профил ја демантираше информацијата која се рашири попладнево на социјалните мрежи, односно дека бил приведен од полицијата заради наводен обид за изборен фалсисик
Освен физичкиот напад, во снимка до која дојде „А1он“ од инцидентот меѓу Зоран Ѓорѓиевски, советник во Кабинетот на техничкиот министер Наќе Чулев, и началникот на Единицата за безбедност во сообраќај во СВР Тетово, Зоран Талев, с
На гласачко место бр.2695 во ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ во Аеродром околу 13.15 часот претседателот на избирачкиот одбор побарал интервенција бидејќи лице влегло на гласање со маска на лицето на која имало партиски симбол и не сакало да
На патот Осломеј – Кичево денеска бил претепан Мустафа Ахмети, таткото на Шеќерим Ахмети, познат како Ел Чека, лицето кое од Чикагообјавуваше аудио снимкиод разговори на високи функционери, членови на ДУИ. Според Блерим Ахмети, вториот син
Откако денес одредени портали пласираа аудио снимка на која извесна Маја, наводно вработена во општина Центар, им се јавува на граѓани со напомена да излезат и да гласаат, се огласи и градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, кој ваквата
Денеска во околу 13:15 часот на гласачко место бр.„2695“ во ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ претседателот на избирачкиот одбор побарал интервенција, бидејќи лице влегло на гласање со маска на лицето на која имало партиски симбол и не
Претседателот на ОК Чашка ВМРО-ДПМНЕ Зоран Здравевски со уште некои лица се сместени во куќа на 10 метри од избирачкото место, а таа куќа припаѓа на еден член на ВМРО-ДПМНЕ. Ги евидентираат лицата кои излегуваат на гласање, а еден од тие член
Државната изборна комисија попладнево информира дека излезноста на предвремените парламентарни избори до 17 часот е 38,78 проценти. Обработени се податоците од 3.459 избирачки места од вкупно 3.480 избирачки места. – Излезноста со оглед на ц
Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Центар, Гане Петров е фатен од полицијата како врши поткуп на гласачи на скопското Кале. Тој бил приведен во полициската станица Беко и по сослушувањето бил пуштен на слобода, велат наши извори.

Новинарот Љубиша Арсиќ за „неговите тајни средби со Панчевски“: Наеднаш човекот кој иронично се смееше стана злобник

МОИТЕ ТАЈНИ СРЕДБИ СО ПАНЧЕВСКИ Насловот е новинарска класика да привлече читаност затоа што денеска сте окупирани со избори, а веста дека Владимир...

Повеќе

СОВЕТНИКОТ НА ЧУЛЕВ ШТО ТЕПА ПОЛИЦАЈЦИ ВО ТЕТОВО БИВШ БОДИГАРД НА САШО МИЈАЛКОВ!

Повеќе

ПРЕС ВО ЖИВО НА ДИК: ИЗЛЕЗНОСТА ДО 19 ЧАСОТ Е 45,87%

Повеќе

ДЕНЕСКА ВМРОВЦИТЕ СЕ НАДМИНАА СЕБЕСИ СО ЛАЖНИ ВЕСТИ - (ВИДЕО) Костовски, директорот на Службен весник, ДЕМАНТИРА дека бил приведен од полиција

Мартин Костовски, директорот на Службен весник, преку видое порака од својот Фејсбук профил ја демантираше информацијата која се рашири попладнево н...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА Е ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ВМРО ДПМНЕ КОГА ЌЕ ИМ ДАДЕШ ВЛАСТ - Закани, навреди и пцости се слушаат на снимката од инцидентот меѓу советникот на Чулев и началникот

Освен физичкиот напад, во снимка до која дојде „А1он“ од инцидентот меѓу Зоран Ѓорѓиевски, советник во Кабинетот на техничкиот мин...

