Одберете локација на пристап

Редици граѓани пред маркетите, месарниците и аптеките се создадоа попладнево, откако Владата прогласи 24 часовен полициски час за време на викенд во Куманово. Градот и улиците беа блокирани од автомобили од приградските населби, кои дојдоа да наба
Здравствениот систем е подготвен да апсорбира поголем број пациенти, кој се очекува со пикот на коронавирусот кон крајот на април, изјави министерот за здравство, Венко Филипче, на вчерашната прес-конференција. Министерството за здравство има на р
Толку многу пати, безброј пати, Мицковски се посрамоти и промаши пенал и не само што промаши туку топката отиде во неговиот гол! Еј во моменти кога цела нација се плаши дали ќе умре, или од Корона или од глад, да излезеш на тв и така лесно да се глу
Министерството за здравство реагираше дека невистинити се исказите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, изнесени во Само интервју на Канал 5, дека државата има тестови за коронавирусот за само неколку денови. Како што велат од министерствот
Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција рече дека Државниот инспекторат напавил увид во лабораторијата на Систина. -Државниот санитарен и здравствен инспекторат беше на увид, беа констатирани условите во лаборат
Владата на денешната 34-та седница донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21:00 часот во петок (денеска) до 05:00 часот во по
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „Само интервју“ на Канал 5, упати бројни критики до власта дека не води сериозна борба против пандемијата на коронавирусот. Тој рече дека Министерството за здра
- Помошта од Јанез Јанша ќе биде минорна споредена со таа што ќе стаса во понеделник од една наша братска владејачка партија од Европа, јас лично го замолив лидерот да ни помогне, во понеделник во Скопје ќе слета авион полн со респиратори, маски, р
На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа двајца пациенти. Едниот пациент на возраст од 70 години од Куманово кој од коморбидитети имал хипертензија и срцева слабост, неговиот резултат на Ковид-19 се уште не е готов. Другиот е
Полицијата спречила вербалниот конфликт меѓу Јордан Камчев и Бојан Јованоски да прерасне во физичка пресметка , од како претходно Јованоски со повишен тон довикувал навредливи зборови и спомнувал имиња и лични работи поврзани со семејството
Владата донесе одлука за забрана на движење на наслението, односно полициски час на територијата на општина Куманово и тоа целосна забрана во време на викенд, почнувајќи од 21 часот во петок (денеска) до 5 часот во понеделник. Во работните денови,

Со редици пред маркетите Куманово го дочека продолжениот полициски час

Редици граѓани пред маркетите, месарниците и аптеките се создадоа попладнево, откако Владата прогласи 24 часовен полициски час за време на викенд во...

Повеќе

АПЕЛ ДО СИТЕ НАШИ ГРАЃАНИ КОИ СЕ ВО БРИТАНИЈА И САКААТ ДА СЕ ВРАТАТ ДОМА, ВЛАДАТА ОРГАНИЗИРА ЛЕТ ВО ПОНЕДЕЛНИК, КРАЕН РОК ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ Е НЕДЕЛА 10 ЧАСОТ НАУТРО!

Повеќе

Министерството за здравство: Подготвени сме за пикот, на располагање има повеќе од 1.000 кревети за хоспитализирање пациенти со коронавирус

Здравствениот систем е подготвен да апсорбира поголем број пациенти, кој се очекува со пикот на коронавирусот кон крајот на април, изјави министерот...

Повеќе

Мицковски бе, не личиш на лидер и државник, делуваш повеќе како асистент на Љупче Златев

Толку многу пати, безброј пати, Мицковски се посрамоти и промаши пенал и не само што промаши туку топката отиде во неговиот гол! Еј во моменти кога ц...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: СЕ ЧУДАМ СО КАКВА ЛЕСНОТИЈА ЛИДЕР НА НАЈГОЛЕМА ОПОЗИЦИСКА ПАРТИЈА ЈА ЛАЖЕ ЈАВНОСТА И КРЕИРА ПАНИКА И СТРАВ КАЈ НАРОДОТ?!?!

Повеќе

МИЦКОВСКИ ПОСРАМОТЕН - ЖИВ ФАТЕН КАКО ЛАЖЕ НА ТВ - МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО ГО ДЕМАНТИРА: Не е точно дека имаме само 100 тестови, имаме 4500 а секој момент очекуваме уште 20 000!

Министерството за здравство реагираше дека невистинити се исказите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, изнесени во Само интервју на Канал 5...

Повеќе

ДРЖАВЕН ИНСПЕКТОРАТ НАПРАВИЛ КОНТРОЛА ВО СИСТИНА: ТЕСТОВИТЕ НА КАМЧЕВ СЕ НЕВАЖЕЧКИ!

Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес конференција рече дека Државниот инспекторат напавил увид во лабораторијата на Систина. ...

Повеќе

БОМБА ОД ВЛАДАТА: ММФ НИ ДАДЕ 170 МИЛИОНА ЕВРА КРЕДИТ, ЌЕ СЕ НАБАВАТ 200 РЕСПИРАТОРИ!

Владата на денешната 34-та седница донесе одлука за забрана и посебен режим на движењето на населението (полициски час) во Општина Куманово, и тоа ц...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КОЈ БЕСРАМНО ШИРИ ЛАЖНИ ВЕСТИ И СЕЕ СТРАВ МЕЃУ НАРОДОТ - Мицкоски: Имам информации дека имаат само 100 теста, за еден ден!!!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „Само интервју“ на Канал 5, упати бројни критики до власта де...

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КУМАНОВО СЕ ОБРАТИ ДО ГРАЃАНИТЕ: СМИРЕНО МОИ КУМАНОВЦИ, ЌЕ ЈА ПОБЕДИМЕ КОРОНАТА ЗАЕДНО!

Повеќе

О БОЖЕ ГОСПОДЕ, ПРВО АПРИЛСКАТА ШЕГА НА МАКТЕЛ СЕ ОСТВАРИ - БОМБА НА МИЦКОВСКИ: ВО ПОНЕДЕЛНИК ВО СКОПЈЕ ЌЕ СЛЕТА АВИОН ОД БУДИМПЕШТА ПОЛН СО РЕСПИРАТОРИ, МАСКИ, РАКАВИЦИ, ТЕСТОВИ ЗА КОРОНА...

- Помошта од Јанез Јанша ќе биде минорна споредена со таа што ќе стаса во понеделник од една наша братска владејачка партија од Европа, јас лично го...

Повеќе

ЦРН ДЕН ДЕНЕСКА: Починаа двајца заболени од Ковид 19 - Регистрирани се 46 нови случаи

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа двајца пациенти. Едниот пациент на возраст од 70 години од Куманово кој од коморбидит...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: Лидерот на ВМРО ДПМНЕ од Прилеп бара да се отпуштат од работа сите оние кои работат на определено време и да останат на улица без приходи!

Повеќе

ДОДЕКА НАРОДОТ СПАСУВА ЖИВА ГЛАВА ОД КОРОНАТА: Камчев го нападнал Боки 13 пред судот, ги делела полицијата

Полицијата спречила вербалниот конфликт меѓу Јордан Камчев и Бојан Јованоски да прерасне во физичка пресметка , од како претходно Јованоски ...

Повеќе

ПОРАДИ БРЗО ШИРЕЊЕ НА КОРОНА, ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Во Куманово цел викенд полициски час - од петок во 21 часот до понеделник во 5 часот, а од понеделник од 16 часот!

Владата донесе одлука за забрана на движење на наслението, односно полициски час на територијата на општина Куманово и тоа целосна забрана во време ...

Повеќе