БОМБА НА МИЦКОВСКИ: ЈАС ВЕЌЕ НЕМА ДА ЗБОРУВАМ ЗА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР, ДОВОЛНО ЗБОРУВАВ НА ТАА ТЕМА!

Објавено на 20.10.2019 во 21:10:51 часот | Македонија

* Реклами ----------------------------------------------------------------------------------------
  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Толку од ветувањата на ВМРО дека ќе го враќале името...

* Реклами  ---------------------------------------------------------------------------------

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Јас веќе нема да зборувам на тема Преспански Договор, доволно зборував на таа тема...

 Новинарите беа запрепастени денеска пред вилата на претседателот!

* реклами  -------------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Лидерот на Мицковски вака одговори на новинарско прашање. Изгледа лидерот на ВМРО ДПМНЕ ќе проба да ја тера кампањата со намера на никој да не му текне дека ВМРО ДПМНЕ ветуваше дека ќе го укинува преспанскиот договор за да го враќале името назад, но тоа сега е штетно затоа што нема да може да направат влада со ДУИ...

 

* реклами  ----------------------------------------------------------------------------------------

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Но тешко дека ќе му успее на Мицковски да го прескокне преспанскиот договор. Иако тој најверокатно ќе форсира на темата РЕКЕТ и Боки Тредичи ќе биде главна тема, сепак во дуелите кои ќе ги има тој ќе мора да одговори дали има намера да го менува договорот од Преспа со што ќе ги налути Ќосињата во своите редови кои конечно ќе дознаат дека биле измамени од ВМРО ДПМНЕ кои само урлаа но реално молат бога проблемот со Грција да се реши еднаш засекогаш!

 

 

* реклами:

loading...

Македонија

Свет