Повеќе

И ПРЕТСЕДАТЕЛОТ И НЕГОВОТО СЕМЕЈСТВО ГЛАСАА ВО СКОПСКА АВТОКОМАНДА, ИЗЈАВАТА ПОСЛЕ 21 ЧАСОТ

Повеќе

ЛУДИЛА СЕ СЛУЧУВААТ ВО НАЈУРБАНАТА ОПШТИНА ВО ЗЕМЈАВА, ШТО ЛИ СЕ СЛУЧУВА ВО ЗРНОВЦИ И ОБЛЕШЕВО - Влегла на гласачко место со маска со партиски симбол, се расправала со полицијата па била уапсена

На гласачко место бр.2695 во ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ во Аеродром околу 13.15 часот претседателот на избирачкиот одбор побарал интервен...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) СТАРО - НОВИОТ ПРЕМИЕР ГЛАСАШЕ СО СВОЈАТА СОПРУГА ВО СТРУМИЦА, ИЗЈАВАТА ЌЕ ЈА ЕМИТУВАМЕ ПО 21 ЧАСОТ

Повеќе

ДУИ НЕ САКА МИРНО ДА СИ ОДИ ОД ВЛАСТ: Претепан таткото на Ел Чека

На патот Осломеј – Кичево денеска бил претепан Мустафа Ахмети, таткото на Шеќерим Ахмети, познат како Ел Чека, лицето кое од Чикагообјавуваш...

Повеќе

ЉУПЧЕ И АЦО МЕЧКА ДЕНЕСКА ЗАРАБОТИЈА ЕДЕН ТОН УНГАРСКО МАСЛО - Богдановиќ со ДЕМАНТ: Жената од аудио снимката не работи во општина Центар

Откако денес одредени портали пласираа аудио снимка на која извесна Маја, наводно вработена во општина Центар, им се јавува на граѓани со напомена д...

Повеќе

ЧКРТААТ СЕВЕРНА НА ЛИВЧИЊА, ДОАЃААТ СО ПАРТИСКИ МАСКИ НА ГЛАСАЊЕ - КОЛКУ ЛИ ПРАТЕНИЦИ ЌЕ ГИ ЧИНИ ОВА ВМРОВЦИТЕ: Дошол на гласање со заштитна маска со партиски симбол - уапсен Скопјанец

Денеска во околу 13:15 часот на гласачко место бр.„2695“ во ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ претседателот на избирачкиот одбор побарал...

Повеќе

ЌЕ ПРАВАТ ЛИ ДЕНЕСКА СООБРАЌАЈКИ ВМРОНИТЕ: И НА ОВИЕ ИЗБОРИ ФРЧАТ АВИОНИ СО ГЛАСАЧИ, ДЕНЕСКА НАД ДЕСЕТИНА АВИОНИ ПОЛНИ СО ГЛАСАЧИ ДОЛЕТАА ВО СКОПЈЕ

Фото од еден од десетината авиони полни со гласачи кои долетаа во Скопје денеска...

Повеќе

НЕ ИМ ИДЕ ПАМЕТ, МИСЛАТ УШТЕ Е ГРУЈО НА ИЛИНДЕНСКА ББ: Претседателот на ОК Чашка ВМРО-ДПМНЕ Зоран Здравевски заедно со група луѓе „следи“ кој оди на гласање

Претседателот на ОК Чашка ВМРО-ДПМНЕ Зоран Здравевски со уште некои лица се сместени во куќа на 10 метри од избирачкото место, а таа куќа прип...

Повеќе

Дерковски: Излезноста до 17 часот е 38,78%, можеме да бидеме задоволни од сликата која ја имаме за овој изборен ден

Државната изборна комисија попладнево информира дека излезноста на предвремените парламентарни избори до 17 часот е 38,78 проценти. Обработени се по...

Повеќе

АЈ ШТО ЌЕ ДОЖИВЕАТ ТЕЖОК ПОРАЗ, ПА И ВО ЗАТВОР ЌЕ ЗАГЛАВАТ СИТЕ ДО ВЕЧЕР: Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Центар фатен како дава поткуп!

Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Центар, Гане Петров е фатен од полицијата како врши поткуп на гласачи на скопското Кале. Тој бил п...

Повеќе